اخبار آلتکوین

درگیری بنیان‌گذاران GALA بر سر سرقت ۱۳۰ میلیون دلاری؛ قیمت گالا ۸٪ سقوط کرد

بنیان‌گذاران پلتفرم گالا گیمز (Gala Games) به خاطر دزیدن ۱۳۰ میلیون دلار توکن گالا و اتلاف منابع شرکت از هم شکایت کرده‌اند. با توجه به اینکه بقیه مدیران این شرکت تصمیم گرفته‌اند بی‌طرف بمانند، به نظر می‌رسد هولدرهای توکن GALA بیشترین آسیب را از مشکلات پیش‌آمده می‌بینند.

به نقل از کوین‌تلگراف، رایت تورستون (Wright Thurston) و اریک شیرمایر (Eric Schiermeyer)، بنیان‌گذاران گالا، در ۳۱ آگوست (۹ شهریور) شکایت‌هایشان علیه همدیگر را در دادگاه ناحیه یوتا تنظیم کردند.

شیرمایر که مدیرعامل گالا گیمز هم هست، از طرف این شرکت ادعا کرده است که تورستون و شرکت سرمایه‌گذاری او به اسم «True North United Investments» حدود ۱۳۰ میلیون دلار توکن GALA را دزدیده‌اند.

طبق گفته‌های او، توکن‌های مذکور در ابتدا به کیف پولی منتقل شده بودند که تحت کنترل شرکت بود اما تورستون آن‌ها را به ۴۳ کیف پول دیگر منتقل کرد تا به ادعای خودش، توکن‌های مذکور را در کیف پول‌هایی امن برای خود شرکت نگه دارد.

با این حال، او بعد از مدتی توکن‌ها را منتقل کرد و آن‌ها را با یک سری تراکنش مبهم و پیچیده بین سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۱) و مه ۲۰۲۳ (اردیبهشت) فروخت.

بخشسی از شکایت شیرمایر علیه تورستون – منبع: PACER

شیرمایر ادعا می‌کند که تورستون ابتدا می‌گفت از فروش توکن‌های GALA هیچ اطلاعی ندارد، اما حالا می‌گوید که خود او مالک آن‌ها بوده است. با وجود این، شیرمایر در شکایت خود ادعای او را رد کرده است.

علاوه بر این، شیرمایر گفته است که تورستون مجوزهای اجرای نودهای اکوسیستم گالا را هم دزدیده و می‌تواند با استفاده از آن‌ها باز هم توکن‌ بیشتری کسب کند. به عبارت دقیق‌تر، او می‌تواند این مجوزها را به فروش برساند و درآمدش را برای خودش نگه دارد.

جالب این جا است که در همان روز تورستون هم شکایت دیگری را باز هم از طرف گالا و علیه شیرمایر ثبت کرده است. او در شکایت خود ادعا کرده که شیرمایر باعث شده گالا میلیون‌ها دلار از دارایی‌های شرکتیش را بفروشد و تمام آن‌ها را هدر بدهد. طبق گفته‌های تورستون، شیرمایر میلیون‌ها دلار از سرمایه گالا را به خودش قرض داده تا به خریدهای شخصیش برسد.

بخشی از شکایت تورستون علیه شیرمایر – منبع: PACER

علاوه بر این، تورستون گفته است که شیرمایر بعد از راه‌اندازی شرکت‌های مرتبط با گالا در سوییس و دبی خود را به عنوان سهامدار کنترل‌کننده تعیین کرده تا فرصت‌های تجاری موردنظرش را پیگیری کند.

شرکت True North هم در این شکایت ادعا کرده که شیرمایر گالا را بدون مشورت با تورستون اداره کرده و با وجود درخواست‌های مکرر او، اسناد شرکتی و اطلاعات نادرست یا ناقصی را به او داده است.

شیرمایر در شکایت خود خواسته است که تورستون از سمت مدیریت برکنار شود و علاوه بر جبران خسارت‌های واردشده به گالا، توکن‌های دزدیده‌شده را هم به این شرکت برگرداند.

تورستون هم در شکایت خود خواسته است که شیرمایر از گالا حذف شود و حداقل ۷۵۰ میلیون دلار برای جبران خسارت‌های مختلف پرداخت کند.

کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز در ماه مارس (اسفند) از شرکت True North، تورستون و شرکت دیگری که او تاسیس کرده به نام «Green United» شکایت کرد. طبق گفته‌های SEC، متهمان در یک طرح ماینینگ جعلی سهام سرمایه‌گذاری خود را به افراد مختلف فروخته بودند. حساب رسمی گالا گیمز در پلتفرم ایکس (توییتر سابق) در واکنش به این اخبار اعلام کرد:

خیلی‌ها از ما پرسیدند که گالا در حال حاضر دقیقا چه کار می‌کند.


فناوری گالا:
– ما بلاکچین لایه اول کاملا عملیاتی خودمان را داریم که بازی‌های مختلفی را اجرا می‌کند.
– Rep، شبکه اجتماعی ساخته‌شده روی شبکه گالا، هم وارد فاز تضمین کیفیت مهاجرت خود شده است.

توییت گالا گیمز – منبع: ایکس

قیمت گالا کاهش یافت

به نقل از بی‌این‌کریپتو، از آنجا که هر دو طرف از یکدیگر شکایت و ادعا کرده‌اند که صحبت‌های آن‌ها به نفع گالا گیمز است، بقیه مدیران این شرکت تصمیم گرفته‌اند بی‌طرف بمانند. برای مثال جیسون برینک (Jason Brink)، رئیس بخش بلاکچین گالا گیمز، این شکایت‌ها را تایید و اعلام کرده که از شفافیت ناشی از آن‌ها استقبال خواهد کرد.

با این حال، با توجه به کاهش ۸٪ قیمت GALA در ۲۴ ساعت گذشته، هولدرهای آن ممکن است چندان از این شرایط خوشحال نباشند. GALA بیشتر از یک سال است که با مشکل مواجه شده و از اوج ۰.۸۳ دلاری خود، ۹۷.۹٪ فاصله گرفته است.

نمودار روزانه گالا - منبع: TradingView
نمودار روزانه گالا – منبع: TradingView

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا