اخبار کوتاه

هکر کلاه سفید وینترمیوت ۱۷ میلیون توکن OP را به آپتیمیزم برگرداند

هکر کلاه سفید وینترمیوت ۱۷ میلیون از توکن به سرقت رفته را به آپتیمیزم برگرداند و اکنون تنها ۱ میلیون توکن OP را در اختیار دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، هکر کلاه سفیدی که با استفاده از اشتباه وینترمیوت ۲۰ میلیون توکن OP را به سرقت برده بود، اکنون ۱۹ میلیون آن را بازگردانده است. داده‌های بلاکچین نشان می‌دهند که او ۱۷ میلیون توکن OP را در ۱۷ تراکنش ۱ میلیونی به آدرس قرارداد Optimism انتقال داده است.

مطابق گزارش قبلی میهن بلاکچین، بنیاد آپتیمیزم به منظور دسترسی به سرویس‌ نظارت بر نقدینگی وینترمیوت با این پروتکل همکاری کرد و برای این همکاری در ایردراپ خود به طور موقت ۲۰ میلیون توکن OP را به وینترمیوت اختصاص داد. اما وینترمیوت برای شرکت در ایردراپ به اشتباه یک آدرس چندامضایی اتریوم که هنوز بر بستر آپتیمیزم اجرا نشده بود را ارائه داد.

وینترمیوت فرایند بازیابی را با هدف پیاده‌سازی قرارداد چندامضایی لایه ۱ در همان آدرس بر بستر لایه ۲ آغاز کرد؛ اما فرد مهاجم توانست قبل از پایان فرایند بازیابی، این قرارداد چندامضایی را با پارامترهای متفاوت در لایه ۲ پیاده‌سازی کند و کنترل ۲۰ میلیون توکن OP را در اختیار بگیرد.

این هکر دو بار و هر بار ۱ میلیون از این تعداد توکن را به آدرس ویتالیک بوترین منتقل کرد که نشان‌دهنده عمق علاقه این فرد به ویتالیک است. در پیام همراه با تراکنش دوم میخوانیم:

سلام، ویتالیک، من به شما اعتقاد دارم، فقط می‌خواهم نظر شما را در این مورد بدانم. درضمن، به تایید آدرس برگشت کمک کنید و من بقیه را بعد از شما برمی گردانم.
همچنین سلام به وینترموت، متاسفم، الان فقط ۱۸ میلیون دارم و همین چیزی است که می‌توانم برگردانم.
آپتیمیست (خوشبین) باش!

پیام هکر به ویتالیک؛ منبع: اتراسکن

این هکر از این ۱۸ میلیون، ۱۷ میلیون را امروز برگرداند و تنها ۱ میلیون توکن OP را برای خود نگه داشته است. قیمت توکن OP در زمان نگارش خبر ۰.۷۹ دلار است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا