اخبار آلتکویناخبار عمومی

بانک بزرگ آمریکایی ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی جدید می‌شناسد

سال گذشته گلدمن ساکس گفته بود که ارزهای دیجیتال یک سرمایه‌گذاری بد است. در گزارش امروز آمده است که اوضاع ممکن است تغییر کند.

گلدمن ساکس که یکی از مهم‌ترین بانک‌های آمریکا و جهان است گزارشی در خصوص ارزهای دیجیتال منتشر کرده است که محتوای این گزارش برای این اکوسیستم بسیار مهم است.

این گزارش به اسم “کریپتو، دارایی جدید” هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته است. در عین حال، این گزارش توسط سرمایه‌گذاران که زودتر به آن دسترسی داشته‌اند در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

الکس کروگر موسس شرکت مدیریت سرمایه Aika Capital و یکی از صاحب نظران فعال عرصه ارزهای دیجیتال بخشی از این گزارش را به اشتراک گذاشته و گفته است که گزارش کامل طی چند روز آتی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

نظر متخصصان به گلدمن ساکس درباره ارزشمند بودن ارزهای دیجیتال

در این گزارش به توضیح ماهیت ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی پرداخته شده است. در این گزارش، نظرات متخصصان این عرصه نظیر مایکل نوگراتز مدیرعامل گلکسی دیجیتال، زک پاندل (Zach Pandl) از شرکت Global FX، مایکل گروناگر (Michael Gronager) از چینالیسیس و منتقدانی نظیر نوریل روبینی جمع‌آوری شده است.

این گزارش به توضیح مهم‌ترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتال برتر و کاربرد هر یک از آنها پرداخته است.

برای مثال، گلدمن ساکس بیان کرده است که بیت کوین به عنوان ارزی با ارزش بازار زیاد، XRP به عنوان سیستم پرداخت همزمان، اتریوم به عنوان پلتفرم قرارداد هوشمند، BNB به عنوان برنامه و توکن چندمنظوره و پولکادات به عنوان بلاک چینی با قابلیت تعامل‌پذیری عمل می‌کنند. به علاوه، با بیان ویژگی منحصربه‌فرد هر کدام از پروژه‌ها، مخاطب هدف هر کدام مشخص شده است.

تفاوت های بین ارزهای دیجیتال برتر - گلدمن ساکس
تفاوت های بین ارزهای دیجیتال برتر

گلدمن ساکس گفته است که ارزش بیت کوین در کاربرد و پذیرش آن نهفته است. مایکل نوگراتز مدعی شده است که ورود گسترده سرمایه سازمانی، اثباتی بر جذابیت ارزهای دیجیتال و بلوغ این بازار است.

نوگراتز به دفاع از ماهیت بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش خوب پرداخته است زیرا اجماع اجتماعی ساده‌ای پیرامون این ارز دیجیتال وجود دارد.

مایکل سوننسهایم (Michael Sonnesheim) مدیرعامل گری‌اسکیل، نظرات نوگراتز را تایید کرده است. به نظر او، کمبود بیت کوین روشی برای محافظت آن در مقابل تورم و کاهش ارزش این ارز است.

سوننسهایم هم‌چنین بیان کرده است که اگرچه ارزهای دیجیتال تحت تاثیر سقوط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده‌اند، اما احیای آن در سال ۲۰۲۰ منجر به عملکرد بهتر ارزهای دیجیتال نسبت به سایر دارایی‌ها شده است.

پذیرش مستمر بیت کوین در طول زمان، سرمایه‌گذاران باید به این عرصه توجه کنند

گلدمن ساکس هم‌چنین نموداری از روند تکامل قیمت بیت کوین منتشر کرده که نشان می‌دهد شباهتی بین رفتار آن در سال‌های ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ الی ۲۰۲۱ وجود دارد. به نظر الکس کروگر این موضوع یک نکته مثبت و خوش‌بینانه برای کسانی است که به رفتار چرخه‌ای بازار باور دارند و در نتیجه، فرصت سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در اختیار آنها قرار می‌دهد. در طول تاریخ بیت کوین، پس از هر کاهش قیمت، روند صعودی دیگری بوده که منجر به رکوردشکنی قیمت آن شده است.

مقایسه قیمت بیت کوین
مقایسه قیمت بیت کوین

این گزارش، تغییر چشمگیر موضع گلدمن ساکس نسبت به سال گذشته را بیان کرده است که در آن زمان مدعی شده بود ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین یک دارایی نیستند زیرا جریان پول ایجاد نمی‌کنند، افزایش قیمت آن در معرض رشد اقتصادی است و بدین ترتیب به مشتریان خود توصیه نمی‌کرد.

اما با توجه به افزایش قیمت تقریبا ۶۰۰ درصدی بیت کوین از آن زمان تاکنون، به نظر می‌رسد زمان تغییر موضع گلدمن ساکس فرا رسیده و این گزارش نیز اثباتی بر این موضوع است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا