اخبار عمومیاخبار آلتکوین

پلتفرم فرکس فایننس: مشکل ربودن دامنه سایت حل شده است

دامنه پلتفرم غیرمتمرکز و کراس چین فرکس فایننس (Frax Finance) در اوایل روز چهارشنبه ربوده شد، اما تیم پشتیبان این پروژه با کمک سرویس ثبت‌کننده دامنه خود یعنی «Name.com» دوباره کنترل آن را به دست گرفته است.

به نقل از کوین دسک، حساب کاربری فرکس‌ فایننس در پلتفرم اکس (توییتر سابق) در این باره اعلام کرده است:

پلتفرم Name.com در تماس با ما تایید کرد که دامنه‌های frax.finance و frax.com به پیکربندی مناسب خود برگشته است. آن‌ها اعلام کرده‌اند فردا پس از انجام تحقیقات کامل به ما اطلاع خواهند داد که چه چیزی منجر به این حادثه شده است.

توییت فرکس فایننس – پلتفرم اکس

پلتفرم فرکس تا ساعاتی قبل به کاربران خود هشدار داده بود که از این دو دامنه استفاده نکنند.

در حمله ربودن سیستم نام دامنه (DNS)، کاربران به سایت مخربی هدایت می‌شوند که دقیقا شبیه به سایت اصلی است اما با استفاده از حملات فیشینگ سعی می‌کند سرمایه آن‌ها را هک کند.

این نوع حملات به شدت در صنعت کریپتو رایج شده‌اند. پروتکل کانوکس فایننس (Convex Finance) هم در سال ۲۰۲۲ URLهای اصلی خود را از دست داد و مجبور شد وب‌ سایت جدیدی راه‌اندازی کند.

البته کاربران فرکس فایننس تا کنون با ضرر خاصی مواجه نشده‌اند. سم کاظمیان (Sam Kazemian)، بنیان‌گذار این پلتفرم، اعلام کرده است هنوز نمی‌داند دقیقا چه اتفاقی افتاده و به نظر نمی‌رسد ایمیل یا رمز عبور کاربران در خطر باشد. وی در ادامه گفت:

به‌ نظر نمی‌رسد ما کار اشتباهی انجام داده باشیم. بنابراین تا زمانی که به ما نگویند حسابمان امن است، نمی‌توانیم امنیت آن را تضمین کنیم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا