رپورتاژ آگهی

چگونه از عرضه اولیه ارز دیجیتال مطلع شویم؟

این مطلب یک رپورتاژ آگهی است. فراموش نکنید که قبل از فعالیت در هر پلتفرم یا سرویس جدیدی، خودتان تحقیق و بررسی‌های لازم را به عمل بیاورید. میهن بلاکچین بررسی‌های اولیه را انجام داده ولی مسئولیت استفاده از محتوای این مطلب را به کاربر واگذار کرده است.

پیدا کردن ارزهای دیجیتال جدید و خریدشان در مراحلی نظیر عرضه اولیه و پیش‌فروش، از عمده گام‌های کسب سود از افزایش قیمت رمزارز پس از عرضه عمومی و لیست شدن در صرافی‌های رمزارزی محسوب می‌شود. اگر شما بتوانید در ارزان‌ترین قیمت یک ارز دیجیتال را پیش از دیگران بخرید، تا زمانی که رمزارز مورد نظر وارد بازار شود و تازه افراد جدید به بازار آن بپیوندند، سود خود را به جیب زده‌اید. در این مطلب، نحوه پیدا کردن ارزهای دیجیتال جدیدی که در مرحله عرضه اولیه خود قرار دارند را بررسی می‌کنیم.

آیا خرید ازرهای دیجیتال در مرحله عرضه اولیه سودآوری دارد؟

بسیاری از پروژه‌های جدید برای آغاز به‌کار نیاز به یک سرمایه اولیه دارند که این کار را از طریق انواع عرضه‌ اولیه نظیر عرضه اولیه سکه (ICO)، عرضه اولیه صرافی (IEO) یا عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO) انجام می‌دهند. در این مرحله، در واقع پروژه‌ها قسمتی از عرضه توکن‌های خود را پیش‌فروش کرده و سرمایه جمع‌آوری‌شده را برای اهداف مختلف نظیر توسعه‌های آتی و لیست شدن در صرافی‌های رمزارزی مصرف می‌کنند.

حالا اگر شما بتوانید توکن‌های بالقوه‌ای که در این مرحله قرار دارند را پیدا کرده و آن‌ها را خریداری کنید، در واقع در پایین‌ترین قیمت ممکن به سرمایه‌گذاری می‌کنید و در صورتی که هنگام عرضه عمومی‌ آن توکن در صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز و غیر متمرکز با موفقیت روبرو شوند، سودآوری خوبی خواهید داشت.

برای مثال، توکن PEPE را در نظر بگیرید. این میم کوین بامزه در زمان عرضه اولیه خود زیر ۰.۰۰۰۰۰۰۰۰۱ دلار قیمت داشت و زمانی که کار خود را در ۱۵ آوریل ۲۰۲۳ (۲۶ فروردین ۱۴۰۲) با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۰۰۶۰۳۶ دلار آغاز کرد، بسیاری از سرمایه گذاران اولیه آن در سود بودند. علاوه بر این، در ۵ می ۲۰۲۳ (۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲)، قیمت این توکن به سقف تاریخی ۰.۰۰۰۰۰۴۳۵۴ دلاری رسید که رشد ۴۳۵,۴۰۰ درصدی این ارز دیجیتال را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش‌ها، فردی نیز در زمان عرضه اولیه پپه حدود ۲۷ دلار معادل تقریبا ۵.۹ تریلیون واحد از آن را خریداری کرده بود که این رشد قیمت، ارزش سرمایه‌گذاری اولیه وی را به تقریبا ۱ میلیون دلار رساند.

البته با اینکه چنین سرمایه‌گذاری‌هایی سودآوری‌های بالقوه بالایی دارند، اما طرف دیگر ماجرا یعنی شکست و ضرردهی را نیز نباید نادیده گرفت. به همین خاطر، پیش از انجام هر گونه خرید ابتدا تحقیقات شخصی خود را انجام داده و سپس تصمیم‌گیری کنید.

سایت‌های مناسب برای پیدا کردن عرضه اولیه ارزهای دیجیتال

وبسایت‌های مختلفی برای پیدا کردن جدیدترین توکن‌هایی که در مرحله عرضه اولیه و پیش‌فروش خود قرار دارند در اینترنت وجود دارد که با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. از جمله بهترین وسایت‌ها، لانچ‌پدها و پلتفرم‌هایی که به معرفی انواع عرضه اولیه سکه، صرافی و صرافی غیرمتمرکز می‌پردازند می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • سایت TopICOList
  • سایت ICOBench
  • سایت CryptoTotem
  • لانچپد MakeDAO

سایت TopICOList

سایت Topicolist در پیدا کردن جدیدترین عرضه اولیه‌های سکه، صرافی و توکن اوراق بهادار به شما کمک می‌کند. در این پلتفرم می‌توانید عرضه‌های اولیه در حال انجام و آتی را مشاهده کرده و با تحقیق راجع به پروژه‌های مختلف، نسبت به خریدشان تصمیم‌گیری نمایید. علاوه بر این، امکان مشاهده اطلاعات ICOهای خاتمه یافته نیز وجود دارد که با مقایسه عملکرد پروژه مورد نظر در ابتدای عرضه و در طول فعالیت، می‌توانید پتانسیل پروژه‌های مشابه را بسنجید.

البته دقت داشته باشید که امکان خرید مستقیم توکن‌های عرضه اولیه در این وبسایت وجود ندارد و برای این کار باید به وبسایت رسمی پروژه مورد نظر مراجعه نمایید.

سایت ICOBench

معرفی سایت ICOBench
منبع: Bit24.cash

Icobench نیز یکی دیگر از پلتفرم‌های کاربردی برای پیدا کردن جدیدترین عرضه‌های اولیه توکن‌های رمز‌ارزی است. در این وبسایت نیز امکان مشاهده اطلاعات عرضه‌های اولیه فعلی و آتی به‌همراه جزئیاتی نظیر میزان ریسک، تاریخ آغاز و پایان، لینک رسانه‌های اجتماعی و امتیاز آن‌ها وجود دارد.

این وبسایت همچنین مشابه کوین مارکت کپ یک پلتفرم ردیابی داده پروژه‌های کریپتویی محسوب می‌شود که اطلاعات بیش از ۱۸,۸۰۰ رمز ارز را در ۴۰۲ صرافی ارز دیجیتال سراسر جهان پیگیری می‌کند.

سایت CryptoTotem

سایت CryptoTotem معرفی
منبع: Bit24.cash

Cryptototem یک سرویس تحلیل داده است که به تحلیل و ارزیابی سیستماتیک پروژه‌ها و شرکت‌های بلاکچینی می‌پردازد. در این وبسایت نیز امکان دسترسی به اطلاعات انواع مختلف عرضه اولیه فعلی و آتی و خاتمه‌یافته وجود دارد.

یکی از ویژگی‌های متمایز سایت کریپتو توتم، نمایش اطلاعاتی در خصوص میزان علاقه دیگر سرمایه‌گذاران به خرید توکن پروژه‌هاست. بنابراین اگر می‌خواهید از هیچ اتفاقی در دنیای عرضه‌های اولیه سکه، صرافی، صرافی غیرمتمرکز و توکن اوراق بهادار جا نمانید، کرپتو توتم مناسب شماست.

لانچ‌پد MakerDAO

یکی از پلتفرم‌های خاصی که به‌عنوان انکوباتور به تامین سرمایه اولیه پروژه‌های جدید می‌پردازد، DAO Launchpad پروتکل میکردائو نام دارد. بنابراین، با مراجعه به این وبسایت نیز می‌توانید عرضه‌های اولیه‌ای که فرآیند بازنگری‌شان توسط پروتکل میکردائو به پایان رسیده و مورد تایید آن‌هاست را پیدا کنید.

از آنجایی که پروژه‌ها برای لیست شدن در این پلتفرم نیازمند اتمام فرآیند بازنگری هستند، تعدادشان زیاد نیست، اما حداقل می‌توانید مطمئن باشید که کلاهبرداری نبوده و بر خلاف بسیاری از میم کوین‌ها و شت کوین‌ها که بدون نقشه راه هستند، با هدف مشخصی وارد بازار خواهند شد.

مطلب بالا خلاصه‌ای از مقاله چگونه ارزهای دیجیتال جدید را پیدا کنیم از وبلاگ صرافی بیت 24 است.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی است. فراموش نکنید که قبل از فعالیت در هر پلتفرم یا سرویس جدیدی، خودتان تحقیق و بررسی‌های لازم را به عمل بیاورید. میهن بلاکچین بررسی‌های اولیه را انجام داده ولی مسئولیت استفاده از محتوای این مطلب را به کاربر واگذار کرده است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا