اخبار خارجی

جامعه کریپتو برای هارد فورک Muir Glacier اتریوم آماده نیست!

همزمان با اینکه جهان آماده جشن گرفتن تحویل سال نو می‌شود، اتریوم نیز عرضه هاردفورک مورد انتظار خود به اسم Muir Glacier را برای ۱ ژانویه ۲۰۲۰ زمانبندی کرده است. هاردفورک استانبول که چند هفته گذشته عرضه شد نتوانست بمب سختی را غیرفعال کند، به طوری که بسیاری از افراد انتظار دارند هاردفورک Muir Glacier این وظیفه را انجام دهد. از آنجایی که اکنون، شلوغ ترین زمان سال است، این هاردفورک هنوز پشتیبانی صرافی های برتر ارز دیجیتال، ارائه دهندگان زیرساخت ها و حتی استخرهای ماینینگ را دریافت نکرده است.

هرچند ارائه دهنده خدمات مبادلات ارز دیجیتال و از زیرمجموعه های SBI با نام SBI VC trade از این هاردفورک پشتیبانی خواهد کرد. این پلتفرم به مشتریان خود اطلاع داده است که عرضه این هاردفورک تا ۳ ژانویه ۲۰۲۰ طول خواهد کشید و برای بلاک ۹,۲۰۰,۰۰۰ برنامه ریزی شده است. هم چنین به کاربران در مقابل ورود و خروج اتر به این هاردفورک هشدار داده شده است. در این بیانیه آمده است:

اگر طی این مدت از جانب ما اتر دریافت شود، به دلیل مسائل ثبات بلاک چین نمی‌توانیم به طور صحیح و مناسب آن را تایید کنیم. در این مورد، لطفا توجه کنید که به هیچ عنوان نمی‌توانیم پاسخگوی شما باشیم.

سایر افراد حاضر در جامعه ارز دیجیتال از انتخاب تاریخ عجیب بنیاد اتریوم برای عرضه این هاردفورک سردرگم شده اند. سامسون ماو (Samson Mow) مدیر ارشد امنیتی بلاک استریم (Blockstream) در خصوص این مسأله توییت کرده و به آماده بودن پلتفرم ها برای این هاردفورک اشاره کرده است.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط ethernodes، کمتر ۱۵,۱۴۲ بلاک تا بلاک ۹,۲۰۰,۰۰۰ باقی مانده است. این وبسایت هم چنین بیان کرده است که ۶۶.۹ درصد نودها تمام تغییرات ضروری را انجام داده اند.

در حال حاضر فقط دو صرافی ارز دیجیتال بیترکس (Bittrex) و بیتسو (Bitso) برای هاردفورک Muir Glacier آماده شده اند. از طرف دیگر، به نظر می‌رسد صرافی های برجسته ای نظیر بایننس، کوین بیس، کراکن، بیت هامب، هیوبی و جمینای برای این هاردفورک آماده نیستند. هم چنین در بین ۱۰ ارائه دهنده برتر زیرساخت ها، ۶ ارائه دهنده آماده این هاردفورک هستند در حالی که ۴ ارائه دهنده دیگر هنوز در انتظار تایید می‌باشند.

مشکلی که این هاردفورک در صدد برطرف کردن آن است، بمب سختی است که بر ماینینگ تاثیرگذار است و منجر به کاهش ۲۰ درصدی آن خواهد شد. این امر باعث افزایش سختی تولید بلاک برای ماینرها و دلسرد کردن بسیاری از آنها می‌شود.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا