رپورتاژ آگهی

پیش ‌بینی رکورد بالاترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

افزایش قیمت ناگهانی بیت کوین برای سرمایه‌گذاران کریپتو، بسیار وسوسه‌انگیز است. این مسئله با نزدیک‌شدن زمان به رویداد هاوینگ و ردشدن از قیمت این دارایی ارزشمند از مرز ۵۲,۰۰۰ دلار، بیشتر هم شد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا نیز در اوایل سال ۲۰۲۴ اولین صندوق معامله در بورس بیت کوین را  تایید کرد. تمامی این اتفاق‌های خوب دست‌ به دست هم داده‌اند تا یک فرصت خوب برای سرمایه‌گذاری و خرید بیت کوین فراهم شود.

اما در میان برخی با این سؤال مواجه هستند که بالاترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ چیست؟ آینده این رمزارز جنجالی به چه سمت‌وسویی می‌رود.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

در خوش‌بینانه‌ترین سناریو، قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ ممکن است به ۸۵,۰۰۰ دلار برسد، اگرچه برخی از معامله‌گران معتقدند که بیت کوین به‌زودی دچار اصلاح قیمت می‌شود. بدترین سناریو احتمالی نیز برای این ارز دیجیتال، بازگشت به سطح حمایتی ۳۵,۰۰۰ دلار است.

بیت کوین سال جدید میلادی را بسیار پر قدرت شروع کرد و توانست در مدت‌زمان کوتاهی خود را به محدوده ۵۲۰۰۰ دلار برساند. برخی از خبرگزاری‌ها دلیل این افزایش قیمت را، فشار فروش استقراضی یا شورت اسکوییز اعلام کردند که در آن بیش از ۱۳۳ میلیون دلار در ۲۴ ساعت نقد شد.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

  • صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF بیت کوین)

تحلیلگران معتقدند با تایید ETF به‌تدریج قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۴ افزایش پیدا می‌کنند. این صندوق از زمان راه‌اندازی در ۱۱ ژانویه، ۴ میلیارد دلار جریان خالص در ایالات متحده جمع‌آوری کرد که این رقم از ۳۵ میلیارد دلار دارایی یا ۳.۵ درصد از ارزش بازار بیت کوین فراتر رفت.

پلتفرم تحلیل بلاکچین گلس نود، پیش‌بینی کرده است حدود ۷۰ میلیارد دلار سرمایه جدید از طریق ETFهای جدید بیت کوین وارد بازار می‌شود.

هاوینگ بیت کوین
  • هاوینگ بیت کوین

چشم‌انداز رویداد هاوینگ بر روی آینده قیمتی بیت کوین در سال ۲۰۲۴ نقش بسزایی دارد. برخی از تحلیلگران بر این باورند، پس از رویداد هاوینگ می‌توانیم شاهد شکست رکوردهای جدید بیت کوین و شش‌رقمی شدن آن در سال ۲۰۲۵ باشیم.

  • نرخ بهره فدرال رزرو و قانون گذاری آمریکا

از منظر اقتصاد کلان انتظار می‌رود شرایط برای بیت کوین در سال ۲۰۲۴ بهبود پیدا کند. چنانچه فدرال رزرو ایالات متحده به طور گسترده نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ کاهش دهد، فشار از روی بازار ارزهای دیجیتال برداشته می‌شود و مسیر سرمایه‌گذاری به‌سوی بیت کوین می‌رود.

در چنین شرایطی، لایحه احتمالی در آمریکا که شفافیت مقررات و نظارت بر سرمایه‌گذاری‌ها در ارزهای دیجیتال را در این کشور افزایش می‌دهد، موجب می‌شود تا سرمایه‌گذاران بیشتری به بیت کوین اعتماد کنند.

پایان زمستان ارزهای دیجیتال

شاید نتوانیم به طور دقیق آینده بیت کوین را پیش‌بینی کنیم و بگوییم در آینده چه جایگاهی در میان مردم و امور مالی روزمره آنها خواهد داشت. اما با استفاده تحلیل‌ها می‌توانیم آینده این رمزارز قدرتمند را تخمین بزنیم که به سمت‌وسویی خواهد رفت.

بیت کوین توانست سال ۲۰۲۳ را با یک‌جهت مثبت، با قدرت به پایان برساند. بسیاری از تحلیلگران این حرکت بیت کوین را نشان‌دهنده به پایان رسیدن زمستان ارزهای دیجیتال پیش از هاوینگ معرفی کردند. این ارز دیجیتال موقعیت خود را با ورود به سال ۲۰۲۴ بالای ۴۰,۰۰۰ دلار نگه داشت و توانست سطح مقاومتی ۵۲,۰۰۰ دلار را با موفقیت بشکند.

شما بگویید، آیا بیت کوین می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۴ از مرز ۸۵,۰۰۰ دلار عبور کند؟

این مطلب یک رپورتاژ آگهی است. فراموش نکنید که قبل از فعالیت در هر پلتفرم یا سرویس جدیدی، خودتان تحقیق و بررسی‌های لازم را به عمل بیاورید.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا