متوسط ترید و تحلیل تکنیکال

تریدرهای حرفه‌ای چگونه از معاملات آپشن بیت کوین سود می‌برند؟

معاملات آپشن بیت کوین ابزاری است که حرفه‌ای‌های بازار در زمان ریزش قیمت‌ها به آن پناه برده تا از ریزش قیمت هم سود کسب کنند. در این مقاله بررسی می‌کنیم که تریدرهای حرفه‌ای چگونه از معاملات آپشن برای سود بردن و محافظت در برابر نزول بازار استفاده می‌کنند.

ریزش نزدیک به ۱۰,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین ترسی در وجود تریدرهای بازار انداخته است. برخی از اتمام روند صعودی بیت کوین صحبت کرده و عده‌ای آن را اصلاح قیمت در روند صعودی در نظر گرفته‌اند. با استفاده از معاملات آپشن بیت کوین می‌توان در بازارهای نزولی از دارایی خود محافظت کرد که در این مقاله آن را معرفی می‌کنیم.

درحالیکه عملکرد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ با سود ۶۹۶ درصدی مثبت بوده است، اظهارات Janet Yellen وزیر خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد که رمزارزها برای تامین مالی تروریست‌ها استفاده می‌شود و به این دلیل سرمایه گذاران ممکن است محتاط عمل کنند.

کاهش اندازه پوزیشن‌های باز و ذخیره سود، یکی از روش‌هایی است که معمولا سرمایه گذاران برای کاهش آسیب پذیری در زمان ریزش قیمت‌ها از آن استفاده می‌کنند؛ اما روش دیگر برای مدیریت ریسک، استفاده از معاملات آپشن بیت کوین است. خرید آپشن‌های فروش ساده‌ترین راه است، اما با توجه به سناریو نوسانات زیاد فعلی، این روش پرهزینه است.

برای مثال، یک آپشن فروش با تاریخ انقضای ۲۶ مارس با قیمت انقضای ۵۶،۰۰۰ دلار، روی ۵،۳۰۰ دلار معامله می‌شود و هولدر آن فقط زمانی سود می‌کند که بیت کوین در ۳۲ روز زیر ۵۰،۷۰۰ دلار معامله شود (قیمت لیکویید شدن)؛ این ۱۲ درصد کمتر از قیمت فعلی ۵۷،۷۰۰ دلار خواهد بود. این هزینه محافظت، به تعداد روزهای انقضا و نوسانات ضمنی، وابسته است.

با استفاده از آپشن‌های خرید و فروش، تریدر می‌تواند برای کاهش این هزینه‌ها استراتژی‌هایی را طراحی کند. استراتژی‌های زیادی وجود دارد، اما در حال حاضر، بیایید روی یک نمونه کم هزینه مختص روند نزولی تمرکز کنیم.

آپشن‌های فروش محافظتی می‌توانند در روندهای نزولی سودده باشند

این استراتژی که مخصوص روندهای نزولی است، شامل خرید یک آپشن فروش محافظتی و همزمان فروش آپشن‌های خرید در قیمت‌های بالا، برای کسب سود از کاهش قیمت است. این معاملات اضافی، هزینه آپشن‌های فروش را پوشش می‌دهند؛ اما اگر قیمت بیت کوین از آستانه مشخصی عبور کند، منجر به ضرر خواهد شد.

برآورد سود و زیان

معامله بالا شامل قرارداد خرید یک بیت کوین با آپشن فروش در ۲۶ مارس در قیمت ۵۶،۰۰۰ دلار و همزمان شامل قرارداد فروش یک بیت کوین در همان تاریخ و با آپشن خرید در قیمت ۶۴،۰۰۰ دلار است.

همانطور که برآورد بالا نشان می‌دهد، نتیجه نهایی بین ۵۶،۰۰۰ دلار و ۶۴،۰۰۰ دلار، خنثی است. تریدر ضرر نمی‌کند اما از این استراتژی نیز سود نمی‌برد. در طرف دیگر، اگر قیمت بیت کوین به ۴۶،۰۰۰ دلار برسد، صاحب قرارداد ۱۰،۲۰۰ دلار سود خواهد کرد.

برای اینکه معامله کننده ۵،۰۰۰ دلار متضرر شود، قیمت بیت کوین در ۲۶ مارس باید به ۶۹،۰۰۰ دلار برسد، که معادل ۲۰ درصد سود نسبت به قیمت فعلی است. بنابراین، با اینکه این استراتژی مختص روند نزولی است، تریدرها فقط در قیمت‌های بالای ۶۴،۰۰۰ دلار یا ۱۱ درصد بیش‌تر از قیمت فعلی، متضرر خواهند شد.

سخن پایانی

این استراتژی مبتنی بر معاملات آپشن برای کسانیکه به دنبال محافظت از سقوط قیمت هستند، نسبت ریسک به ریوارد مناسبی را فراهم می‌کند. هرچند انجام معاملات آپشن به دلیل پیچیدگی‌هایش مناسب افراد مبتدی نیست. اما با فراگیری شرایط و قوانین این نوع از معاملات، مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه در بازارهای پرنوسان بهتر انجام خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا