اخبار بیت کوین

باد موافق برای قیمت بیت کوین در هفته جاری؛ کوتاه مدت اما امیدوارکننده

شرکت تحقیقاتی کریپتو 10x Research در آخرین گزارش خود اعلام کرد انتظار می‌رود هفته آینده یک باد موافق از سوی اقتصاد کلان احتمال دارد روند فعلی را معکوس کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، به اعتقاد مارکوس تیلن محقق ارشد 10x Research هدف نزولی بیت کوین محقق شده و احتمال حرکت مثبت آن با تایید ETF اتریوم توسط SEC وجود دارد. بنیان‌گذاران گلسنود نیز پیش‌بینی کرده‌اند قیمت بیت کوین در این چرخه به ۱۱۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید.

لیکوییدیشن تریدرهای آسیایی، بزرگترین تاثیر را در اصلاح اخیر داشته است

شرکت تحقیقاتی کریپتو 10x Research در پستی اعلام کرد قیمت بیت کوین طی ماه گذشته ۲۰٪ کاهش یافته است که ۱۳٪ از این ضرر در ساعات معاملات آسیا رخ داده است که نشان می‌دهد بسیاری از معامله‌گران خرد در آسیا لیکویید شده‌اند. به همین ترتیب، قیمت اتریوم ۲۲٪ کاهش یافته است که ۱۶٪ از این ضرر در ساعات معاملات آسیایی بوده است. شایان ذکر است ۶۵٪ از این کاهش‌ها در ساعات معاملات آسیایی رخ داده است!

تغییرات قیمت به تفکیک ساعات معاملاتی هر قاره - منبع: 10xResearch
تغییرات قیمت به تفکیک ساعات معاملاتی هر قاره – منبع: 10xResearch

در این گزارش آمده هدف نزولی اولیه ۵۵٬۰۰۰ دلار محقق شده و به نظر می‌رسد بیت کوین در کوتاه‌مدت به اشباع فروش رسیده است و انتظار می‌رود در هفته آینده یک محرک احتمالی اقتصاد کلان به وجود آمده و فشار خرید ایجاد کند. گفتنی است داده‌های CPI روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه منتشر خواهند شد.

علاوه بر این، SEC ممکن است ETF اتریوم را تأیید کند که می‌تواند در کوتاه‌مدت حرکت مثبتی ایجاد کند. با این حال، در میان مدت، به نظر نمی‌رسد این یک فرصت خرید قابل توجه باشد.

انتشار داده‌های CPI اصلی و بیت کوین - منبع: 10xResearch
انتشار داده‌های CPI آمریکا و بیت کوین – منبع: 10xResearch

حداقل سقف بیت کوین در این چرخه ۱۱۰٬۰۰۰ دلار است

از طرفی بنیانگذاران شرکت اطلاعاتی بازار کریپتو گلسنود می‌گویند که بیت کوین می‌تواند قبل از رسیدن به سقف این چرخه دوبرابر شود.

یان هاپل (Jan Happel) و یان آلمان (Yann Allemann)، بنیانگذاران گلسنود، به ۶۳٬۳۰۰ دنبال‌کننده خود در پلتفرم رسانه اجتماعی X گفتند که به نظر می‌رسد احساسات بازار تحت تأثیر «پستی و بلندی‌های وسط راه» به دلیل کاهش قیمت اخیر است.

با این حال، آنها بیان کردند که این اصلاح قیمت، دیدگاه آنها را در رابطه با بیت کوین تغییر نداده است و پیش‌بینی می‌کنند که بیت کوین در این چرخه به بالای ۱۱۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید که تقریبا ۵۰٪ از قیمت فعلی آن بالاتر است. هاپل و آلمان بیان کردند:

آیا این سقوط واقعا بد است؟ یا این فقط بخشی از یک اصلاح عادی در یک روند صعودی قوی است؟ هدف ما تغییر نکرده است. بیت کوین تا به ۱۱۰٬۰۰۰ دلار نرسد، این چرخه به سقف خود نرسیده است.

تثبیت‌ قیمتی که اکنون مشاهده می‌کنیم، صرفا آزمایش مجدد منطقه سقف تاریخی قبلی است. البته وقع چنین اتفاقاتی لازم است. عبور از ۶۴٬۰۰۰ دلار و سپس ۷۰٬۰۰۰ دلار ضروری است. اما در حال حاضر، به نظر می‌رسد احساسات تحت تاثیر «آشفتگی‌های معامله‌گران در میانه راه» قرار گرفته است.

منبع: Negentropic
منبع: Negentropic

به گفته این دو تحلیلگر، بیت کوین با شاخص‌های سهام مانند S&P 500 و نزدک (Nasdaq) بیشتر به دلیل ماهیت کریپتویی آن همبستگی کمتری پیدا کرده است. در ادامه آنها افزودند:

در حالی که S&P 500 (۴.۵٪) و نزدک (۷.۵٪) در ژوئن به سقف تاریخی خود رسیدند، بیت کوین عقب ماند. دلیل اصلی آن چه بود؟ عوامل بومی مانع بیت کوین شدند، مانند فروش گسترده ۱٬۴۰۰ بیت کوین توسط ماراتون دیجیتال (Marathon Digital).

منبع: Negentropic
منبع: Negentropic

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا