اخبار اتریوم

گری گنسلر: فرآیند راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم «به خوبی» پیش‌ می‌رود

کمیسیون بورس آمریکا در مورد جدول زمانی احتمالی شروع معاملات ETF اتریوم سکوت کرده است. با در نظر گرفتن آخرین بیانیه گری گنسلر در مورد این فرآیند، معاملات ETF اسپات اتریوم می‌تواند در هر زمانی فعال شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، SEC تاکید دارد افشای کامل و صحیح اطلاعات از جانب صادرکنندگان ضروری است و تأخیر در اصلاح فرم S-1s ممکن است به تاخیر در شروع معاملات منجر شود.

مدیریت تاییدیه‌های ETF اسپات اتریوم

به گفته گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، فرآیند تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم در حال پیشرفت است. در حالی که این بیانیه ممکن است معنی زیادی نداشته باشد، به ویژه پس از اینکه گنسلر اشاره کرده بود که تأیید ممکن است در تابستان انجام شود، نشان می‌دهد که کمیسیون به طور فعال در حال بررسی پرونده های متقاضیان است.

گنسلر که در اجلاس سرمایه‌گذاری بلومبرگ در نیویورک صحبت می‌کرد، بر رویکرد پیشگیرانه SEC تاکید کرد:

زمان راه‌اندازی ETFهای اسپات اتریوم را نمی‌دانم ولی به خوبی پیش‌می‌رود. این در واقع به مدیران دارایی مربوط می‌شود که افشای کامل را انجام دهند تا این اظهارات ثبت‌شده بتوانند مؤثر واقع شوند.

SEC اخیراً فرم‌های 19b-4 را برای هشت ETF اسپات اتریوم تأیید کرده است که گامی مهم در جهت معرفی احتمالی آنها به بازار است. اما با وجود این تاییدیه، معاملات این صندوق‌ها آغاز نشده است. گام مهم بعدی شامل اصلاح بیانیه‌های ثبت S-1 توسط صادرکنندگان است که قبل از شروع معاملات ETF ضروری است. گنسلر اهمیت این افشاگری‌ها را تکرار و بیان کرد:

این چیزی است که بخش مالی شرکت ما صدها و نه هزاران بار در طول حرفه هر کسی انجام می‌دهد. خوب پیش می‌رود و واقعا به مدیران شرکت‌های متقاضی بستگی دارد که اطلاعات لازم را در اختیار ما قرار دهند.

هفته گذشته، هر هشت شرکت صادرکننده ETF اتریوم پرونده‌های اصلاح شده S-1 را ارسال کردند که جزئیات بیشتری را درمورد مواردی مانند کارمزد اسپانسری و سرمایه‌گذاری اولیه ارائه کردند. این فرآیند بر الزام SEC برای افشای کامل قبل از اعطای تایید نهایی تاکید دارد. قابل توجه است که تعدادی از پرونده‌ها در ابتدا فاقد افشای کارمزد بودند که باعث بررسی دقیق تحلیلگران شد.

در این میان تنها VanEck فقط فرم 8-A را برای محصول Ethereum ETF خود به امید تایید S-1 ارسال کرده است. فرم 8-A بخشی از فرآیندی است که منجر به راه‌اندازی هر محصول ETF می‌شود و نشان دهنده پیشرفت در جهت تایید احتمالی یک ETF اسپات ETH است.

تحلیلگران و کارشناسان هنوز خوشبین هستند که تایید نهایی در هفته اول جولای انجام شود. هانتر هورسلی (Hunter Horsley)، مدیرعامل Bitwise، خاطرنشان کرد که معاملات ETF اسپات اتریوم احتمالا قبل از ۴ جولای راه‌اندازی خواهد شد.

اریک بالکوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ ETF، قبلا گفته بود که انتظار دارد ETFهای اسپات اتریوم تا هفته آینده یعنی ۲ جولای (۱۲ تیر) راه‌اندازی شوند.

گنسلر همچنین نگرانی خود را در مورد اینکه بیشتر ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند، تکرار کرد و گفت که پلتفرم‌های کریپتو با قوانین کمیسیون بورس مطابقت ندارند.

تحلیل برنستین از وضعیت آتی ETFهای اسپات اتریوم

تحلیلگران و کارشناسان بازار نسبت به عرضه احتمالی آن در اوایل جولای خوشبین هستند و هانتر هورسلی (Hunter Horsley)، مدیرعامل بیت‌وایز (Bitwise)، احتمال عرضه آن را قبل از ۴ جولای (۱۴ تیر) پیش‌بینی می‌کند. علیرغم شور و شوق بازار، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تقاضا برای ETF‌های اتریوم ممکن است منعکس‌کننده شور و حرارتی نباشد که با تایید ETF بیت‌کوین در اوایل سال جاری مشاهده شد.

تحلیلگران برنستین بیان کردند:

به دلیل عدم وجود ویژگی استیکینگ اتر در ETF اسپات اتریوم، اصولا این ۸ شرکت، اتریوم زیادی برای ETF اسپات خریداری نخواهند کرد.

پیش‌بینی آن‌ها این است که ETFهای اسپات اتریوم تقاضای کمتری نسبت به بیت‌کوین داشته باشند که دلیل آن را به نبود ویژگی‌های استیکینگ اتریوم در ETF نسبت می‌دهند.

فصل انتخابات

کریپتو به بخشی از صحنه انتخابات آمریکا تبدیل شده است، زیرا دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری، در چند ماه گذشته قبل از انتخابات نوامبر، حمایت خود از کریپتو را افزایش داده است. او به شرکت‌کنندگان در رویدادی در Mar-a-Lago در اوایل این ماه گفت که از استخراج بیت کوین در کاخ سفید دفاع خواهد کرد و گفت که ماینرها به ثبات شبکه انرژی کمک میکنند. او همچنین گفت که کمک های مالی سیاسی را به صورت رمزنگاری می پذیرد و گفت که «جنگ صلیبی جو بایدن برای درهم شکستن کریپتو» را متوقف خواهد کرد.

در همین حال، کمپین انتخاباتی جو بایدن برای راهنمایی در مورد سیاست‌های دارایی دیجیتال با اعضای صنعت کریپتو تماس گرفته است. این امر نشان‌دهنده تغییر قابل توجهی از موضع نه چندان مطلوب دولت بایدن در مورد ارزهای دیجیتال است.

روز سه شنبه از گنسلر خواسته شد تا به اتهامات مارک کوبان (Mark Cuban)، میلیاردر کریپتو مبنی بر اینکه در صورت شکست رییس جمهور بایدن در انتخابات، خودِ گنسلر مقصر خواهد بود، واکنش نشان دهد. اما گنسلر در پاسخ گفت:

من در مورد انتخابات صحبت نمی‌کنم.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا