اخبار آلتکوین

هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) عرضه توکن خود را به تاخیر انداخت!

هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) شرکت مسئول شبکه هدرا از سرمایه گذاران خواسته است تا برای توکن های خریداری شده مقدار بیشتری صبر کنند تا قیمت آنها به ثبات برسد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

در ازای تاخیر در توزیع توکن های HBAR، سرمایه گذاران بیش از مقدار مقرر در توافقنامه توکن های آتی (SAFT) دریافت خواهند کرد. با گذشت زمان، این مقدار توکن بیشتر به سرمایه گذاران کمک خواهد کرد تا معادل با سرمایه گذاری اولیه خود به دست آورند.

منس هارمن (Mance Harman) موسس و مدیرعامل هدرا در این خصوص بیان کرد:

دارندگان SAFT، کوین های بیشتری به طور سالانه‌ دریافت خواهند کرد. با گذشت زمان، مجموع این توکن های دریافتی برابر با ارزش سرمایه گذاری آنها خواهد شد. این طرح در ازای به تاخیر افتادن برنامه زمانبندی عرضه کوین های باقی مانده است.

وی‌ افزود این پیشنهاد، سرمایه گذاران را تشویق می‌کند تا از کاربردها و رشد شبکه پشتیبانی کنند و هم چنین قیمت توکن HBAR افزایش یابد. میزان کوین های اضافی برابر با ۱۰ درصد درآمد سالانه شرکت از فروش دارایی ها و کارمزد تراکنش ها خواهد بود و سقف آن برای هر سرمایه گذار نیز معادل با سرمایه گذاری اولیه آنها است.

این پیشنهاد به صورت اختیاری است. سرمایه گذارانی که تصمیم می‌گیرند در این برنامه شرکت نکنند، SAFT های آنها بدون تغییر باقی خواهد ماند.

هدرا پیش بینی می‌کند این توافقنامه جدید، برنامه زمانبندی توزیع را تا ۲۵ درصد افزایش دهد. برای مثال، سرمایه گذارانی که توافق کرده بودند که توکن های HBAR خود را در یک دوره ۴۸ ماهه دریافت کنند، اکنون ۱۲ ماه دیگر به این زمان افزوده خواهد شد.

هنوز هیچ بازه زمانی برای ارائه این توکن های اضافی مشخص نشده است. هدرا گفته است که این موضوع به سطح علاقه سرمایه گذران به این برنامه بستگی دارد.

هدرا که به عنوان پلتفرم غیرمتمرکز و مقیاس پذیر چند صنعتی طراحی شده است، در سه دوره جذب سرمایه در سال ۲۰۱۸ توانست بیش از ۱۲۴ میلیون دلار سرمایه کسب کند. به منظور مطابقت با قوانین آمریکا، فروش این شرکت فقط در دسترس سرمایه گذاران معتبر بود. از زمانی که توزیع این توکن در سپتامبر ۲۰۱۹ شروع شد، بیش از ۱.۴ میلیون توکن HBAR (تقریبا معادل با ۲۲ میلیون دلار) به سرمایه گذاران ارائه شده است.

پس از توزیع اول توکن ها، قیمت توکن HBAR تا بیش از ۹۰ درصد سقوط کرد. هارمن در واکنش به این موضوع گفت این شرکت در حال بررسی مدل اقتصادی این پروژه نظیر برنامه زمانبندی جدید است که به جای توزیع ماهانه، توکن ها به صورت سه ماهه توزیع شوند. این موضوع باعث می‌شود فشار فروش کاهش و قیمت افزایش یابد.

علیرغم کاهش قیمت توکن HBAR، هدرا پشتیبانی چند شرکت مهم و بزرگ را دریافت کرده است. شرکت هایی نظیر IBM، شرکت مخابراتی تاتا (Tata) و بوئینگ در ماه آگوست به شورای نظارت بر این پروژه پیوسته اند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا