اخبار خارجی

معرفی هاردفورک Muir Glacier؛ آیا مشکل عصر یخبندان اتریوم حل می شود؟

توسعه دهندگان اتریوم، هاردفورکی به اسم Muir Glacier پیشنهاد داده اند که به عصر یخبندان پیش رو می‌پردازد. عصر یخبندان می‌تواند باعث کاهش سرعت چشمگیر شبکه اصلی اتریوم شود.

در یکی از پروپوزال های بهبود اتریوم (EIP) در اواخر ماه نوامبر، جیمز هنکاک (James Hancock) توسعه دهنده اتریوم نوشت که هاردفورک پیشنهاد شده Muir Glacier می‌تواند پاسخی برای مکانیزم عصر یخبندان باشد.

پیچیده و سردرگم کننده بودن غیرضروری عصر یخبندان

عصر یخبندان اتریوم که به اسم بمب سختی نیز شناخته می‌شود، به افزایش سختی هشینگ در الگوریتم ماینینگ مورد استفاده برای کسب پاداش توسط ماینرها در بلاک چین اتریوم گفته می‌شود. این کدنویسی باعث کند شدن تولید بلاک ها در بلاک چین اتریوم می‌شود و در نتیجه به عنوان بازدارنده برای ماینرهایی عمل می‌کند که حتی پس از انتقال اتریوم به گواه اثبات سهام، تصمیم می‌گیرند هم چنان به فعالیت خود در گواه اثبات کار ادامه دهند.

هرچند طبق سخنان هنکاک، پیاده سازی عصر یخبندان به طور غیرضروری پیچیده و سردرگم کننده است که توضیح آن به جامعه را دشوار می‌کند. وی افزود که هر به روزرسانی در این طرح باید بتواند تاثیر آن بر شبکه را به روشی ساده مدل سازی و بیان کند. در حال حاضر، هنکاک معتقد است که این موضوع امکان پذیر نیست.

هنکاک در ادامه خاطرنشان کرد که هاردفورک آتی اتریوم این مکانیزم را تا جایی که منطقی است به تعویق می‌اندازد تا به توسعه دهندگان زمان کافی بدهد که تصمیم بگیرند عصر یخبندان را به شیوه ای به روزرسانی کنند که رفتار آن قابل پیش بینی باشد یا به طور کل آن را حذف کنند. وی افزود:

این فورک به ما زمان بیشتری خواهد داد تا اولویت های جامعه را در خصوص عصر یخبندان بهتر بشناسیم و به پروپوزال ها زمان بیشتری می‌دهد تا برای تحقق این اهداف به مکانیزم های بهتری دست یابند.

افزایش سرعت حداقل ۲ برابری تولید بلاک اتریوم

در ماه نوامبر، شرکت توسعه محصولات و مشاوره بلاک چین آکومبا لبز (Akomba Labs) آزمایشی در شبکه اتریوم انجام داد. این آزمایش نشان داد که می‌تواند سرعت تولید و انتشار بلاک را حداقل ۲ برابر افزایش دهد. نتایج این آزمایش نشان داد که میانگین عملکرد تولید و انتشار بلاک بدون اجرای شبکه توزیع بلاک چین BloXroute، از ۳۶۰ میلی ثانیه به ۱۷۲ میلی ثانیه کاهش یافته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا