اخبار کوتاه

همکاری هلیوم و دیش نتورک در راستای توسعه شبکه 5G

استارتاپ کریپتویی متمرکز بر اینترنت اشیاء هلیوم با بیش از ۴ میلیون نود فعال از همکاری خود با دیش نتورک (Dish Network) خبر داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، هلیوم قصد دارد با همکاری با شرکت دیش نتورک، ارائه‌دهنده سرویس اتصال بی‌سیم 5G و همچنین ارائه‌دهنده سرویس تلفن همراه فریدم‌فای (FreedomFi) گام دیگری در زمینه اینترنت اشیاء بردارد.

بر اساس قرارداد همکاری امضا شده بین هلیوم و دیش نتورک، مشتریان این شرکت قادر خواهند بود نودهای هلیوم را اجرا کرده و در ازای به اشتراک‌گذاری سرویس بی‌سیم 5G خود، به عنوان پاداش توکن HNT دریافت نمایند.

فرانک مونگ، مدیر اجرایی هلیوم در این رابطه می‌گوید:

دیش نتورک پتانسیل‌های بالقوه بلاکچین را در صنعت بی‌سیم (وایرلس) درک می‌کند و از آنجایی که این اولین همکاری با یک سرویس ارائه‌دهنده در شبکه مردمی است، نشان می‌دهد که مدل تشویقی HNT ابزاری قدرتمند برای استقرار زیرساخت‌ها است.

FreedomFi در حال حاضر اولین دسته از نودهای بی‌سیم 5G سازگار را برای شبکه هلیوم ارسال خواهد کرد. پیش‌بینی می‌شود بسته به تقاضا، تا پایان سال ۲۰۲۲ حدود ۴۰،۰۰۰ از این نودها مستقر شوند. سایر سازندگان سخت‌افزار نیز در حال بررسی نودهای 5G هستند و برنامه‌هایی در ماه‌های آینده اعلام خواهد شد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا