اخبار خارجی

جلسه خصوصی فیدلیتی و کمیسیون بورس آمریکا جهت تصویب ETF بیت کوین

شرکت فیدلیتی (Fidelity Investments) هفته گذشته جلسه خصوصی با هدف تصویب صندوق قابل معامله بیت کوین (ETF) با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برگزار کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، فیدلیتی غول خدمات مالی چندملیتی از کمیسیون بورس خواست تا با توجه به افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتال و همچنین افزایش تعداد هولدرهای بیت کوین و صندوق‌های مشابه در سراسر جهان به درخواست آنها پاسخی مثبت دهد.

به عقیده مدیران فیدلیتی، نقد شوندگی آسان بیت کوین در کنار حجم معاملات بالای آن از جمله دلایل قابل قبولی است که کمیسیون بورس باید با استناد به آنها، ETF بیت کوین را تصویب کند. علاوه بر این، فیدلیتی در این جلسه از تجربه طولانی‌مدت خود در بازار بیت کوین سخن گفت و آن را برجسته کرد. این شرکت ورود به بازار بزرگ‌ترین ارز دیجیتال را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرد و از این حیث از دیگر غول‌های وال‌استریت پیشی گرفته است.

دلایل شرکت فیدیلیتی برای تصویب ETF بیت کوین

این جلسه در تاریخ ۸ سپتامبر و در تماسی ویدیویی صورت گرفت و تام جسوپ (Tom Jessop)، مدیر شرکت دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی به همراه سایر مدیران این شرکت با مسئولان کمیسیون بورس در رابطه با ETF بیت کوین صحبت کردند. در کنار مقامات شرکت‌کننده، نام کایل موری (Kyle Murray)، نایب‌رئیس مرکز مبادلات آتی CBOE نیز به چشم می‌خورد.

از زمان انتشار این خبر، شرکت فیدلیتی هیچ توضیحی در رابطه با آن نداده است.

راه طولانی پذیرش ETF در آمریکا

پذیرش و تصویب ETF های بیت کوین در آمریکا با سختی روبه‌رو است و کمیسیون بورس آمریکا موضعی سخت‌گیرانه را در این رابطه اتخاذ کرده است. در حال حاضر، بیش از ده پروژه ETF بیت کوین از جمله VanEck، WisdomTree و اخیراً شرکت SkyBridge آنتونی اسکاراموچی در صف انتظار برای اخذ تاییدیه قرار دارند.

درخواست شرکت فیدلیتی مبنی بر راه‌اندازی صندوق قابل معامله بیت کوین در ماه مارس ثبت شد و در ماه ژوئن به آن پاسخ داده شد. به نظر می‌رسد از هفته گذشته نیز دور دوم مذاکرات بین کمیسیون بورس و شرکت فیدلیتی آغاز شده باشد.

هم‌زمان با سخت‌گیری مقامات آمریکایی و پرپیچ‌وخم بودن جاده تصویب ETF در این کشور، مقامات کانادایی در ماه فوریه اولین صندوق قابل معامله بیت کوین در آمریکای شمالی را به تصویب رساندند.

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پیش‌تر گفته بود که منتظر بررسی پرونده‌های موجود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در رابطه با ETF های بیت کوین است. وی در این رابطه گفته بود:

من بی‌صبرانه منتظر نظر کارکنان کمیسیون در رابطه با این پرونده‌ها هستم.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا