اخبار آلتکویناخبار بیت کوین

لحظه‌ای تاریخی برای بیت کوین؛ اجرای اولین قرارداد هوشمند DLC در شبکه بیت کوین

کاربران ارز دیجیتال اکنون می‌توانند از DLC ها در شبکه اصلی بیت کوین استفاده کنند.

قراردادهای DLC نوع جدیدی از قرارداد های هوشمند هستند که اطلاعات جمع‌آوری شده و تاثیر اوراکل‌ها را محدود می‌کنند و قابل اجرا در سیستم اسکریپتینگ محدود بیت کوین است بدون آنکه همانند اتریوم، نیازی به زبان‌های برنامه‌نویسی پیچیده باشد.

دو علاقه‌مند به ارز دیجیتال با استفاده از قراردادهای هوشمند، بر روی رییس جمهور بعدی آمریکا، شرط‌بندی با جایزه بیت کوین کردند.

بر اساس پستی که مارتی بنت (Marty Bent) در ۸ سپتامبر منتشر کرد، شبکه اصلی بیت کوین شاهد اولین قرارداد ثبت گزارش محرمانه (DLC) خود بوده است.

بنت در این خصوص گفت:

این اتفاق، لحظه بسیار مهمی در تاریخ بیت کوین است.

قرارداد هوشمند DLC در شبکه اصلی بیت کوین

نیکلاس دوریر (Nicolas Dorier) توسعه‌دهنده BTCPay با استفاده از DLC بر روی برنده انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ شرط‌بندی کرده است.

پیشنهاد DLC دوریر که در گیت‌هاب قابل مشاهده است بین او و کریس استوارت (Chris Stewart) موسس Suredbits است. در این بین، Outcome Observer نیز به عنوان اوراکل شخص ثالث خواهد بود.

استوارت در این خصوص گفت:

پس از پایان انتخابات، Outcome Observer امضایی را منتشر خواهد کرد که من یا نیکلاس می‌توانیم جایزه شرط‌بندی را دریافت کنیم. اگر ترامپ انتخاب شود نیکلاس یک بیت کوین دریافت خواهد کرد و اگر بایدن انتخاب شود من یک بیت کوین دریافت خواهم کرد.

به نظر می‌رسد وی تمام احتمالات را در نظر گرفته است و اگر شخص دیگری انتخاب شود، سرمایه او و دوریر به آنها برگردانده خواهد شد. حتی اگر اوراکل نیز از بین برود باز هم اقدامات لازم انجام شده است. استوارت در این خصوص گفت:

ما تراکنش‌های برگشت وجه را امضا کرده‌ایم. این تراکنش‌ها در ماه مارس ۲۰۲۱ اجرا خواهد شد و هزینه وثیقه ما برگردانده می‌شود.

قراردادهای DLC به دو یا بیش از دو طرف امکان می‌دهد تا وارد توافق قرارداد هوشمند مرتبط با اتفاقات آتی شوند. تاکنون این فناوری قراردادهای هوشمند بر بستر پلتفرم‌هایی نظیر اتریوم و EOS بود و اجرای آن بر بستر بیت کوین پیچیدگی‌های مختص به خود را داشت. اما تلاش برای اضافه کردن قراردادهای هوشمند به بیت کوین در حال انجام است.

استوارت افزود:

به نظرم لازم نیست که کاربران بیت کوین این حوزه را به اتریوم واگذار کنند. زیرساخت‌های قوی در بیت کوین وجود دارد که به شما امکان می‌‌دهند تا برنامه‌های پیشرفته بر بستر آن اجرا کنید.

بنت نیز علاقه‌مند به این خبر بوده و آن را لحظه‌ای بسیار مهم در تاریخ بیت کوین خوانده است.

وی گفت:

DLC ها می‌توانند برگ برنده بیت کوین باشند که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. مشاهده گسترش انواع مختلف برنامه‌ها و جذب افراد بیشتر به این نوع قراردادهای هوشمند جالب خواهد بود.

بنت در جواب کسانی که از توسعه کند و آهسته بیت کوین انتقاد می‌کنند گفت:

رویکرد توسعه آهسته و پیوسته بیت کوین منجر به دستیابی به روش‌های بزرگی خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا