اخبار آلتکویناخبار عمومیاطلاعیه صرافیتحلیل اقتصادی

ماجرای بحران صرافی هوبی و ریزش قیمت ترون چیست؟

بر اساس گزارش نانسن (Nansen) طی هفته گذشته تقریبا ۹۴.۲ میلیون دلار از صرافی هوبی خارج شده است. درگیری‌های داخلی صرافی هوبی و اخراج عده کثیری از کارمندان و شایعات ورشکستگی این صرافی، باعث شده است رمزارز بومی آن (Huobi Token) و سایر رمزارزهای مربوط به صاحب آن یعنی جاستین سان (از جمله ترون و USDD) در شرایط دشواری قرار بگیرند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، صرافی رمزارز هوبی، طی هفته گذشته شاهد خروج ۹۴.۲ میلیون دلار سرمایه بوده است. گزارش نانسن که به وضعیت صرافی هوبی پرداخته است، همچنین نشان می‌دهد که ۶۰.۹ میلیون دلار از این حجم خروج تنها متعلق به ۲۴ ساعت گذشته بوده است. بنابر گزارش نانسن بخش عمده‌ای از برداشت‌های مذکور به صورت تتر، USDC و اتر و از جانب کیف پول‌هایی با موجودی زیاد بوده است.

توییت گزارش نانسن نسبت به صرافی هیوبی
منبع: twitter

افزایش چشمگیر خروج سرمایه از صرافی هوبی با شایعاتی در مورد اخراج و تعدیل کارمندان این صرافی و قطع ارتباطات داخلی کارمندان هوبی و شایعه ورشکستگی این صرافی همزمان بوده است.

سخنگوی صرا‌فی هوبی در تاریخ ۶ ژانویه گقته است که شایعات مربوط به اخراج ۴۰٪ از کارمندان صحت ندارد. وی در این خصوص اعلام کرد که «تعدیل برنامه‌ریزی‌شده تقریبا شامل ۲۰٪ از کارمندان می‌شود اما این تعدیل هنوز اجرایی نشده است». تعدیل نیروها احتمالا بخشی از برنامه تغییر ساختار صرافی هوبی پس از خریداری شدن این صرافی توسط جاستین سان است. ظاهرا بین کارمندان وفادار به موسس صرافی هوبی، لئون لی (Leon Li) و جاستین سان، صاحب فعلی آن، اختلافاتی وجود دارد که به تعدیل نیرو گسترده در این صرافی منجر شده است.

جاستین سان در پاسخ به شایعات درباره شرایط اقتصادی صرا‌فی هو‌بی و تعدیل کارمندان مدعی شده است که کسب‌وکار این صرافی در شرایط خوبی قرار دارد و دارایی کاربران در امنیت کامل است. اما همان‌طور که انتظار می‌رفت انکار این شایعات از جانب او، نتوانست بدبینی و نگرانی بسیاری کاربران درباره آینده این صرافی را از بین ببرد:

مالک در سایه صرافی Huobi جاستین سان است. جاستین سان شاید غیرعادی‌ترین میلیاردر فضای کریپتو باشد. جاستین میلیاردها دلار استیبل کوین به مقاصد مختلف از جمله صرافی بایننس فرستاده است. به نظر می‌آید اتفاقات مهمی در دست وقوع است. تمام دارایی‌های خود را از صرافی‌های متمرکز خارج کنید.

توییت mike alfred
منبع: توییتر

در ماه اکتبر ۲۰۲۲، لئون لی (Leon Li) موسس و سهامدار عمده هوبی تمام سهام خود را در ازای خرید شرکتی مربوط به جاستین سان فروخت. پس از این معامله، چندین مدیر اجرایی مهم و کلیدی هوبی بلافاصله این شرکت را ترک کردند. به نظر می‌رسد خروج این افراد با اقدامات تغییر ساختار این صرافی مرتبط باشد.

این ماجرا‌ها باعث شده است مابقی اجزای اکوسیستم ترون و مابقی «Sun Coin»ها هم با فشار فروش شدیدی مواجه شوند. داده‌های میهن بلاکچین نشان می‌دهد قیمت رمزارز ترون در روز گذشته نزدیک به ۸٪ کاهش یافته است و به حدود ۵ سنت رسیده است.

نوسانات شدید قیمت TRX
نوسانات شدید قیمت ترون در روزهای گذشته؛ منبع: تریدینگ ویو

قیمت HT، توکن بومی صرافی هوبی نیز در روز گذشته ۱۱٪ کاهش یافت. قیمت لحظه‌ای HT در زمان نگارش خبر ۴.۶۹ دلار است. استیبل کوین USDD، استیبل کوین الگوریتمی اکوسیستم ترون که اندکی بعد از سقوط ترا راه‌اندازی شد نیز همزمان با این تحولات De-Peg شد و برابری خود با دلار آمریکا را از دست داد. قیمت «استیبل کوین» ترون، USDD، دیروز تا زیر ۹۶ سنت سقوط کرد و در زمان نگارش خبر حدود ۰.۹۸ دلار است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا