مبتدی مقالات

لوریج چگونه می‌تواند به افزایش قیمت بیت کوین کمک کند؟

بیت کوین نیز همانند سایر دارایی هایی می‌باشد که ارزش خود را از طریق معاملات در صرافی های جهانی به دست می‌آورند.

در عین حال، لوریج یا اهرم و معاملات مارجین به طور کل می‌توانند به افزایش سریع تقاضای یک دارایی کمک کنند. هم چنین می‌توانند سرمایه های انباشت شده را به جریان بیاندازند، در نتیجه از آنجایی که معامله کنندگان به دنبال استفاده از سرمایه خود در جای دیگری هستند، نقدینگی افزایش می‌یابد.

لوریج یک استراتژی سرمایه گذاری با استفاده از پول قرض گرفته شده به منظور استفاده از ابزارهای مالی مختلف و افزایش سود بالقوه حاصل از سرمایه گذاری می‌باشد.

هم چنین استفاده کارآمد از سرمایه معاملاتی است که مورد توجه متخصصان نیز می‌باشد، زیرا به آنها امکان می‌دهد تا بدون استفاده کامل و ۱۰۰ درصدی از سرمایه خود در وضعیت های معاملاتی پرخطر، به معاملات وضعیت های معاملاتی بزرگ بپردازند.

برای مثال، معامله کننده ای که می‌خواهد هزار توکن یک دلاری بخرد بر اساس نوع لوریج یا اهرم مورد استفاده، فقط به ۱۰۰ دلار سرمایه نیاز دارد و بدین ترتیب ۹۰۰ دلار باقی مانده برای معاملات دیگر به کار می‌رود.

چرا لوریج در بیت کوین مهم است؟

بیت کوین که به عنوان نقدترین ارز دیجیتال موجود شناخته می‌شود از لوریج و معاملات مارجین بهره می‌برد، به این صورت که به سرمایه گذاران و معامله کنندگان امکان می دهد تا در یک وضعیت معاملاتی معطوف شوند در حالی که پورتفولیویی از سایر ارزهای دیجیتال در اختیار داشته باشند. لوریج هم چنین به معامله کنندگان حرفه ای و خرده سرمایه گذاران ابزارهای بیشتری برای کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد. در واقع، تقاضای بیشتر برای یک کلاس دارایی، پتانسیل آن را برای کسب سود بیشتر از طریق افزایش سالم و طبیعی قیمت به طور گسترده ای بهبود می‌بخشد.

لنیکس لای رییس بازاریابی صرافی OKEx در پنل زنده همایش سرمایه گذاری سنگاپور گفت:

اگر فقط بتوانید بیت کوین خرید و فروش کنید و قابلیت فروش استقراضی نداشته باشید، بازار پرنوسان تر می‌شود زیرا کاملا با احساسات مدیریت خواهد شد.

وی افزود:

برای مثال، بیت کوین قبل از معرفی معاملات آتی CME بسیار پرنوسان تر بود. بنابراین باید ابزارهای مالی بیشتری نظیر آپشن ها داشته باشیم تا در فرآیند افزایش سالم و طبیعی قیمت به بازار کمک کنند.

دسترسی بیشتر و بهتر به سرمایه به معنای نقدینگی بیشتر بدون افزایش تعداد معامله کنندگان در بازار مورد نظر می‌باشد. این موضوع هم چنین ابزاری برای افزایش جریان سرمایه بدون جذب سرمایه جدید ارائه می‌دهد.

اگرچه در کنار کاهش حجم کلی معاملات، ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال نیز ثابت مانده است اما فشار بازار نزولی از طریق اهرم و معاملات مارجین می‌تواند کاهش یابد.

خطرات لوریج چیست؟

البته مزایای لوریج بدون خطرات موجود نیز به وجود نمی‌آید، به طوری که ضرر می‌تواند منجر به نقد شدن سرمایه معامله کننده و کاهش قیمت بازار نقدی شود. چنین شرایطی اخیر در بازار معاملات آتی بیت کوین در تاریخ ۲۴ سپتامبر رخ داد.

اگر ارز دیجیتال مورد نظر در معاملات، برخلاف جهت مورد انتظار پیش رود، لوریج می‌تواند ضررهای بالقوه را چند برابر کند. برای مدیریت ریسک های موجود، معامله کنندگان معمولا سبک معاملاتی سختگیرانه ای پیاده سازی می‌کنند که شامل استفاده از سفارش های استاپ (Stop) و لیمیت (Limit) می‌باشند که برای کاهش ضررهای بالقوه طراحی شده اند.

سانی ری (Sunny Ray) رییس توسعه تجارت جهانی صرافی کراکن نیز طی سخنرانی خود در پنل سنگاپور به بیان نحوه محافظت صرافی ها از خود پرداخت. وی گفت:

اگر نوسان زیادی در بازار وجود داشته باشد، اگر ارزش دارایی بیش از ۲۰ الی ۳۰ درصد کاهش یابد، شرایطی به اسم مارجین کال رخ می‌دهد که طی آن، شرکت دارایی مشتریان را برای جبران ضررها نقد می‌کند.

در حال حاضر ۸ صرافی بزرگ و مهم، قابلیت لوریج را ارائه می‌دهند و چندین صرافی دیگر نظیر کراکن، بایننس و دریبیتم (Deribitm) نیز حساب های معاملات مارجین را امکان پذیر می‌سازند، در حالی که بکت محصول معاملات آتی خود را در تاریخ ۲۳ سپتامبر را ارائه داده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا