اخبار خارجی

گلوبانت غول عرصه IT حدود ۵۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری کرد

شرکت‌های بزرگ به سرمایه‌گذاری در بیت کوین ادامه می‌دهند. آخرین شرکت بزرگ در این زمینه، گلوبانت (Globant) غول عرصه IT است.

شرکت توسعه دهنده نرم‌افزار گلوبانت اسنادی به کمیسیون SEC ارائه داده که گویای اختصاص ۵۰۰,۰۰۰ دلار از سرمایه این شرکت به بیت کوین است. گلوبانت بیت کوین را در پورتفولیوی دارایی‌های غیرفیزیکی قرار داده است.

گلوبانت یکی از شرکت‌های بزرگ در عرصه IT و توسعه نرم‌افزار است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده است و دفتر مرکزی آن در کشور آرژانتین قرار دارد. این شرکت چندین دفتر در سراسر جهان نظیر انگلستان، برزیل، هند، مکزیک و اسپانیا دارد.

شرکت گلوبانت - خرید بیت کوین

طبق اسناد اخیری که شرکت گلوبانت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه داده است، این شرکت مجموعا ۵۰۰,۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری کرده است. این خرید در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ انجام شده است.

این اسناد نشان می‌دهند که شرکت گلوبانت سرمایه‌گذاری در بیت کوین را در بخش دارایی‌های غیرفیزیکی و در کنار مجوزها، قرارداد مشتریان، توافقنامه‌های غیر رقابتی و سایر موارد قرار داده است.

در این سند نوشته شده است:

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که به عنوان دارایی غیرفیزیکی در نظر گرفته می‌شود زیرا بیت کوین شکل فیزیکی ندارد و محدودیتی برای کاربرد آن وجود ندارد. بیت کوین در معرض استهلاک قرار ندارد و در مقابل خرابی مقاوم است.

در نتیجه، شرکت گلوبانت به شرکت‌های بزرگ دیگر ملحق شده است که در ماه‌های اخیر در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

یکی دیگر از شرکت‌هایی که علاقه بسیار زیادی به بیت کوین نشان داده، مایکرواستراتژی است. این شرکت تحلیلی اولین خرید خود را در ماه آگوست ۲۰۲۰ انجام داده و از آن زمان به بعد، سرمایه‌گذاری خود در بیت کوین را ادامه داده است. در حال حاضر، این شرکت بیش از ۹۰,۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد.

از سایر شرکت‌های بزرگ علاقمند به بیت کوین می‌توان به MassMutual و One River Asset Management اشاره کرد. حتی شرکت تسلا نیز با سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در ماه ژانویه ۲۰۲۱، به این عرصه پیوسته است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا