اخبار آلتکویناخبار عمومی

پیش‌فروش توکن Diem فیسبوک با تخفیف برای سرمایه‌‌گذاران اولیه!

تیم توسعه دهنده کوین فیس‌بوک اعلام کرد در برنامه پیش فروش توکن Diem، تخفیفی برای سرمایه‌گذاران اولیه در نظر گرفته شده است.

می‌توانید در تولد توکن Diem شرکت کنید و از خریداران اولیه آن باشید. با استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و بیت کوین کش، توکن Diem را بخرید.

برنامه اولیه این پروژه برای عرضه یک ارز دیجیتال جهانی در ژوئن ۲۰۱۹ با نام لیبرا به میزان قابل توجهی به تعویق افتاد. این امر به دلیل چند اتفاق مهم در مسیر حرکت آن روی داد. یکی از این اتفاقات خروج شرکت همکار در این پروژه بود. دلیل دیگر اعتراض چهره‌های سیاسی به این موضوع بود که ردیابی داده‌های خصوصی فیس‌بوک حتی کمتر از استلار است.

پیش فروش توکن Diem نشان می‌دهد که این پروژه به راه‌اندازی نزدیک شده است. اما با توجه به سابقه فیس‌بوک، باید پرسید که آیا این پروژه نیز قبل از اجرا متوقف خواهد شد؟

توکن Diem فیس‌بوک چیست؟

توافق نظر پیرامون یک پروژه که هم از طرف مقامات و هم از طرف جامعه ارزهای دیجیتال منفی باشد موضوع نادری است. با این حال پروژه Diem از همان ابتدا که به عموم معرفی شد با این مشکلات دست و پنجه نرم کرده است.

بر اساس وایت‌پیپر Diem این پروژه یک سیستم پرداخت با مقیاس پذیری بالا است که می‌تواند مکملی برای زیرساخت‌های اقتصادی حکومتی باشد و میلیاردها نفر از آن استفاده کنند.

هدف ما این است که سیستم پرداخت لیبرا با ارائه عملکردهای جدید، کاهش هزینه‌ها و مرتفع کردن نقص‌های موجود، بتواند با سیاست‌های مالی محلی و اقتصاد کلان ادغام شود و مکمل ارزهای کنونی باشد.

پروژه Diem حتی تا مرز جدا شدن از فیس‌بوک پیش رفت. در وایت پیپر آن تنها یک بار به نام Facebook به عنوان بنیان‌گذار شورای آن اشاره شده است.

در این خصوص تاکید شده است که فیس‌بوک هیچ امتیاز ویژه‌ای نسبت به سایر اعضای شورا ندارد. اعضای این شورا عبارتند از : شرکت انکوریج، اندریسن هوروویتز، کوین‌بیس، لیفت، شاپی‌فای، اسپاتی‌فای و اوبر.

ماه گذشته اتحادیه پروژه Diem اعلام کرد که استراتژی‌ها به ایالات متحده آمریکا معطوف شده است. این موضوع به تشکیل یک شرکت جدید به نام Diem Network US و همکاری با شرکت سرمایه‌گذاری سیلورگیت کپیتال منجر شد. به علاوه Silvergate Bank تنها عرضه کننده استیبل کوین به ارزش یک دلار آمریکا در پروژه Diem خواهد بود.

در ابتدا قرار بود که ارزش Diem توسط سبدی از چند ارز مختلف تعیین شود. با این حال با تغییر استراتژی‌ها و تمرکز بر روی آمریکا، توکن Diem تنها به دلار آمریکا وابسته خواهد بود.

توکن Diem روی کیف پول فیس‌بوک با نام Novi اجرا خواهد شد. این برنامه انتقال پول را همانند ارسال یک پیام ممکن می‌سازد. شایعه شده است که این برنامه به واتس‌اپ، پیام‌رسان فیس‌بوک و بازار Facebook نیز اضافه می‌شود.

علیرغم اینکه جامعه ارزهای دیجیتال ارزش کمی برای پروژه توکن Diem قائل هستند، کاربران فیس‌بوک نیز آنچنان طرفدار رمزارزها نیستند. با این حال Diem می‌تواند باعث پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال شود.

منبع
bitcoinist

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا