اخبار اتریوم

نظرسنجی گری اسکیل؛ احتمال سرمایه‌گذاری ۲۵٪ از رای‌دهندگان آمریکایی در اتریوم پس از تایید ETFهای اسپات اتر

گری اسکیل (Grayscale) اخیرا نتایج فاز ۲ نظرسنجی «انتخابات ۲۰۲۴: نقش کریپتو» را منتشر کرده است. نتایج نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از رای‌دهندگان آمریکایی مایل به سرمایه‌گذاری در اتر و سایر دارایی‌های دیجیتالی پس از تایید ETFهای اسپات اتریوم هستند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در این نظرسنجی داده‌ها بین ۳۰ آوریل و ۲ می ۲۰۲۴ (۱۱ تا ۱۳ اردیبهشت) جمع‌آوری شده‌اند. این نظرسنجی، تغییرات قابل توجهی را در نگرش نسبت به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در بحبوحه انتخابات ریاست‌جمهوری آینده ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ نشان می‌دهد.

افزایش پذیرش اتریوم با تایید ETF اسپات آن

نظرسنجی اخیر که توسط نظرسنجی هریس پال (Harris Poll) به نمایندگی از گری اسکیل انجام شده است، تأثیر احتمالی تایید ETF اسپات اتریوم بر علاقه رای‌دهندگان آمریکایی را روشن می‌کند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد از هر ۴ شرکت‌کننده، ۱ نفر اعلام کرده‌اند که پس از تایید ETF، علاقه بیشتری به سرمایه‌گذاری‌های اتر دارند.

طبق این نظرسنجی، نزدیک به ۲۵٪ از پاسخ‌دهندگان به تایید فرم S-1 صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم پاسخ مثبت دادند. آنها خاطرنشان کردند که تایید ETF، آنها را به سرمایه‌گذاری در اتریوم و دارایی‌های کریپتویی فراتر از بیت کوین (BTC) علاقه‌مند می‌کند. همچنین، این موضوع افزایش علاقه را نشان می‌دهد که منعکس‌کننده آگاهی رو به رشد و پذیرش اتریوم به عنوان یک گزینه سرمایه‌گذاری مورد اعتماد است.

از سوی دیگر، ۲۵٪ دیگر اظهار داشتند که چنین تأییدی تأثیری بر علاقه سرمایه‌گذاری آنها نخواهد داشت. این یک دیدگاه متعادل را در میان رای‌دهندگان نشان می‌دهد. با این حال، نظرسنجی مذکور نشان داد بخش قابل‌توجهی از مردم با مفهوم ETF اسپات اتریوم ناآشنا هستند. حدود ۴۳٪ از رای‌دهندگان آمریکایی مورد بررسی، اظهار داشتند که با آن آشنایی ندارند.

از این رو، این امر بر نیاز به افزایش آموزش و تلاش برای آگاهی به منظور بهره‌برداری کامل از سرمایه‌گذاران احتمالی تاکید دارد. یافته‌های نظرسنجی گری‌اسکیل به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دیگر، به‌ویژه تمرکز بر بیت‌کوین نیز می‌پردازد. تقریبا دو سوم رای‌دهندگان احتمالی که مالک بیت کوین هستند، این ارز دیجیتال را یک سرمایه‌گذاری عالی در آینده فناوری بلاکچین می‌دانند.

تاثیر هاوینگ بیت کوین بر رای‌دهندگان

برای بیش از ۴۰٪ از پاسخ‌دهندگان، تورم میزان علاقه آنها به داشتن بیت کوین را تغییر نداده است. این در حالی است که حدود یک چهارم به دلیل نگرانی‌های تورمی بیشتر به سرمایه‌گذاری در بیت کوین علاقه‌مند شده‌اند. علاوه بر این، نظرسنجی فوق‌الذکر تأثیر رویداد هاوینگ بیت کوین را که در آوریل ۲۰۲۴ رخ داد، بررسی کرده است.

در حالی که ۲۰٪ از پاسخ‌دهندگان گزارش دادند که هاوینگ، علاقه آنها به سرمایه‌گذاری در بیت کوین را افزایش داده، درصد بیشتری (۲۸٪) اعلام کردند که تأثیری بر علاقه آنها نداشته است. جالب اینجاست که ۳۹٪ از پاسخ ‌هندگان با رویداد هاوینگ آشنایی نداشتند. این اممر وجود یک شکاف بزرگ در دانش افراد را برجسته می‌کند که می‌تواند از طریق انتشار بهتر اطلاعات پر شود.

با این حال، رویداد هاوینگ، منجر به افزایش ۲۰٪ علاقه به سرمایه‌گذاری در بیت کوین شده است. پیش از این، تایید ETF اسپات بیت‌کوین، منجر به تغییر در تمایل سرمایه‌گذاران نسبت به بیت کوین و سایر دارایی‌های کریپتویی شده بود. پس از تصویب این ETFها در ژانویه، تقریبا ۱۸٪ از رای‌دهندگان علاقه بیشتری به سرمایه‌گذاری‌های کریپتو پیدا کردند. از این رو، انتظار می‌رود روند مشابهی را پس از لیست شدن ETF اتریوم با توجه به علاقه ۲۵٪ افراد شاهد باشیم.

نقش کریپتو در انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری ایالات متحده

نظرسنجی گری‌اسکیل اهمیت رو به رشد ارزهای دیجیتال را در چشم‌انداز سیاسی منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ نشان می‌دهد. هر دو نامزد اصلی سیاسی، جو بایدن و دونالد ترامپ، دیدگاه‌های متفاوتی برای آینده کشور ارائه می‌دهند. در میان این بلاتکلیفی سیاسی، دارایی‌های کریپتو به طور فزاینده‌ای برای رای‌دهندگان مهم است.

شایان ذکر است، تقریبا نیمی از رای‌دهندگان شرکت‌کننده، یعنی ۴۷٪، اکنون پیش‌بینی می‌کنند بخشی از سبد سرمایه‌گذاری آنها شامل کریپتو باشد. این تعداد نسبت به ۴۰٪ در اواخر سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است. این انتظارات رو به رشد با رویدادهای کلان اقتصادی همخوانی دارد. عواملی نظیر تورم مداوم و تنش‌های ژئوپولیتیکی علاقه به دارایی‌هایی مانند بیت کوین با سقف عرضه شفاف و مشخص را افزایش داده است.

همچنین، نظرسنجی گری‌اسکیل حمایت دو حزبی از کریپتو با نرخ مالکیت مشابه در میان جمهوری‌خواهان (۱۸٪) و دموکرات ها (۱۹٪) را نشان می‌دهد. قابل ذکر است لایحه‌های کریپتویی FIT21 و SAB 121 از حمایت دو حزبی در کنگره برخوردار شده‌اند. هدف این لوایح تقویت چارچوب قانون‌گذاری بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال است که این کار موسسات مالی را آسان‌تر می‌کند تا به عنوان حافظ دارایی‌های کریپتویی عمل کرده و احتمالا دسترسی سرمایه‌گذاران را گسترش دهند.

این نظرسنجی نشان داد رای دهندگان به طور فزاینده‌ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی برای بلندمدت می‌بینند. در مقایسه با نوامبر ۲۰۲۳، رای‌دهندگان بیشتری کریپتو را به عنوان ابزاری با ارزش برای سبد دارایی‌های خود در نظر می‌گیرند (۲۳٪ در برابر ۱۹٪). علاوه بر این، ۳۲٪ از آنها نسبت به یادگیری در مورد سرمایه‌گذاری در کریپتو علاقه‌مند هستند.

منبع
کوین گیپ

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا