اطلاعیه صرافی

جریمه ۲۴ میلیارد دلاری FTX؛ آیا دیگر خبری از تسویه با طلبکاران نیست؟

در حالی که بیش از یک سال از ورشکستگی صرافی FTX می‌گذرد و متولیان کنونی این صرافی در حال بازیابی دارایی‌های آن به منظور جبران خسارت طلبکاران هستند، سرویس درآمد داخلی (IRS) آمریکا این صرافی را به دلیل تخلفات مالیاتی ۲۴ میلیارد دلار جریمه کرده است. IRS مدعی است از آنجایی که دولت قادر به تخمین میزان تخلف مالیاتی نیست، FTX باید این جریمه را پرداخت کند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

در همین حال، صرافی FTX در تاریخ ۲۹ نوامبر (۸ آذر) درخواست خود را برای صفر شدن این جریمه یا تجدیدنظر در آن به دادگاه ارائه کرده است. به گفته این صرافی، دولت مبنای منطقی برای این جریمه ارائه نکرده و چنین ادعاهای عجیبی تهدیدی برای بازیابی دارایی‌ها و بازپرداخت بدهی مشتریان و طلبکاران است.

بر اساس متن درخواست FTX، این صرافی از دادگاه درخواست کرده است که این جریمه به صفر کاهش یابد یا میزان آن از طریق دادگاه و طی شدن فرآیندهای قانونی تعیین شود؛ در غیر این صورت این شرکت مجبور است بخش قابل توجهی از دارایی‌هایش را برای پرداخت جریمه سرویس درآمد داخلی کنار بگذارد؛ اتفاقی که به فرآیند بازپرداخت بدهی‌ها ضربه مهلکی وارد می‌کند.

سرویس درآمد داخلی آمریکا تاکنون ۴۷ پرونده (Claim) مالیاتی پرداخت‌نشده برای صرافی FTX ارائه کرده و مدعی است مجموع کل تعهدات مالیاتی این شرکت چیزی حدود ۲۴ میلیارد دلار است. با این حال، تیم حقوقی FTX مدعی است این صرافی نه‌تنها بدهی مالیاتی ندارد، بلکه بیش از ۱۱ میلیارد دلار نیز ضرر خالص مالیاتی دارد و نباید چیزی پرداخت کند.

وکلای صرافی FTX معتقدند سرویس درآمد داخلی پول بسیار زیادی می‌خواهد و مدعی هستند جریمه ۲۴ میلیارد دلاری (بیش از ۵۰ برابر کل درآمد آنها)، صدها برابر بیشتر از میزان مالیات قابل قبول و چندین برابر بیشتر از کل ارزش دارایی‌های فعلی است که قرار است بین طلبکاران توزیع شود.

علاوه بر این، FTX مدعی است IRS اظهارنامه‌ها و اسناد مالیاتی را که توسط شرکت حسابداری معروف ارنست اند یانگ (Ernst & Young) از طرف این صرافی ارائه شده است، با استدلال عدم ارائه مدارک کافی نپذیرفته است.

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا