اخبار بیت کوین

برق مصرفی استخراج بیت کوین آمریکا در سال ۲۰۲۴ چقدر هزینه برده است؟

داده‌های یک گزارش جدید نشان می‌دهد صنعت استخراج بیت کوین در آمریکا در چند ماه ابتدایی سال ۲۰۲۴ حدود ۲.۷ میلیارد دلار هزینه برده و انرژی الکتریکی زیادی مصرف کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، پاول هافمن (Paul Hoffman)، تحلیلگر شرکت بست بروکرز (Best Brokers) در گزارشی مدعی شده از ابتدای سال جاری تاکنون، استخراج بیت کوین در آمریکا ۲۰٬۸۲۲.۶۲ کیلووات ساعت انرژی الکتریکی مصرف کرده است.

میزان مصرف برق صنعت استخراج بیت کوین آمریکا در سال ۲۰۲۴

در این گزارش آمده است:

از آغاز سال ۲۰۲۴، استخراج بیت کوین در آمریکا ۲۰٬۸۲۲.۶۲ کیلووات ساعت برق مصرف کرده که میزان زیادی است. با نرخ متوسط تجاری ۰.۱۲۸۱ دلار برای هر کیلووات ساعت، این میزان برابر با ۲٬۶۶۶٬۳۷۸٬۱۹۶.۴۷ دلار بوده است.

هافمن در این باره می‌گوید:

این مقدار انرژی می‌تواند همه خودروهای الکتریکی آمریکا را ۸۷.۵۲ بار شارژ کند یا برق ۱٬۹۸۳٬۱۰۷ خانوار آمریکایی که معادل ۱.۵۱٪ از کل خانوارهای آمریکاست را برای یک سال تامین کند.

از ابتدای سال تاکنون در کل جهان ۱۱۶٬۵۵۰ واحد بیت کوین به ارزش ۸.۲ میلیارد دلار استخراج شده که سهم ماینرهای آمریکایی ۴۴٬۱۰۲ واحد معادل ۳۷.۸۴٪ از تولید جهانی بوده است. پیش از هاوینگ ماه آپریل، برای استخراج یک واحد بیت کوین ۴۰۷٬۰۵۹.۰۱ کیلووات ساعت برق نیاز بود که حدود ۵۲٬۱۴۴.۲۶ دلار هزینه داشت. با این حال، از آن زمان انرژی مورد نیاز برای استخراج یک بیت کوین به ۸۶۲٬۶۳۵.۵۵ کیلووات ساعت رسیده که با نرخ متوسط تجاری، معادل ۱۱۰٬۵۰۳.۶۱ دلار است.

علیرغم مصرف زیاد برق، استخراج بیت کوین در حال حاضر تنها صنعت اصلی جهانی است که عمدتا از طریق انرژی‌های پایدار تامین می‌شود. در ماه ژانویه، گزارش‌ها حاکی از این بود که استفاده از انرژی پایدار در صنعت استخراج بیت کوین به اوج ۵۴.۵٪ رسیده و در سال ۲۰۲۳، حدود ۳.۶٪ افزایش یافته است.

پس از ممنوعیت صنعت استخراج در چین و وضع ممنوعیت‌های گسترده در قزاقستان، ماینرها به کشورهای کریپتودوست‌تری در آمریکای شمالی یا سایر مناطق مهاجرت کردند. در حال حاضر از کل ۲۱ میلیون واحد بیت کوین، ۱۹.۵ میلیون واحد استخراج شده است.

میزان مصرف برق سالیانه استخراج بیت کوین - منبع: Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index
میزان مصرف برق سالیانه استخراج بیت کوین – منبع: Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا