اخبار خارجی

۵ نکته در مورد قیمت بیت کوین که در این هفته باید مد نظر داشته باشید

بیت کوین هفته جدیدی را با هدف ۱۹۵۰۰ دلار و حتی بیشتر شروع کرده است. دلیل این اتفاق، چاپ انبوه پول توسط آمریکا و زمان حساس برای Brexit (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و انرژی اتمی اروپا) است.

کوین تلگراف، این هفته نگاهی به فاکتورهای قیمت برای نگهداری بیت کوین داشته است؛ به نظر Cointelegraph حمایت ضعیف ۱۹۰۰۰ دلار، همچنان باقی است.

قیمت بیت کوین

فاکتور اصلی که بر قیمت بیت کوین در این هفته تاثیر دارد

موارد بحث برانگیز بیشتری درباره جو بایدن، رئیس جمهور آینده آمریکا وجود دارد که اکنون در حال شفاف‌تر شدن است – و این برای بیت کوین خبر خوبی است.

با نزدیک‌تر شدن زمامداری بایدن، او اکنون گفته که برنامه دارد تا ۷ تریلیون دلار پکیج پشتیبانی به منظور پیشگیری از ویروس کرونا چاپ کند. این کار، مقدار قابل توجهی بدهی به بدهی‌های عظیم این کشور اضافه خواهد کرد.

در پشت پرده تضعیف شدن دلار آمریکا، این قاره با فاکتورهای خطرناک احتمالی روبرو خواهد شد، که ثروت این کشور را به خطر می‌اندازد.

جیم راجرز (Jim Rogers)، که همراه با جورج سوروس (George Soros) شرکت Quantum Fund را بنیانگذاری کرده، هفته قبل به رویترز گفته:

ما در سال ۲۰۰۸، بدهی بسیار زیادی داشتیم و زمان وحشتناکی بود. تا سال ۲۰۰۸، بدهی‌ها در همه جای دنیا سر به فلک کشیده بود و ما حتی نمی‌توانستیم بدهی خود را حساب کنیم.

راجرز ادامه داد:

اگر جنت یلن (Janet Yellen) وزیر خزانه داری بعدی باشد، علاقه زیادی به چاپ و خرج کردن پول دارد.

قیمت بیت کوین

همانطور که کوین تلگراف گزارش کرده، پیش بینی می‌شود که قدرت دلار در سال ۲۰۲۱ ریزش کند؛ چیزی که برای بیت کوین خوب است. دلار آمریکا اکنون نسبت به ارزهای همتراز خود تا آپریل سال ۲۰۱۸، در ضعیف‌ترین حالت خود قرار دارد.

با وجود نشانه‌هایی از مسیری که آمریکا در آن قرار دارد، پرستون پیش (Preston Pysh) معکوس شدن مسیر بدهی آمریکا در مقابل سرعت رشد بدهی پول M2 (پول نقد + انواع دیگر واریزی‌های دیجیتالی و سپرده‌ها) را ذکر کرده است. پیش در توییتر گفته:

اختلافات بین این دو نمودار را بررسی کنید؛ فقط در سال ۲۰۲۰! رشد عرضه پول M2، مثبت ۲۲.۵ درصد بوده و سرعت عرضه پول نقد -۲۰ درصد. چاپ پول، خود باعث پیچیده شدن کالاها و سهام‌ها می‌شود و باعث تخریب عظیم طبقه متوسط می‌شود. شما باید بیت کوین را بررسی کنید.

 انگیزه در حال ایجاد است؛ اما بدون وجود چک‌ها!

بدهی جدید ممکن است بسیار زودتر از بایدن بر سر کار بیایند؛ زیرا اکنون سناتورها در حال آماده کردن پکیج حمایتی جدید برای کووید ۱۹ هستند. مارک وارنر (Mark Warner) سناتور دموکرات، به CNN گفت:

با توجه به رای گیری‌هایی که انجام دادیم، این پکیج حمایتی به ارزش ۱ تریلیون دلار برای رهایی از کووید ۱۹ چاپ می‌شود.

وارنر ادامه داد:

من فکر می‌کنم که ما باید مقدار بیشتری پول چاپ کنیم. اکنون ما در حال انجام کاری هستیم که بلدیم. این لایحه فردا تصویب می‌شود.

طبق دستور استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه داری وقت، مقداری از پروسه چاپ این پول، انجام شده است. چند ماه قبل، اولین چک‌های ۱۲۰۰ دلاری برای شهروندان واجد شرایط آمریکایی توزیع شده است. این مقدار چک که از اواسط ماه آپریل توزیع شده است، اگر با بیت کوین پرداخت می‌شد، اکنون تقریبا ۴۰۰۰ دلار ارزش داشت.

بریتانیا به زمان حساس Brexit نزدیک می‌شود

پذیرش برگزیت توسط بریتانیا، یا می‌تواند برای این کشور خوب باشد و یا شکننده.

پس از تلاش‌های زیاد و تغییر موعد قرارداد برای حل اختلافات، هر دو طرف اکنون قبول کرده‌اند که زمان در حال گذر است و دیر می‌شود. مایکل بارنیر (Michel Barnier) مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا، به خبرنگاران گفت:

ما مثل همیشه آرامش خود را حفظ کرده‌ایم و اگر راهی وجود داشته باشد، آن را می‌بینیم.

تحلیلگران هفته گذشته گفته‌اند:

پوند (واحد پول بریتانیا) تحت فشار قرار دارد و وضعیت آن مشخص نیست. اگر یک معامله غافلگیرکننده به وجود بیاید،‌ ارزش آن حتی کمتر هم می‌شود.

با وقوع هر گونه اتفاق ژئوپولیتیکی بزرگ، پتانسیل بیت کوین برای رشد مختصر به وجود می‌آید؛ احتمال این اتفاق در روزهای آینده زیاد است.

همانطور که کوین تلگراف هفته پیش گزارش کرد، نیگل فاراج (Nigel Farage) رئیس سابق تشکیلات برگزیت بریتانیا، اعلام کرده که با معیارهای سفت و سخت لندن برای آزادی‌های فردی پس از ویروس کرونا، بیت کوین یک سرمایه گذاری ضد قفل شدن نهایی خواهد بود.

فوموی سازمانی

در داخل بیت کوین، توجهات همچنان بر روی FOMO یا ترس از دست دادن موقعیت است؛ سرمایه گذاران سازمانی خریدهای عمده و فشار بر روی عرضه را ایجاد می‌کنند.

حتی جریان اصلی رسانه‌ها نیز با ورود بازیگران بزرگ، ایده متحول شدن قیمت را قبول می‌کنند؛ با افزایش سرمایه‌های بازارها و ایجاد رقابت‌های مصنوعی توسط فدرال رزرو، این احتمال حتی بیشتر نیز می‌شود.

GrayScale غول سرمایه گذاری، که بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارایی بیت کوینی در اختیار دارد، احتمالا اولین شرکت بزرگی باشد که تحت این شرایط به سود هنگفت دست می‌یابد.

مایکل سوننشین (Michael Sonnenshein) مدیر عامل گری اسکیل، به بلومبرگ گفت:

سرمایه گذاران سازمانی برای ایجاد سبد سهام خود در طول کووید ۱۹ و راه‌هایی برای مشتاق‌اند و به دنبال راه‌هایی هستند که خودشان را نسبت به دولت‌ها تغییر دهند.

اکنون نشانه‌هایی از ورود پول بیشتر به بیت کوین مشاهده می‌شود. هفته گذشته، گوگنهایم (Guggenheim) آشکار کرد که اندوخته کافی (از طریق ۵.۳ میلیارد دلار سرمایه انبوه) برای خرید بیت کوین‌های موجود در سیستم Grayscale‌ را دارد.

صرف نظر از چه کسی و چگونه، فوموی سازمانی فشار بیشتری بر روی عرضه بیت کوین وارد می‌کند و قیمت آن نسبت به دیگر دارایی‌ها افزایش بیشتری دارد.

قیمت بیت کوین

هنری آرسلانیان (Henri Arslanian) رهبر کریپتوی جهانی در PwC، این مسئله را جمع بندی کرد و به بلومبرگ گفت:

مسئله‌ای که در نهایت برای سرمایه گذاران پیش خواهد آمد، این است که مدیران سرمایه از سوال “چرا در کریپتو سرمایه گذاری می‌کنید؟” به “چرا هنوز در کریپتو سرمایه گذاری نکردید؟” تغییر جهت خواهند داد.

BTC/USD بر روی مقاومت حساسی قرار دارد

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe) تحلیلگر بازار کوین تلگراف می‌گوید:

در رفتار قیمت کوتاه مدت، بیت کوین در یک تقاطع قرار دارد.

در آخرین آپدیت پوپ در روز دوشنبه، او خاطرنشان کرده که در قیمت ۱۹۲۰۰ دلار، جفت BTC/USD می‌تواند قیمت ۱۹۵۰۰ دلار را تست کنید و یا به پایین‌تر از این مقدار برسد.

هر دو سطح مهم هستند. قیمت بالاتر از ۱۹۵۰۰، راه را برای ATH بیت کوین باز می‌کند و حتی ممکن است تا ۲۱۰۰۰ دلار نیز صعود کند.

متقابلا، شکست پایین‌تر از ۱۸۶۰۰ (که حمایت حساسی است) می‌تواند قیمت را به کمتر از ۱۷۰۰۰ دلار برساند.

در مجموع ما در یک مقاومت بی روند قرار داریم؛ یعنی هیچ ورودی تا زمان شکست این سطوح وجود ندارد.

پوپ همچنین اعلام کرد که گپ‌هایی مانند هفته گذشته (که قیمت بیت کوین ۱۳۰۰ دلار ریزش کرد) همچنان در چارت باقی می‌ماند و ریزش تا کمتر از ۱۷۰۰۰ دلار، می‌تواند این گپ را پر کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا