اخبار آلتکویناخبار عمومی

رمز ارزها در لیست ۵ تهدید جدی علیه ثبات اقتصادی آمریکا قرار دارد

در گزارش اخیر ثبات اقتصادی که در روز دوشنبه توسط بانک مرکزی آمریکا منتشر شده است، نام استیبل کوین‌‌ها و رمز ارزها در میان ۵ تهدید اصلی در مقابل ثبات اقتصادی ایالات متحده آمریکا در بازه ۱۲ تا ۱۸ ماهه آینده قرار گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یو تودی، گزارش فدرال رزرو دوبار در سال (یکبار در بهار و یکبار در پاییز) منتشر می‌شود. و در شماره منتشر شده اخیر در صفحه ۶۷ آن نمودار زیر را مشاهده می‌کنید که استیبل کوین‌ها را از نظر تهدید برای ثبات اقتصادی در رتبه پنجم و بین تنش آمریکا با چین و مشکلات اقلیمی قرار داده است.

عوامل بر هم زننده ثبات اقتصادی از دید فدرال رزرو در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده
عوامل بر هم زننده ثبات اقتصادی از دید فدرال رزرو در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده

چرا استیبل کوین‌ها یک تهدید محسوب می‌شوند؟

در قسمت اشاره شده در گزارش به این موضوع پرداخته شده است که استیبل کوین‌ها دارایی‌های دیجیتالی هستند که روی بلاکچین صادر و معامله می‌شوند و ادعا می‌کنند که از پشتوانه‌ای مانند طلا، واحدهای پولی فیات یا حمایت دولت‌ها برخوردار هستند. همچنین در این گزارش اشاره شده است که ارزش استیبل کوین‌ها به صورت فزاینده‌ای در طی مدت ۱۲ ماهه گذشته و تا ماه اکتبر به رقم ۱۳۰ میلیارد دلار رسیده است. در این گزارش دلایل ابراز نگرانی فدرال رزرو در خصوص استیبل کوین‌ها به این صورت منتشر شده است:

  • بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار (تتر) مدعی شده است که در هر زمانی می‌توان آن را به همان ارزش دلار آمریکا بازخرید کرد؛ با این حال این رمز ارز لزوما به نسبت ۱ به ۱ پشتوانه‌ای از ارز فیات ندارد. از طرف دیگر بعضی از استیبل کوین‌ها پشتوانه‌‌ای مانند اوراق قرضه‌ دارند که ممکن است ارزش خود را از دست بدهند که در صورتی که این اتفاق بیفتد صادر کنندگان استیبل کوین‌ها قادر به کنترل جریان درخواست‌ها نخواهند بود.
  • استیبل کوین‌ها به صورت ساختاری ضعف دارند و مشابه با بعضی صندوق‌های مالی هستند که مستعد خالی شدن یکباره نقدینگی توسط سرمایه‌گذارانشان هستند.
  • در این گزارش آمده است این رکودها می‌توانند به دلیل عدم شفافیت و استانداردهای حکومتی نسبت به دارایی‌های پشتوانه آنها، بزرگ‌تر نیز شوند.
  • با توجه به پتانسیل استفاده از استیبل کوین‌ها در پرداخت‌ها و ظرفیت رشد آنها، ریسک‌هایی برای سیستم پرداختی و سیستم‌های مالی وجود خواهد داشت.

گزارش منتشر شده بیش از ۸۰ صفحه است و موضوعات بسیار دیگری در مورد رمز ارزها و استیبل کوین‌ها را بیان می‌کند. فدرال رزرو بیان می‌کند هدف این گزارش، ارائه چشم اندازی در مورد انعطلاف‌پذیری سیستم مالی ایالت متحده است به نحوی که تلاش می‌کند تا آگاهی عمومی را ارتقا بخشد و شفافیت و پاسخگویی در مورد دیدگاهش را افزایش دهد.

چه رفتار در مورد استیبل کوین‌ها واقعی باشد و چه ناشی از FUD (ترس، عدم قطعیت و شک) باشد، این دارایی‌ها آنقدر مهم هستند که در گزارش فدرال به آن‌ها اشاره شده است.

به نظر شما قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها به رشد حوزه رمز ارزها چگونه کمک خواهد کرد؟

منبع
u.today

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا