اخبار آلتکوین

آیا آلت سیزن بازار کریپتو در راه است؟ بررسی نظرات مخالف و موافق

با نزدیک شدنِ اتریوم (ETH) به سطح ۳٬۰۰۰ دلار، بسیاری از معامله‌گران به این نتیجه رسیدند که احتمال ایجاد یک آلت سیزن (Altseason) افزایش یافته است. با این حال تحلیلگران هشدار دادند که آلت سیزن ممکن است به این زودی‌ها رخ ندهد.

به نقل از کوین تلگراف، قیمت اتریوم در ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) به رکورد ۲۲ ماهه خود در ۲٬۹۸۰ دلار رسید. این ارز دیجیتال آخرین بار در آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) توانسته بود به بالای ۳٬۰۰۰ دلار برسد.

تحلیلگرانی که با آلت سیزن موافق هستند

به نظر می‌رسد که رالی اتریوم بسیاری از معامله‌گران را به این باور رسانده که «بول مارکت ETH» نزدیک شده است. هنریک اندرسون (Henrik Andersson)، مدیر ارشد سرمایه گذاری آپولو کاپیتال (Apollo Capital chief)، هم اعلام کرده است:

فکر می‌کنم چندین کاتالیزور قدرتمند در راه است که می‌تواند جرقه‌ای برای افزایش آلت کوین‌ها باشد. فاکتورهای فاندامنتلی مثل ارتقاء Dencun و راه‌اندازی مین نت راهکارهایی مثل بلست (Blast) و پلتفرم «EigenLayer» بعضی از این کاتالیزورها هستند. اتریوم در یک سال گذشته عملکرد ضعیفی نسبت به بیت‌کوین داشت و به نظر می‌رسد که کاهش عرضه و تورم آن از زمان مهاجرت به اجماع اثبات سهام روی این مسئله موثر بوده است.

یوگا کوهلر (Yuga Cohler)، یکی از مدیران ارشد کوین بیس، هم اعلام کرد:

ما در حال ورود به بول مارکت اتریوم هستیم که به رشد آلت‌ کوین‌ها هم کمک می‌کند.

اقتصاددان و معامله‌گر مشهوری به اسم میکی‌بول کریپتو (Mikybull Crypto) هم با انتشار نمودار زیر تاکید کرد:

ماه مارس (اسفند) همیشه برای اتریوم صعودی بوده و ETH می‌تواند به ۳٬۰۰۰ دلار برسد. این چرخه آلت کوین‌ها خیلی بزرگ خواهد بود!

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم – منبع: توییت میکی‌پول کریپتو

تحلیلگر مشهوری به اسم تایتان آف کریپتو (Titan of Crypto) نیز با انتشار نمودار زیر خاطرنشان کرد:

آلت کوین‌ها رشدشان را شروع کردند! نمودار پایین مارکت کپ بازار کرپیتو بدون بیت کوین و اتریوم است. ناحیه ۳۸.۲٪ اصلاحی فیبوناچی سقف آن بود. رالی آلت کوین‌ها شروع شده!

مارکت کپ بازار کریپتو بدون اتریوم و بیت کوین
مارکت کپ بازار کریپتو بدون اتریوم و بیت کوین – منبع: توییت تایتان آف کریپتو

تحلیلگرانی که با آلت سیزن مخالف هستند

مارکوس تیلن (Markus Thielen)، مدیرعامل شرکت «10x Research»، اعلام کرد که آلت سیزن هنوز تایید نشده است. او تاکید کرد:

گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد آلت سیزن به وجود آمده اما شواهد کافی برای تایید آن به دست نیامده است. باید توجه داشته باشیم که دامیننس بیت کوین هنوز در محدوده ۵۱٪ قرار دارد. برای شروع آلت سیزن دامیننس بیت کوین باید به زیر ۴۵٪ برسد. آلت سیز‌های قبلی روایت مشخصی مثل عرضه اولیه (ICO) یا دیفای داشتند. با این حال در رالی فعلی فقط تقاضای ETFهای بیت کوین رشد کرده و روایت و ترند مشخص و قابل‌توجهی به وجود نیامده است.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد که رشد آلت کوین‌ها در هفته‌های اخیر کاهش یافته و شرایط ریسک به ریوارد بیت کوین بهتر است. طبق گفته‌های او، رشد اتریوم به جای افزایش فعالیت آنچین اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز احتمالا به خاطر تایید احتمالی ETFهای اسپات آن در ماه مه (اردیبهشت ۱۴۰۳) صورت گرفته است. تیلن ادامه داد:

ما فکر می‌کنیم این بول مارکت تا سال ۲۰۲۵ ادامه دارد و طی آن آلت کوین‌ها ممکن است با رالی‌های مختلفی مواجه شوند.

در ۲۰ فوریه (۱ اسفند) شرکت سنتیمنت (Santiment) هم اعلام کرد که با آغاز رالی بازار کریپتو در اکتبر ۲۰۲۳ (مهر)، اکثر پروژه‌های کرپیتویی سود خوبی را برای هولدرهای میان‌مدت و بلندمدت خود ایجاد کردند و فقط چند آلت کوین عقب مانده‌اند. با این حال، سنتیمنت هشدار داد که شاخص ارزش بازار به ارزش تحقق‌یافته (MVRV) سیگنال اشباع خرید را صادر کرده است. پلتفرم مذکور تاکید کرد:

این سیگنال نشان می‌دهد که بازار در اواسط رالی ۴ ماهه خود قرار دارد و خرید یا باز کردن پوزیشن‌های معاملاتی جدید ریسک زیادی دارند.

شاخص MVRV
شاخص MVRV – منبع: توییت سنتیمنت

شایان ذکر است که شاخص MVRV با تقسیم کردن کل مارکت کپ بازار بر مارکت کپ تحقق‌یافته آن به دست می‌آید و تحلیلگران از آن برای تشخیص کف و سقف استفاده می‌کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا