اخبار بیت کوین

رشد قیمت توکن‌های هوش مصنوعی در پی اعلام درآمد شرکت انویدیا (Nvidia)

روز گذشته نگرانی‌هایی در مورد اعلام درآمد سه ماهه چهارم شرکت انویدیا (Nvidia) مطرح شد. پیش از انتشار این گزارش، نگرانی از کاهش درآمد آن اندکی بر بازار تاثیر گذاشت و باعث افت قیمت بیت کوین شد. اما در نهایت، گزارش درآمد این شرکت بالاتر از پیش‌بینی‌ها بود و رشد قیمت توکن‌های هوش مصنوعی (AI) را در پی داشت.

به نقل از کوین دسک، انویدیا (Nvidia)، بزرگ‌ترین شرکت ساخت تراشه‌، درآمد سه‌ماهه چهارم خود را اعلام کرد که بیش از انتظارات بود و موجب تقویت بازارهای سهام و رشد توکن‌های مرتبط با هوش مصنوعی (AI) شد.

این شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد درآمد هر سهم آن در سه ماهه چهارم ۵.۱۶ دلار بوده است که بر اساس داده‌های FactSet از میانگین تخمینی تحلیلگران یعنی ۴.۵۹ دلار برای هر سهم پیشی گرفته است. همچنین، این سازنده تراشه ۲۲.۱ میلیارد دلار درآمد داشت که بالاتر از پیش‌بینی ۲۰.۴ میلیارد دلاری وال استریت بود.

با این حساب، انویدیا در سال ۲۰۲۳ به درآمد خالص ۶۰.۹ میلیارد دلاری را رسیده که ۱۲۶٪ نسبت به سال ۲۰۲۲ افزایش داشته است.

قیمت سهام انویدیا در تایم فریم هفتگی
قیمت سهام انویدیا در تایم فریم هفتگی؛ منبع: تریدینگ ویو

رشد قیمت توکن‌های هوش مصنوعی

قیمت توکن‌های هوش مصنوعی پس از اعلام درآمد انویدیا افزایش یافت. قیمت AGIX بیش از ۲۰٪ افزایش یافت، در حالی که قیمت FET بیش از ۱۰٪ و RNDR نیز بیش از ۲۰٪ افزایش قیمت داشته است. بر اساس داده‌های کوین گکو (CoinGecko)، ارزش بازار توکن‌های هوش مصنوعی از ۱۶.۵ میلیارد دلار فراتر رفته است.

قیمت توکن AGIX در تایم فریم ۱ ساعته
قیمت توکن AGIX در تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

همچنین، انویدیا درآمد سه ماهه اول امسال را ۲۴ میلیارد دلار پیش‌بینی کرده است که باز هم از برآورد ۲۲.۲ میلیارد دلاری تحلیلگران بیشتر است.

این رشد درآمد به این دلیل است که سهام این شرکت سازنده تراشه‌ در سال گذشته بیش از ۲۰۰٪ افزایش یافت و ارزش بازار این شرکت را در مقطعی به حدود ۱.۷ تریلیون دلار رساند که از ارزش بازار غول‌های فناوری مثل آمازون و گوگل بالاتر بود. این رالی صعودی به قدری مورد توجه قرار گرفت که گلدمن ساکس آن را «مهم‌ترین سهام روی کره زمین» نامید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا