مبتدی هر هفته با آنتونی

هر هفته با آنتونی؛ چگونه حقوق خود را به صورت بیت کوین دریافت کنیم؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی سعی دارد نحوه دریافت حقوق کارمندان به صورت بیت کوین (Bitcoin) را بیان کند.

 

آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، نحوه دریافت حقوق کارمندان به صورت بیت کوین را بیان کند.

دریافت حقوق به صورت بیت کوین

بیت کوین فیش حقوقی

یکی از کاربران از آنتونی می‌پرسد که آیا امکان این وجود دارد که از طریق یک تراکنش معمولی فیات و سپس تبدیل اتوماتیک آن به بیت کوین ، به من بیت کوین پرداخت شود؟

آنتونی پاسخ می‌دهد که بله! اما به خاطر طبیعت و ماهیت چنین تراکنشی، به شدت محدود به کشور و منطقه می‌شود. پس این قضیه بستگی زیادی به کشور شما دارد.

آنتونی توضیح می‌دهد که چند سال پیش با سیستمی به نام Bitwage کار می‌کرده، که به کاربران اجازه می‌داد که یک اکانت در آن بسازند و به کارفرمای خود چیزی شبیه به فیش حقوقی ارائه دهند. سپس با استفاده از تراکنش ACH، مقدار ثابت و یا درصدی از فیش حقوقی‌شان را هر ماه به یک حساب بانکی مشخص ارسال می‌کردند. سپس Bitwage این پول فیات را تبدیل به بیت‌کوین می‌کرد و به آدرس بیت کوین شخص ارسال می‌کرد.

اکنون، برخی سرویس‌های مشابه در کشورهای مختلف وجود دارند؛ صرافی‌هایی که خدمات مشابهی را ارائه می‌کنند. مثلا در خارج از آمریکا، صرافی به نام FINT وجود دارد که به کارفرما اجازه می‌دهد تا تبدیل فیات به بیت‌کوین را انجام دهد.

روش ساده‌تری نیز وجود دارد؛ شما می‌توانید در یکی از صرافی‌های کشورشان، خرید اتوماتیک راه اندازی کنید و زمان آن را برای روزی بگذارید که موعد فیش حقوقی‌تان است. این باعث می‌شود که زمانی که موعد فیش حقوقی شما رسید،‌ به طور اتوماتیک بخشی از آن کسر و تبدیل به بیت‌کوین شود و هر وقت که خواستید، آن را از صرافی برداشت کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا