اخبار عمومی

کمپین انتخاباتی ترامپ تاکنون چقدر ارز دیجیتال دریافت کرده است؟

بر اساس داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاکچین بردکرامز (Breadcrumbs)، کمک‌های مالی سنتی به کمپین ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ دونالد ترامپ بسیار بیشتر از کمک‌های مالی به شکل ارز دیجیتال است. طبق داده‌های آنچین، این مبلغ تا تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۲۴ (۲۸ خرداد)، کمتر از ۶۰٬۰۰۰ دلار بوده است. این در حالی است که دوقلوهای میلیاردر وینکلواس (Winklevoss)، بنیان‌گذاران صرافی جمنای (Gemini)، روز پنجشنبه گفتند که هر کدام یک میلیون دلار بیت کوین (۱۵.۴۷ BTC) برای حمایت از دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری، اهدا کرده‌اند. اما این پول بالاتر از حد مجاز برای اهدای هر فرد بود. در نتیجه مقداری از آن به آن‌ها بازگردانده شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، تایلر (Tyler) و کامرون (Cameron) در پست‌هایی در شبکه اجتماعی X، این کمک‌ها را اعلام کردند. این در حالی است که کمک‌های آنچین ثبت شده به کمپین دونالد ترام، به ۶۰٬۰۰۰ دلار هم نمی‌رسد.

کمک دو میلیون دلاری جمنای

به گفته رویترز، تایلر و کامرون مشخص نکردند که این کمک‌ها به کجا ارسال شده است. تایلر در پست خود گفت:

دولت دموکرات رئیس جمهور جو بایدن «علنا به ارزهای دیجیتال اعلان جنگ داده است» و ترامپ «طرفدار بیت کوین، ارز دیجیتال و تجارت» است. ترامپ خود را به عنوان یک قهرمان برای ارزهای دیجیتال معرفی کرده است، حتی در ماه جاری در یک گردهمایی مالی برگزار شده در سانفرانسیسکو از تلاش‌های دموکرات‌ها برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال انتقاد کرد.

تایلر وینکلوس در ادامه، دولت بایدن را متهم کرد که از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) برای تضعیف دارایی‌های کریپتو استفاده می‌کند همچنین، اشاره کرد که SEC در دولت بایدن یک قانون واحد برای صنعت کریپتو ننوشته است تا به شرکت‌کنندگان آن کمک کند بدانند چگونه می‌توانند از چشم‌انداز نظارتی در دنیای کریپتو عبور کنند.

کمک ۱ میلیون دلاری بالاتر از حد مجاز بود!

پس از آنکه مشخص شد کمک‌های بیت کوین برادران میلیاردر وینکلواس به کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ از حداکثر مجاز طبق قانون فدرال فراتر رفته است، مقدار باقی مانده به آن‌ها بازپرداخت شد.

بر اساس قانون فدرال، کمیته ترامپ می‌تواند به‌طور قانونی از هر نفر حداکثر ۸۴۴٬۶۰۰ دلار بپذیرد. البته، مشخص نیست که کمیته ترامپ که کمک اهدایی بیت کوین را پذیرفته این مبلغ را به صورت بیت کوین بازگردانده یا آن را به ارزش معادل آن به صورت نقدی تبدیل کرده است.

پول اهدا شده بین ستاد انتخاباتی ترامپ، کمیته اقدام سیاسی رهبری که صورتحساب‌های قانونی وی را پرداخت می‌کند، کمیته ملی جمهوری خواهان و ۴۲ کمیته حزب ایالتی جمهوری خواه تقسیم می‌شود.

کمک‌های کریپتویی ناچیز به کمپین دونالد ترامپ

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده سطح جدیدی از شفافیت را در خصوص کمک‌های مالی سیاسی و جمع‌آوری کمک‌های مالی برای مبارزات انتخاباتی ایجاد کرده است. در ۲۱ می ۲۰۲۴ (۱ خرداد)، کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ایالات متحده اعلام کرد که شروع به پذیرش کمک‌های مالی در قالب ارزهای دیجیتال کرده است. دونالد ترامپ اولین نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده از یک حزب سیاسی بزرگ است که ارزهای دیجیتال را به عنوان کمک مالی کمپین می‌پذیرد.

به گزارش بردکرامز، تاکنون، مقدار کمک‌های ارزهای دیجیتال به کمپین ترامپ ناچیز بوده است و در مجموع تا ۱۷ ژوئن تنها حدود ۵۹٬۳۸۵ دلار بوده است. این در حالی است که کمپین ترامپ تا پایان ماه می تقریباً ۲۴۴ میلیون دلار از طریق کمک‌های مالی سنتی دریافت کرده است. قابل ذکر است که آدرس اهدایی این کمپین، یک آدرس سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) است.

اهدایی‌های کمپین ریاست جمهوری ترامپ از طریق سرویس پرداختی صرافی کوین‌بیس به نام کامرس (Commerce) دریافت می‌شوند. این کمک‌ها به صورت آنچین و از طریق شبکه‌های اتریوم، پالیگان و بیس انجام می‌شوند.

آدرس کیف پولی که کمک‌های ارز دیجیتال به کمپین دونالد ترامپ را در خود جای داده است، 0xE7E1…eF77 است.

کیف پول کمپین دونالد ترامپ
کیف پول کمپین دونالد ترامپ

این آدرس کیف پول فقط استیبل کوین USDC را می‌پذیرد و نگه می‌دارد. این بدان معنی است که هر کمک مالی ارز دیجیتالی که به این کیف پول ارسال می‌شود باید یا به صورت USDC باشد یا از قبل به USDC تبدیل شود. در این فرایند از سه آدرس قرارداد هوشمند، برای هر یک از بلاک‌چین‌های موجود (اتریوم، پالیگان و بیس)، به منظور تسهیل کمک‌های ارز دیجیتال هنگام ارسال استفاده می‌شود.

قراردادهای هوشمند برای دریافت یا تبدیل USDC در سه شبکه اتریوم، پالیگان و بیس
قراردادهای هوشمند برای دریافت یا تبدیل USDC در سه شبکه اتریوم، پالیگان و بیس

طبق گفته این شرکت تحلیل بلاکچین، این کمپین تقریبا ۲۰٬۰۰۰ دلار از شبکه اتریوم، ۲۷٬۵۰۰ دلار از شبکه پالیگان و ۱۱٬۳۰۰ دلار از شبکه Base دریافت کرده است که در مجموع به کمتر از ۶۰٬۰۰۰ دلار رسیده است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا