اخبار آلتکوین

تصمیم جدید صرافی FTX برای تغییر روش فروش سولانا: تاثیر آن بر قیمت SOL چیست؟

صرافی ورشکسته FTX برای فروش مقدار قابل توجهی از توکن‌های سولانا (SOL) این بار اما با روشی متفاوت از قبل آماده می‌شود. این حراج نسبت به روش قبلی یعنی فروش با قیمت ثابت متفاوت است. در نتیجه، این تغییر استراتژیک احتمالا می‌تواند در پویایی قیمت سولانا نیز تاثیرگذار باشد.

به گزارش میهن بلاکچین، صرافی FTX قصد دارد به عنوان بخشی از فرآیند نقد کردن دارایی‌های خود، توکن‌های سولانا را به حراج بگذارد. این مدل حراج بر خلاف روش قبلی، احتمالا حالت مزایده خواهد داشت و می‌تواند در قیمت سولانا نیز تاثیرگذار باشد.

آیا جامعه کریپتو در حراج سولانا شرکت خواهد کرد؟

پیش از این، صرافی FTX بین ۲۵ میلیون تا ۳۰ میلیون توکن SOL فروخته که نزدیک به ۱.۹ میلیارد دلار از این فروش به دست آورده است. در این فرآیند فروش، هر توکن SOL به قیمت ۶۴ دلار فروخته شد که حدود ۶۰٪ زیر قیمت بازار بوده است. با این حال، این تخفیف به دلیل شرایط خاص معامله بود؛ یعنی خریداران مجبور بودند توکن‌های SOL خود را به مدت چهار سال قفل کنند. در نتیجه، خریداران به ازای خرید توکن‌ها با قیمت بسیار پایین، به مدت چهار سال متعهد می‌شوند که دارایی خود را به فروش نرسانند.

تصمیم برای انتخاب مزایده این بار می‌تواند منجر به ایجاد پیشنهادات رقابتی شود و احتمالا بر قیمت بازار سولانا تاثیرگذار خواهد بود. مایک کاگنی (Mike Cagney)، مدیرعامل شرکت فیگر مارکتز (Figure Markets)، این حراج را تایید کرده اما جزئیات نهایی آن هنوز اعلام نشده است.

این شرکت در حال توسعه یک ساروکار ویژه مالی (SPV) برای تسهیل مشارکت جامعه کریپتو در این مزایده است. این مکانیسم برای جذب سرمایه‌گذاران معتبر آمریکایی و غیر آمریکایی طراحی شده است.

تاثیر این حراج بر قیمت سولانا

این مزایده می‌تواند هیجانات برای پیشنهاد قیمت را تشدید کند که احتمال بر روند قیمت‌گذاری سولانا تاثیرگذار خواهد بود.

در حال حاضر، قیمت سولانا در مسیر صعودی احتمالی قرار دارد. SOL پس از رسیدن به بالاترین سطح ۲۱۰ دلار در ۱۸ مارس، به میزان قابل توجهی یعنی بیش از ۴۴٪ کاهش یافت و در ۱۳ آوریل به کمترین میزان در حدود ۱۱۶ دلار رسید.

نمودار قیمت SOL در تامی فریم روزانه
سطوح فیبوناچی اصلاحی در نمودار قیمت SOL در تایم فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

از آنجایی که سولانا در حال آزمایش سطح مقاومت مهمی نزدیک به ۱۵۶ دلار است، این سطح بسیار مهم بوده و یک نقطه کلیدی را در سطوح فیبوناچی اصلاحی نشان می‌دهد.

اگر سولانا بتواند موقعیت خود را بالای ۱۵۶ دلار حفظ کند، می‌تواند شاهد ۲۲٪ افزایش قیمت به حدود ۱۸۵ دلار باشد و به سطح فیبوناچی ۰.۷۸۶ برسد. برعکس، اگر نتواند بر این مانع غلبه کند، احتمالا در ۱۴۵.۵۶ دلار حمایت خواهد شد.

منبع
بی این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا