اخبار خارجی

سرمایه گذار معروف: قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار می رسد!

مایک نوگراتز موسس و مدیرعامل شرکت Galaxy Digital و سرمایه گذار بیت کوین در روز سه‌شنبه گفت که قیمت بیت کوین طی ۳ ماه آتی به ۱۴,۰۰۰ دلار خواهد رسید و تا انتهای سال می‌تواند به ۲۰،۰۰۰ دلار دست یابد. وی پیش‌بینی کرد تا زمانی که دولت هم‌چنان به تزریق نقدینگی ادامه دهد، طلا نیز به افزایش قیمت خود ادامه خواهد داد.

مایک نوگراتز گفت:

حباب‌های بزرگ معمولا به اقدامات سیاسی می‌انجامند. به نظر نمی‌رسد که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش دهد. موضوع نقدینگی نیز تغییر نمی‌کند. ما محرک‌های اقتصادی بزرگی دریافت خواهیم کرد.

در روز سه‌شنبه، قراردادهای آتی طلا ۲.۲ درصد افزایش یافت و به رکورد ۱۹۷۴ دلار در هر اونس رسید. قیمت بیت کوین نیز افزایش یافت و به ۱۱,۳۷۹ دلار رسید.

نوگراتز افزود خرده سرمایه‌گذارانی که بر سهام شرکت‌های فناوری متمرکز بوده اند اکنون به سمت طلا و بیت کوین حرکت خواهند کرد.

وی گفت:

هم‌چنان علاقه بسیار زیادی از جانب خرده سرمایه‌گذاران به بیت کوین وجود دارد. بخش عمده‌ای از این علاقه به سمت سهام شرکت‌هایی تغییر یافته بود که انتظار می‌رفت عملکرد بهتری داشته باشند. دلیل این امر نیز هیجان بیشتر آن بود. روز گذشته شاهد این بودیم که بسیاری از سرمایه‌های مورد نظر به طلا و بیت کوین برگشت.

نوگراتز گفت به نظر او در آستانه ورود سرمایه‌گذاران سازمانی به بیت کوین بود اما این سرمایه‌گذاران با منحنی یادگیری متفاوتی نسبت به سرمایه‌گذاری در طلا مواجه شدند.

وی گفت:

طلا تقریبا ۳۰۰۰ سال است که معامله می‌شود و خرید آن آسان است. بازی جالبی در زمینه پذیرش بیت کوین وجود دارد که در طلا نیست. اما هر دوی آنها را دوست دارم.

مایک نوگراتز گفت وضعیت‌های معاملاتی اصلی او در طلا، بیت کوین و نقره است. وی تخمین زد تقریبا ۲۰ درصد سرمایه او در بیت کوین قرار دارد و می‌خواهد قیمت این رمز ارز افزایش یابد. وی در ادامه بیان کرد که ۵ درصد سرمایه خود را به طلا اختصاص داده است.

بازار آپشن‌ها با نظرات نوگراتز موافق نیست

شرایط بازار آپشن‌ها حداقل در اواخر هفته گذشته طوری بوده است که موافق با عبور قیمت بیت کوین از مرز ۲۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۰ نبود.

اطلاعات سایت تحلیل اوراق مشتقه رمز ارز Skew.com نشان می‌دهد که فقط ۴ درصد احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین تا پایان سال از مرز ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کند.

این موضوع با افزایش سطح حمایتی بیت کوین برای رسیدن به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار تا پایان سال در تناقض است. صاحب‌نظرانی نظیر دن مورهد (Dan Morehead) از شرکت Pantera Capital، آرتور هایز از بیتمکس و مایک مک‌گلون (Mike McGlone) از بلومبرگ در ماه‌های اخیر گفته‌اند که قیمت بیت کوین تا پایان سال به ۲۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

منبع
businessinside

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا