اخبار خارجی

گزارش گلس‌نود: موقعیت‌های کنونی بیت کوین می‌تواند به فروش گسترده آن منجر شود

بخش قابل توجهی از موجودی بیت کوین با قیمت بالاتری نسبت به قیمت کنونی این رمزارز فروخته شده است. این موضوع ممکن است اندیکاتور نزولی برای بزرگترین رمزارز بازار باشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی‌هودل، در حال حاضر قیمت بیت کو‌ین نسبت به هفته گذشته ۲.۴٪ کاهش یافته و به ۵۷,۸۶۷ دلار رسیده است. بیت کو‌ین نسبت به بالاترین سطح قیمت خود بر روی ۶۹,۰۴۴ دلار که تقریبا دو هفته قبل به آن دست یافته بود نیز با ۱۶٪ کاهش قیمت مواجه شده است.

گلس‌نود خاطرنشان کرده است که ۱۵٪ از موجودی بیت کوین بالاتر از قیمت ۵۷,۰۰۰ دلار فروخته شده است. گلس‌نود اذعان داشت که این موضوع می‌تواند یک اندیکاتور نزولی باشد:

اگر قیمت نتواند در بازه زمانی معقولی به سطوح بالاتری بازیابی شود، بر اساس داده‌های تاریخی بیت کوین، ۱۵٪ موجودی برای ایجاد روند نزولی کافی است.

درصد موجودی بیت کوین در سود
میزان موجودی بیت کوین در سود

گلس‌نود هم‌چنین معیار توزیع قیمت واقعی (realized price) خروجی خرج‌نشده تراکنش‌ها (UTXO) را تحلیل کرده و گفته است:

توزیع قیمت واقعی UTXO نشان می‌دهد بر روی چه قیمتی، UTXO های کنونی بیت کو‌ین ایجاد شده‌اند. هر ستون بیانگر مقدار بیت کوین‌های موجود است که در قیمت مشخص‌شده، انتقال یافته‌اند. در سال ۲۰۲۱ شاهد انتقال‌های مهمی بودیم که بزرگترین آن، انتقال ۱.۹ میلیون بیت کوین در حدفاصل قیمت ۶۰,۰۰۰ الی ۶۸,۰۰۰ دلار بوده است.

این موجودی با قیمت بالاتر از قیمت کنونی می‌تواند در هفته‌های آتی، سطح مقاومتی ایجاد کند و معامله‌گران باید مراقب باشند تا جلوی ضرر خود را بگیرند.

توزیع قیمت واقعی UTXO بیت کوین
توزیع قیمت واقعی UTXO بیت کوین
منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا