اخبار اتریومتحلیل تکنیکال

در چه قیمت‌هایی از اتریوم لیکویید سنگین در فضای دیفای اتفاق خواهد افتاد؟

ریزش بازار در روزهای اخیر باعث شده تا سرمایه‌گذاران فضای دیفای در خطر لیکویید شدن سرمایه خود قرار گیرند. در این مطلب قیمت‌هایی از اتریوم را پیدا خواهیم کرد که در صورت ریزش قیمت ETH به پایین آن لیکوییدهای سنگین در این فضا به وجود خواهد آمد. اهمیت این قیمت‌ها در آن است که می‌توان آن‌ها را به عنوان نقاط حمایتی اتریوم در نظر گرفت که در صورت از دست رفتن با ریزش‌های سنگینی مواجه خواهیم شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش ای‌ام‌بی کریپتو، قیمت اتریوم در حال حاضر به حوالی ۱۷۵۰ دلار کاهش یافته است. پلتفرم‌های فضای دیفای بیشترین تمرکز را روی خدمات وام‌دهی و پوزیشن‌های معاملاتی اتریوم دارند. از این رو پیدا کردن نقاط قیمتی که سپرده‌گذاران دیفای در آن لیکویید خواهند شد و وثیقه خود را از دست خواهند داد، از اهمیت زیادی برخوردار است.

نمودار زیر مربوط به حجم دلاری پتانسیل لیکویید شدن فضای دیفای در قیمت‌های مختلف اتریوم است که توسط پلتفرم دیفای لاما تهیه شده است. به صورت کلی حدود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه با پتانسیل لیکویید شدن وجود دارد که بخش عمده آن متعلق به پلتفرم وام‌دهی میکر دائو است و در نمودار با رنگ آبی مشخص شده است.

پتانسیل لیکوییدیشن فضای دیفای در قیمت‌های مختلف اتریوم منبع: دیفای لاما
پتانسیل لیکوییدیشن فضای دیفای در قیمت‌های مختلف اتریوم منبع: دیفای لاما

با توجه به نمودار بالا می‌توان گفت:

  • در صورتی که قیمت اتریوم به زیر ۱۵۹۸ دلار برسد، تنها ۴۱ میلیون دلار در پلتفرم آوه لیکویید خواهد شد.
  • در صورتی که قیمت اتریوم به زیر ۱۴۵۸ دلار برسد، مجموعا حدود ۹۸ میلیون دلار لیکویید خواهد شد که بخش زیادی از اختلاف این بازه با بازه قبلی در پلتفرم کامپوند لیکویید خواهد شد.
  • در صورتی که قیمت اتریوم به زیر ۱۱۰۶ دلار برسد، مجموعا حدود ۳۶۹ میلیون دلار لیکویید خواهد شد.
  • بین بازه قیمتی ۷۲۰ تا ۹۴۸ دلاری اتریوم تعداد زیادی موقعیت به ارزش ۶۴۷ میلیون دلار لیکویید خواهد شد.

با توجه به اینکه سرمایه گذاران معمولا عدد لیکویید شدن خود را پایین یک حمایت قرار می‌دهند و اینکه خود لیکویید شدن منجر به فروش وثیقه از طرف پلتفرم می‌شود (که خود باعث ایجاد فشار فروش اتریوم می‌شود)، می‌توان حمایت‌های زیر را برای قیمت اتریوم در نظر گرفت:

  • حمایت اول: ۱۵۹۸ دلار
  • حمایت دوم: ۱۴۲۲ دلار
  • حمایت سوم: ۱۱۰۶ دلار
  • حمایت سنگین و اصلی اتریوم: محدوده ۷۲۰ تا ۹۴۸ دلار

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا