اخبار خارجی

جنرال موتورز سیستم مسیریابی بر بستر بلاکچین برای خودروهای لوکس عرضه می کند

جنرال موتورز یا همان GM، یکی‌ از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو درخواست ثبت پتنت (حق اختراع) برای سیستم نقشه مسیریابی با ویژگی به روزرسانی مستمر را ارائه داده است. این سیستم از بلاکچین برای یکپارچه سازی و استفاده از اطلاعات حاصل از سنسورهای وسیله نقلیه و ایجاد نقشه قابل اتکا برای وسیله نقلیه خودکار بهره می‌برد.

طبق درخواست مورد نظر که در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۸ ارائه و در تاریخ ۲ آوریل منتشر شده است، پویا و دینامیک نگه داشتن نقشه های موجود و کنونی بدون اعمال هزینه های زیاد بسیار دشوار است. یکی از دلایل احتمالی این موضوع آن است که اکثر نقشه های از طریق وسایل نقلیه تخصصی به دست می‌آید که دسترسی آنها صرفا به چند بخش خاصی از جهان محدود خواهد شد.

راهکار جنرال موتورز، توزیع این فرآیند به وسایل نقلیه بسیار زیاد است که اطلاعات پیرامون خود را از طریق سنسورها به دست می‌آورند. این اطلاعات همزمان و واقعی با شناساگر خاصی که نقشه های موجود را تحلیل می‌کنند، با یکدیگر مقایسه می‌شوند.

هر تفاوتی که در این نقشه ها وجود داشته باشد به شبکه بلاکچین ارسال می‌شود. این شبکه بلاکچین تمام اطلاعات و نقشه ها را در اختیار دارد. سپس اگر سایر وسایل نقلیه نیز تغییرات مشابهی را گزارش کنند، “تراکنش منتخب” تایید می‌شود. این پتنت بیان می‌کند که شبکه بلاکچین مورد نظر توسط وسایل نقلیه و نودهای ماینینگ واقع در دیتاسنترها حفظ و نگهداری می‌شود.

این سیستم احتمالا برای ویژگی Super Cruise جنرال موتورز توسعه یافته است که تجربه رانندگی نیمه خودکار در مدل های لوکس این خودرو را ارائه می‌دهد. برخلاف رقبایی نظیر تسلا، این سیستم به شدت به نقشه های مسیریابی متکی است و به همین دلیل است که فقط در جاده های تحت پوشش قابل استفاده است.

توزیع فرایند نقشه برداری بین وسایل نقلیه، پوشش اکثر جاده های آمریکا توسط جنرال موتورز را سرعت می‌بخشد.

این پتنت بیان می‌کند که یکی از مزایای این سیستم، توزیع فرایند نقشه برداری و امکان پذیر ساختن حضور چندین خودرو در یک نقشه است و به همین دلیل است که این سیستم از فناوری بلاکچین استفاده می‌کند.

صنعت خودروسازی و بلاکچین

جنرال موتورز یکی از خودروسازان مطرح حاضر در عرصه بلاکچین است. در ماه اکتبر ۲۰۱۹، جنرال موتورز یکی از پنج خودروسازی بود که در حال آزمایش سیستم شناسایی و پرداخت بر بستر بلاکچین در خودروها بود.

بخش مالی این شرکت نیز در ماه ژوئن سال گذشته، به منظور مقابله با کلاهبرداری های مالی در عرصه خودروسازی، در یکی از استارت آپ های بلاکچین سرمایه گذاری کرد.

جنرال موتورز هم چنین در ماه دسامبر ۲۰۱۸، پتنت دیگری در خصوص سیستم ارتباط بر بستر بلاکچین ثبت کرده است که به افراد مختلف دارای خودروهای خودکار امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را می‌دهد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا