اخبار بلاکچیناخبار عمومی

اقدام مهم گوگل؛ بخش بلاکچین آزمایشگاه‌های Google راه‌اندازی می‌شود

شرکت گوگل اعلام کرد بخش ویژه بلاکچین را به گروه آزمایشگاه‌های خود اضافه می‌کند. مطابق تصمیم اخیر گوگل، بلاکچین و سایر تکنولوژی‌های مرتبط با نسل بعدی محاسبات و ذخیره داده به شکل توزیع شده در این تصمیم لحاظ خواهند شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بیت کوین، مجموعه آزمایشگاه یا Labs گوگل بخش تجربی این شرکت است که بر موضوعات مرتبط با واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) و سایر تکنولوژی‌های آینده‌دار تمرکز دارد. همچنین Google بخش Area-120 خود را نیز راه‌اندازی کرده است که در آن بر روی ایده‌های منتخب کار می‌شود و در نهایت به پروژه‌ای برای این شرکت تبدیل می‌شوند.

قرار است گوگل در پروژه‌های منتخب مرتبط با فناوری بلاکچین مشارکت کند و آن‌ها را در بخش آزمایشگاه خود جای دهد. نکته جالب در این قضیه، احتیاط این شرکت در عدم حمایت از هیچکدام از رمز ارزها است. به گفته برخی از تحلیلگران این تصمیم گوگل پاسخی به تحرکات بعضی از شرکت‌ها همانند متا (فیسبوک) در زمینه افزودن این نوع از تکنولوژی به مدل اقتصادی خود است.

شرکت گوگل در گذشته هرنوع تبلیغات مرتبط با صرافی‌های رمز ارزها، کیف پول‌ها و توصیه‌های معاملاتی را در سرویس‌های خود ممنوع اعلام کرده بود. این شرکت مدتی بعد با ۲ صرافی کوین‌بیس و بیت‌پی برای ارائه سرویس ذخیره رمز ارزها در کارت‌های دیجیتال همکاری کرد. همچنین در سال گذشته میلادی گوگل با بازار دارایی‌های دیجیتال بکت (Bakkt) همکاری کرد که به موجب آن کاربران می‌توانند کارت‌های اعتباری مجازی Bakkt Visa را مستقیماً به گوگل‌پی اضافه نمایند.

بیل ردی (Bill Ready) مدیر بخش بازرگانی شرکت گوگل در مورد دیدگاه این شرکت نسبت به موضوع رمز ارزها بیان کرد:

کریپتو موضوعی است که ما توجه ویژه‌ای نسبت به آن داریم. به هر میزان تقاضای کاربران و مشتریان ما در این حوزه گسترده‌تر شود، فعالیت‌های ما نیز گسترده‌تر خواهد شد.

براساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، گوگل مدیر اجرایی سابق پی‌پال را استخدام کرده است تا به گسترش و بهبود گوگل پی و هم‌چنین گسترش این پلتفرم در عرصه کریپتو کمک کند. آرنولد گلدبرگ (Arnold Goldberg) موظف شده است تا ریاست بخش پرداخت‌های گوگل را برای ورود این شرکت به سرویس‌های مالی و هم‌چنین عرصه کریپتو را به عهده بگیرد.

منبع
bitcoin.com

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا