اخبار اتریومتحلیل تکنیکال

بررسی دلایل رشد قیمت اتریوم؛ مقاومت بعدی این ارز کجاست؟

قیمت اتریوم برای مدتی درگیر مقاومت محدوده ۴۰۰ دلار بود. با شکست این سطح، قیمت دومین ارز دیجیتال بازار تا محدوده ۴۷۰ دلار افزایش یافت و نزدیک به ۲۰ درصد رشد کرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

ارزش بازار رمز ارز شبکه بلاکچین Ethereum به ۵۰ میلیارد دلار رسیده است. ارز دیجیتال ETH به دنبال شکست سقف قیمتی سال ۲۰۲۰ خود است. بالاترین قیمتی که اتریوم در سال ۲۰۲۰ به ثبت رسانده، محدوده ۴۹۰ دلار است. در زمان نگارش، قیمت هر واحد از این ارز رمزنگاری شده معادل ۴۶۰ دلار است. سوال مهم این است که آیا اتریوم می‌تواند مقاومت محکم خود در محدوده ۴۸۰ دلار را بشکند و برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ وارد کانال ۵۰۰ دلار شود؟

مقاومت بعدی اتریوم

قیمت اتریوم

اگر این سطح مقاومتی شکسته شود، صعود اتریوم تا محدوده ۸۰۰ دلار دو از ذهن نیست. اما اگر اتریوم موفق به شکست این مقاومت نشود، روند قیمتی آن چگونه خواهد بود؟ روند قیمت اتریوم با رفتار قیمت بیت کوین همبستگی دارد. بیت کوین به وضوح مقاومت ۱۴,۰۰۰ دلار را از پیش روی خود برداشته و اکنون با معامله در قیمت ۱۵,۵۵۰ دلار بالای مقاومت ۱۵,۰۰۰ دلار در حال معامله است. از طرف دیگر اخبار مثبتی که در زمینه راه‌اندازی اتریوم ۲ منتشر شده است، احتمال شکست این مقاومت بسیار افزایش یافته است.

اما روند قیمت اتریوم را عرضه و تقاضا و رفتار بازیگران این ارز دیجتال تعیین خواهد کرد. آیا فشار خرید همچنان افزایش خواهد یافت و قیمت آن افزایش می‌یابد و یا اینکه فروشنده‌ها کنترل بازار را در دست خواهند گرفت. برخلاف روندهای چند وقت اخیر بازار ازرهای دیجیتال، این بار نیز بیت کوین رهبری بازار و آلتکوین ها را برعهده گرفته بود. زمانی که بیت کوین موفق به شکست مقاومت مهم ۱۴,۰۰۰ دلاری خود شد، اتریوم نیز روند صعودی خود را آغاز کرد. در ادامه چند اتفاق فاندامنتالی مثبت در مورد اتریوم را بیان خواهیم کرد.

دلایل رشد قیمت اتریوم

قیمت اتریوم

اطلاعات نشان می‌دهد که فعالیت در شبکه اتریوم بسیار افزایش یافته است. آدرس‌های فعال روزانه اتریوم با افزایش همراه بوده است. این گزارش ادعا می‌کند که افزایش فعالیت در شبکه اتریوم به معنی انتقال سرمایه‌گذاران از بیت کوین به اتریوم است. افرادی که در بیت کوین سود کسب کرده‌اند اکنون اقدام به خرید اتریوم کرده و این مورد احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال را افزایش می‌دهد.

سرمایه‌گذاران نهادی در بازار اتریوم

رمز ارز ETH ذخیره شده در صندوق اتریوم شرکت گری اسکیل از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرد. این نکته نشان می‌دهد که شرکت گری اسکیل به واسطه سرمایه‌گذاری مشتریانش، کنترل بیش از ۱ میلیارد دلار اتریوم را در اختیار دارد. سرمایه‌گذاری در این صندوق به افراد این امکان را می‌دهد که بدون درگیر شدن در ریسک خرید و نگهداری اتریوم، با خرید برگه‌های سهام این صندوق، به صورت غیرمستقیم اتریوم خریداری کنند. این شرکت نیز با استفاده از سرمایه جمع شده توسط مشتریانش اقدام به خرید اتریوم خواهد کرد.

قیمت اتریوم پس از رشد قیمت بیت کوین، موفق به شکست مقاومت محکم خود در محدوده ۴۰۰ دلار شد. در حال حاضر قیمت این رمز ارز در محدوده ۴۶۰ دلار داد و ستد می‌شود. پیش از این ETH با ثبت قیمت ۴۸۸ دلار، بالاترین قیمت سال ۲۰۲۰ را به ثبت رساند. اتریوم در این روند صعودی خود به دنبال ارتقای رکورد سال ۲۰۲۰ خود است. بسیاری معتقدند که شکست محدوده ۵۰۰ دلار روندی صعودی را آغاز خواهد کرد که هدف آن محدوده ۸۰۰ دلار خواهد بود. در کنار این اتفاقات تکنیکالی، افزایش فعالیت در شبکه اتریوم و آدرس‌های فعال روزانه این شبکه و همچنین بالا رفتن مقدار دارایی شرکت گری اسکیل، تاثیر مثبتی بر بازار این ارز دیجیتال خواهد داشت.

منبع
theblockcrypto

میثم مقیسه

من زندگی رو به شکل یک فرصت برای تجربه کردن فهمیدم. دونستن اینکه یک سیستم و مجموعه دقیقا چطور کار می‌کنه برام تجربه رضایت‌بخشیه؛ به ریاضی علاقه دارم و به صورت ناخودآگاه همه چیز رو با عدد بهتر می‌فهمم؛ به گردش اطلاعات اعتقاد دارم، یاد گرفتن و اشتراکش با بقیه آدم‌ها برام بهانه‌ای برای ارتباط با آدم‌هاست؛ مفهوم غیرمتمرکز بودن برام خیلی جذابه. همه این موارد رو در صنعت بلاکچین و حوزه رمزارزها پیدا کردم. تو سن ۲۵ سالگی رشته تحصیلی دانشگاهیم رو کنار گذاشتم و وارد این حوزه شدم و هنوز درگیر این حوزه هستم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا