اخبار خارجی

اجلاس جهانی G7 : رمز ارزها باید قانون‌گذاری شوند

کشورهای عضو G7 نگران استیبل کوین‌ها و رمز ارزها هستند که می‌توانند حاکمیت بانک‌های مرکزی را تضعیف کند.

کشورهای گروه هفت امروز در مورد سیستم پرداخت دیجیتال صحبت کردند و همچنان خواستار وضع مقررات برای آنها هستند. وزرای دارایی در وهله اول نگران استیبل کوین‌ها خصوصی هستند.

وضع مقررات برای رمز ارزها

قانون گذاری رمز ارزها

استیون منوچین، سخنگوی وزیر خزانه داری ایالات متحده  امروز گفت:

کشورهای پیشرو و پیشرفته امروز، حمایت قوی خود را در مورد نیاز به تنظیم قوانین در مورد رمز ارزها ابراز داشتند.

به نظر می‌رسد وزرای دارایی کشورهای G7 کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و ایالات متحده و همچنین روسای صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و هیئت مالی، امروز برای بحث در مورد بیماری همه گیر اخیر، امور مالی و هدف قرار دادن ارز های دیجیتال، تشکیل جلسه داده‌اند.

امروز دبیر منوچین گفت که وزرا و فرمانداران بار دیگر بر بیانیه مشترک G7 در مورد پرداخت دیجیتال صادر شده در ماه اکتبر تأکید کردند. در این بیانیه، که در ۱۳ اکتبر منتشر شد، آمده است که پرداخت‌های دیجیتال باید به طور مناسب نظارت و تنظیم شود تا چالش‌ها و خطرات مربوط به ثبات مالی را برطرف کند.

اگرچه G7 گفت پرداخت دیجیتال- که به عنوان گزینه جایگزین برای سیستم های پرداخت ارزهای فیات می‌توانند باشند امکان دسترسی آسان تر، سریع‌تر و ارزان‌تر به پرداخت ها را دارد ، اما اگر آنها را بررسی نکنیم ممکن است خطرناک باشند.


بیشتر بخوانید : استیبل کوین (Stablecoins) چیست؟ کوین هایی با قیمت ثابت


از همه مهمتر، G7 خاطرنشان کرد که این بخش دولتی بوده که همیشه برای تأمین ایمنی و کارایی سیستم های پرداخت ، ثبات مالی و دستیابی به اهداف اقتصاد کلان، میزان عرضه پولی را کنترل کرده است.

رمز ارزها، خارج از حوزه اختیارات خود (مگر اینکه تنظیم شوند) ، کنترل G7 را تهدید می‌کنند. G7 فکر می‌کند هر استیبل کوینی، مانند تتر یا Diem (لیبرا سابق) ، فقط زمانی باید شروع به کار کند که نگرانی تنظیم کننده ها را به اندازه کافی برطرف کنند. این ادعا سال گذشته نیز گفته شده بود اما نام خاصی آورده نشده بود و فقط رمز ارز لیبرا مورد سرزنش واقع شده بود.

در ضمن، اخیراً با اجرای قانون STABLE ، با حمایت مالی راشیدا طلایب، نماینده کنگره، خطرات سیستمی که استیبل کوین‌ها بالقوه برای سیستم های مالی سنتی دارند، در ایالات متحده مطرح شد. این لایحه تلاش می‌کند تا صادرکنندگان  استیبل کوین‌ها را وادار به تأیید فدرال- از جمله قانون فدرال رزرو و ثبت مجوز بانکی- قبل از شروع گردش آن رمز ارزها کند.

گرچه G7 به طور واضح از وجود استیبل کوین‌ها و رمز ارزها نگران است، اما به ابتکارات دولتی مانند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی علاقه مند است، و فکر می کند می تواند به چرخاندن بانک های مرکزی کمک کند. در واقع، همه کشورهای عضو G7 گفته‌اند که آنها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا