اخبار اتریوم

رییس کمیسیون بورس آمریکا: آغاز به کار ETFهای اسپات اتریوم مدعی طول می‌کشد

گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روز گذشته در گفتگویی خاطرنشان کرد تصویب صندوق‌های قابل معامله بورسی اسپات اتریوم (ETF) گام منطقی بعدی این کمیسیون پس از تایید ETFهای اسپات بیت کوین بوده است. وی همچنین در صحبت‌هایش بار دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال را به قانون‌شکنی متهم کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حالی که انتظار می‌رفت کمیسیون بورس آمریکا به رهبری گنسلر با ETFهای اتریوم مخالفت کند، فشار سیاسی در نهایت باعث شد این صندوق‌ها تایید شوند.

صحبت‌های گنسلر در رابطه با ETF اسپات اتریوم

مصاحبه گری گنسلر با شبکه CNBC
مصاحبه گری گنسلر با شبکه CNBC

گنسلر در مصاحبه‌ای تلویزیونی در این رابطه گفت:

اتریوم بیش از سه سال در بازار معاملات آتی بورس کالای شیکاگو معامله شده بود و کارکنان کمیسیون بورس این موضوع را از نزدیک بررسی کردند و در نهایت ETFهای اسپات تایید شدند. در حال حاضر، ETPهای اتریوم هنوز باید پرونده افشای اطلاعات محصول خود را ارائه دهند. این فرآیند کمی طول می‌کشد اما در حال طی شدن است.

وی افزود:

کارکنان کمیسیون بورس پرونده‌های 19b-4 متقاضیان ETF را تایید کردند چون چهار ماه قبل از آن، ما ETFهای اسپات بیت کوین را تایید کرده بودیم.

کارشناسان و تحلیلگران پیش از این انتظار داشتند SEC به دلیل عدم مشارکت عمومی، با تمام درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات اتریوم مخالفت کنند. با این حال، با تسریع روند بررسی و درخواست این کمیسیون از شرکت‌ها برای بروزرسانی پرونده‌های 19b-4 این دیدگاه تغییر کرد. به نظر می‌رسد پرونده‌های حقوقی اخیر کمیسیون بورس و شکست در دادگاه علیه شرکت گری اسکیل یکی از دلایل اصلی این تغییر موضع بوده باشد.

رییس کمیسیون بورس دو هفته پیش در این رابطه گفت:

ما این کار را در چارچوب قانون و نحوه تفسیر دادگاه‌ها از قوانین انجام می‌دهیم. این چیزی است که من عمیقا به آن متعهد هستم.

علیرغم توضیحات ظاهرا منطقی گری گنسلر در رابطه با ETFهای اتریوم، هنوز زمان آغاز به کار این محصولات با ابهام مواجه است. وی در این گفتگو مدعی شد فرآیند تایید نهایی «مدتی طول می‌کشد»، با این حال، مشخص نکرد چه زمان باید انتظار آغاز به کار این صندوق‌ها را داشت.

در حال حاضر پیش‌بینی‌های متعددی وجود دارد که ETFهای اسپات اتریوم این ماه یا ماه آتی آغاز به کار خواهند کرد.

انتقاد دوباره گنسلر از صرافی‌های ارز دیجیتال

جدای از موضع نسبتا مثبت گنسلر نسبت به ETFهای اسپات اتریوم در این گفتگو، وی بار دیگر بر مواضع خود در قبال صنعت کریپتو و عدم ارائه اطلاعات مورد نیاز به سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال تاکید کرد.

وی در این گفتگو خاطرنشان کرد بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال اطلاعاتی که برای تصمیم‌گیری در رابطه با سرمایه‌گذاری لازم هستند و قانون آنها را الزام کرده را ارائه نکرده‌اند.

به گفته گنسلر، علیرغم افشای برخی از اطلاعات توسط صرافی‌های ارز دیجیتال، آنها همچنان می‌توانند به خاطر دستکاری بازار و ارائه اطلاعات گمراه‌کننده یا نادرست زیر تیغ قانون‌گذاران قرار بگیرند.

وی در این باره گفت:

افشای اطلاعات لزوما افراد یا شرکت‌های مخرب را از عواقب قانونی حفظ نمی‌کند.

رییس کمیسیون بورس در این گفتگو خاطرنشان کرد در حال حاضر قانون‌شکنی زیادی توسط صرافی‌های ارز دیجیتال اتفاق می‌افتد. وی در این رابطه گفت:

صرافی‌های ارز دیجیتال در حال حاضر کارهایی انجام می‌دهند که قانون نمی‌گذارد بورس نیویورک یا سایر صرافی‌های سنتی سراغ آنها بروند.

گنسلر مدعی است در حال حاضر صنعت کریپتو با ورشکستگی‌ها و کلاهبرداری‌های مختلفی مواجه شده است. وی در ادامه ضمن نوآورانه خواندن وایت پیپر بیت کوین ساتوشی ناکاموتو افزود:

این حوزه کاملا متمرکز است که مطابق با دیدگاه ناکاموتو که تعداد انگشت‌شماری واسطه ارز دیجیتال باید حضور داشته باشند که پول و دارایی خود را در اختیارشان می‌گذارید نیست.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا