اخبار بیت کوین

دولت آلمان مسئول فروش بیت کوین نیست؛ ماجرا از چه قرار است؟

چند وقتی است که رسانه‌های خبری در سراسر جهان از فروش صدها میلیون دلار بیت‌کوین (BTC) توسط دولت آلمان و مشکلات متعاقب آن در بازاره کریپتو گزارش می‌دهند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، ظاهرا این خود دولت آلمان نیست که این ارز دیجیتال را می‌فروشد و ایالت کوچکی در شرق این کشور به نام ساکسونی (Saxony) اقدام به فروش کرده است. اگرچه طرفداران کریپتو از این حرکت به شدت انتقاد کرده‌اند، اما ظاهرا ساکسونی چاره‌ای ندارد.

چاره‌ای جز فروش نیست!

در اوایل سال جاری، اداره پلیس جنایی این ایالت که با نام اختصاری آلمانی LKA شناخته می‌شود، ۴۹٬۸۵۷ بیت کوین به ارزش تقریبا ۳ میلیارد دلار به قیمت فعلی را از اپراتور Movie2k.to ضبط کرد. ساکسونی، این وب‌سایت را به جرم پولشویی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی متهم کرده بود.

حدود یک هفته پیش، یک کیف‌پول متعلق به اداره پلیس جنایی فدرال آلمان یا BKA، شروع به انتقال هزاران بیت کوین به صرافی‌هایی از جمله کراکن، کوین‌بیس و بیت‌استمپ کرد که نشان‌دهنده قصد فروش آنها بود. اکنون دارایی بیت کوین این کیف پول به ۲۳٬۷۸۸ بیت کوین کاهش یافته است.

در شبکه‌های اجتماعی، کاربران واکنش تندی به این اقدام داشته‌اند. یکی از کاربران X نوشت:

آلمان که تمام بیت‌کوین خود را می‌فروشد، نامش به عنوان یکی از عقب‌مانده‌ترین کارهایی که سیاستمدارانشان انجام داده‌اند، ثبت خواهد شد.

کاربر دیگری بیان کرد:

مقامات دولتی آلمان به معنای واقعی کلمه احمق هستند.

تحلیگری معتقد بود که آنچه در آلمان اتفاق می‌افتد یک استراتژی سرمایه‌گذاری بد نیست؛ بلکه صرفا رویه استانداردی است که در رابطه با دارایی‌های مصادره شده در تحقیقات مجرمانه اعمال می‌شود.

دکتر لنارت آنته (Dr. Lennart Ante)، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل آزمایشگاه تحقیقاتی بلاکچین (Blockchain Research Lab) در آلمان، گفت:

دفتر دادستانی کل ساکسونی مسئول فروش دارایی‌های مصادره شده است و فروش آن تعجب آور نیست. دارایی‌های توقیف شده همیشه در یک دوره خاص نقد می‌شوند.

او حدس زد که دلیل تعلق گرفتن این کیف به BKA، نه خود ساکسونی، احتمالا به این خاطر است که این آژانس پلیس دولت آلمان در تحقیقات اولیه شرکت داشته و دانش فنی لازم برای رسیدگی به این حجم عظیم از بیت کوین را دارد. با این حال، BKA قدرت تصمیم گیری ندارد و صرفا بر اساس دستورالعمل‌ها عمل می‌کند.

در بیشتر موارد، دارایی‌های مصادره‌ شده تنها زمانی می‌توانند منتقل یا فروخته شوند که درآمد حاصل از آن به بودجه دولتی برسد و قاضی حکم کند که دولت مجاز به انجام این کار است. با این وجود، این مورد در این وضعیت خاص صدق نمی‌کند. آنته توضیح داد که اگر احتمال داده شود که ارزش دارایی به سرعت کاهش پیدا کند یا ذخیره آن دشوار باشد، ایالت‌ها می‌توانند درخواست فروش اضطراری کنند.

او گفت:

در رابطه با بیت کوین، حداقل می‌توان این موضوع را بر اساس نوسانات آن مطرح کرد.

با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ساکسونی تلاش دارد بیت کوین زیادی را به یکباره بفروشد. کیف پول BKA روز سه شنبه، مجبور شد ۲۰۰ میلیون دلار را از صرافی‌ها پس بگیرد که نشان می‌دهد تقاضای کافی برای خرید چنین مبلغ عظیمی وجود ندارد.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا