متوسط مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی ؛ آیا امکانات امنیتی شبیه به مونرو در بیت کوین اجرا خواهد شد؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم تا دانش و آگاهی افراد را در مورد بیت کوین و حوزه ارزهای دیجیتال بالا ببریم. در این ویدیو او درباره این سوال که، آیا امکانات امنیتی شبیه به مونرو در بیت کوین (Bitcoin) اجرا خواهد شد؟ توضیح می‌دهد.

کاربران عادی و افراد حرفه‌ای زیادی که در حوزه ارزهای دیجیتال به فعالیت می‌پردازند، با آنتونی در ارتباط هستند و سوالات مهمی را با او مطرح می‌کنند. او که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، با دقت به این سوالات پاسخ می‌دهد و اطلاعات مفیدی در اختیار کابران سرتاسر جهان قرار می‌دهد.

آیا امکانات امنیتی شبیه به مونرو در بیت کوین اجرا خواهد شد؟

آنتونی در پاسخ این سوال می‌گوید: من آرزو دارم که کاش بیت‌کوین امکانات امنیتی بیشتری داشت. اما فکر نمی‌کنم که امکاناتی شبیه به مونرو در آن اجرا شود. دلیلش هم این است که ساختار بیت کوین اجازه اجرای امکاناتی مثل امضاهای حلقوی (Ring Signatures) و آدرس‌های مخفی را به ما نمی‌دهد.

به نظر آنتونی، امکانات امنیتی که در آینده بر روی بیت‌کوین اجزا خواهند شد، شامل امضای شنور (Schnorr Signature) و Taprootها هستند که امنیت بیت کوین را به شدت ارتقا می‌دهند. اما با این حال، این امکانات شامل گواه اثبات با دانش صفر یا انواع امضاهای حلقوی و آدرس‌های مخفی که در مونرو اجرا شده‌اند، نیستند.

Taproot یک طرح پیشنهادی برای ارتقاء اسناد بیت کوین است؛ یک سری دستورالعمل که به هر تراکنش ضمیمه می‌شوند، تا به تراکنش بگویند دارایی موجود در تراکنش چگونه باید استفاده شود.

به زبان ساده‌تر، امنیت تراکنش‌های بیت کوین توسط کلید عمومی گیرنده انجام می‌شوند که این تضمین می‌کند که تنها گیرنده قادر به خرج آنهاست. این اسناد می‌توانند امکانات پیچیده‌تری را پشتیبانی کنند؛ مثل قفل زمانی و چند امضایی. اجراکننده تراکنش می‌تواند پول را طوری محدود کند که تنها در یک زمان خاص خرج شود. این باعث می‌شود که کاربران بتوانند کیف پول‌های چند امضایی ایجاد کنند.

یکی از معایب بیت کوین این است که مخفی نیست. در صورت اجرا شدن این امکانات امنیتی، احتمالا شاهد واکنش‌های منفی زیادی از طرف صرافی‌های قانون گذاری شده خواهیم بود؛ چرا که مخفی بودن بیت کوین، صرافی‌ها را در معرض برخوردهای شدید با قانون گذاران قرار می‌دهد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا