پیشرفته ترید

با استراتژی Covered Call موجودی بیت کوین خود را افزایش دهید!

همزمان با رشد چشم‌گیر و فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، تریدرهای بسیاری با هدف کسب سودهای نجومی وارد این بازار شده‌اند. یکی از روش‌های کسب درآمد استفاده از معاملات آپشن بیت کوین است. در این مقاله با استراتژی Covered Call (خرید پوشش داده شده) به عنوان یک استراتژی کم ریسک آشنا می‌شویم که تریدرهای حرفه‌ای برای افزایش موجودی بیت کوین از آن استفاده می‌کنند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

روش‌های افزایش تعداد بیت کوین

در واقع، می‌توان گفت که معمولا نیمی از ارزش کل قفل شده در پلتفرم‌های دیفای، توسط استیبل کوین‌ها ایجاد شده است. بی دلیل نیست که دیفای با وجود کارمزدهای سرسام‌آور شبکه اتریوم در ماه می (اردیبهشت)، به شدت رونق یافت.

سرمایه‌گذاران سازمانی بینهایت به دنبال کسب درآمد ثابت هستند، چرا که سیستم‌های مالی سنتی به ندرت بازدهی بیش از ۵ درصد را ارائه می‌دهند. با این وجود، امکان کسب درآمد ثابت تا ۴ درصد در ماه، با استفاده از معاملات مشتقات بیت کوین و با ریسک کم وجود دارد. همین روش، توسط بسیاری از تریدرهای حرفه‌ای بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با توجه به نمودار زیر که بازدهی اوراق قرضه با ریسک سرمایه‌گذاری بالا در بازار اوراق بهادار ایالات متحده را به تصویر کشیده است، مشاهده می‌کنید که چگونه این ابزارهای سرمایه‌گذاری که حتی از اسناد خزانه نیز ریسک بیشتری دارند، بازدهی زیر ۵ درصد را ارائه می‌کنند. در همان حال، نرخ تورم رسمی ایالات متحده طی ۱۲ ماه گذشته ۴.۲ درصد بوده است.

بازدهی اوراق قرضه غیر سرمایه‌گذاری

Paul Cappelli مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت Galaxy Fund Management، در مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف گفت که بر اساس منحنی عرضه غیرالاستیک ( تغییر در قیمت تاثیری در میزان عرضه دارایی ندارد) و ضد تورمی بودن بیت کوین، این رمز ارز را به یک دارایی مناسب برای پوشش ریسک در برابر ارزهای فیات تبدیل کرده است. با توجه به خاصیت تورمی بودن ارزهای فیات و سیاست‌های ضعیف پولی دولت‌ها، ارزش ارزهای فیات به طور پیوسته و تدریجی کاهش می‌یابد.

سرویس‌های متمرکز مانند Crypto.com ،BlockFi و Nexo به طور متوسط بازدهی ۵ تا ۱۰ درصد را برای سپرده‌های استیبل کوین ارائه می‌دهند. این بازدهی بسیار بالاتر از ابزارهای موجود در بازارهای موازی است.

بازدهی استیبل کوین‌ها

این موضوع مخصوص استیبل‌کوین‌ها است. اما موضوع مورد بحث ما، ارائه روشی برای افزایش تعداد بیت کوین ها و در واقع کسب بیت کوین اضافی است. به منظور این کار می‌توان بازدهی هفتگی ۲ درصد با استفاده از معاملات مشتقات، بیت کوین اضافی بدست آورد. در حال حاضر برای این کاربردها نقدینگی در صرافی‌های متمرکز توزیع شده است. بنابراین، تریدر باید هنگام تجزیه و تحلیل این نوع معاملات، ریسک طرف مقابل را در نظر بگیرد.

معرفی استراتژی Covered Call

خریدار یک قرارداد آپشن Call (خرید)، می‌تواند در تاریخ معینی در آینده، بیت کوین را با قیمت ثابتی خریداری کند. برای داشتن این حق امتیاز، خریدار، قرارداد آپشن خرید یک معامله‌گر فروشنده را پیش خرید می‌کند. در حالیکه خریدار از این روش به عنوان بیمه استفاده می‌کند، فروشنده‌ها معمولا این معاملات را به هدف کسب درآمد نیمه ثابت انجام می‌دهند.

هر قرارداد آپشن دارای تاریخ سررسید و قیمت مشخص است، بنابراین سود و زیان بالقوه از قبل قابل محاسبه است. استراتژی Covered Call شامل هولد بیت کوین و فروش آپشن‌های خرید، ۱۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از قیمت فعلی بازار است.

منطقی نیست که این روش را یک معامله با درآمد ثابت در نظر بگیریم، چرا که این استراتژی به هدف افزایش موجودی بیت کوین تریدر صورت می‌گیرد، اما برای کسانیکه بازدهی را به دلار حساب می‌کنند، از نوسانات منفی قیمت محافظت نمی‌کند.

برای یک هولدر، این استراتژی ریسکی به همراه ندارد، زیرا پوزیشن معاملاتی خرید بیت کوین حتی در صورت کاهش قیمت بدون تغییر باقی می‌ماند. جدول زیر نمونه‌ای از اجرای این استراتژی بر روی بیت کوین است.

معاملات آپشن بیت کوین

با در نظر گرفتن این موضوع که در زمان جمع آوری داده‌های جدول فوق بیت کوین در قیمت ۳۷,۰۰۰ دلار معامله می‌شد، یک تریدر می‌توانست آپشن خرید بیت کوین به قیمت ۴۴,۰۰۰ دلاری را برای تاریخ ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) به فروش برساند. برای فروش قرارداد آپشن خرید با اندازه پوزیشن ۰.۳ بیت کوین، واریز ۰.۱ بیت کوین به عنوان مارجین حداقلی کافی است و بدین ترتیب فروشنده ۰.۰۰۲۴۳ بیت کوین به عنوان پیش‌ پرداخت دریافت می‌کند.

افزایش موجودی بیت کوین یا افزایش دلاری سرمایه؟

بسته به اینکه بیت کوین ساعت ۱۲:۳۰ ظهر (به وقت ایران) در ۴ ژوئن، بالا یا پایین ۴۴,۰۰۰ دلار معامله شود، اساسا دو سناریو وجود دارد. قراردادهای اختیار خرید ۴۴,۰۰۰ دلاری برای هر رقمی زیر این عدد بی‌ارزش خواهد بود؛ بنابراین فروشنده آپشن، پیش پرداخت ۰.۰۰۲۴۳ بیت کوین بعلاوه مبلغ واریزی به عنوان مارجین (۰.۱ بیت کوین) را خواهد داشت.

با این حال، اگر قیمت تاریخ سررسید بیشتر از ۴۴,۰۰۰ دلار باشد، مارجین واریزی معامله‌گر، برای پوشش اختلاف قیمت استفاده می‌شود. در قیمت ۴۶,۰۰۰ دلار، زیان خالص برابر ۰.۰۱۱ بیت کوین خواهد بود که مارجین را به عدد ۰.۰۸۹ (۴,۰۴۹ دلار) کاهش می‌دهد. در حالیکه در زمان واریز وجه، مارجین ۰.۱ بیت کوین ۳,۷۰۰ دلار ارزش داشت.

در واقع فروشنده آپشن خرید، با هولد ۰.۱ بیت کوین از ابتدا درآمد بیشتری کسب می‌کرد؛ زیرا، قیمت از ۳۷,۰۰۰ دلار به ۴۶,۰۰۰ دلار رسیده است. با این وجود، با دریافت پیش پرداخت ۰.۰۰۲۴۳ بیت کوین، سرمایه‌گذار می‌تواند حتی با کاهش قیمت به زیر ۳۷,۰۰۰ دلار موجودی بیت کوین خود را افزایش دهد.

سخن پایانی

در این مقاله با استراتژی Covered Call به عنوان یک استراتژی کم ریسک آشنا شدید که تریدرهای حرفه‌ای با استفاده از این استراتژی موجودی بیت کوین خود را افزایش می‌دهند. در استراتژی خرید تحت پوشش شما همزمان می‌توانید موجودی ارز دیجیتال بیتکوین خود را نگه دارید و هم معادل آن BTC بفروشید؛ البته این معامله به صورت فیزیکی نیست، بلکه اختیار خرید بیت کوین خود را به کسی می‌فروشید. اگر شما هم از این استراتژی استفاده کرده‌اید، لطفا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

این مقاله شامل توصیه‌های سرمایه‌گذاری نیست. هر اقدام سرمایه‌گذاری و تجاری شامل ریسک است و خوانندگان هنگام تصمیم‌گیری باید صرفا تحقیقات خود را مدنظر قرار دهند. نظرات، افکار و عقاید بیان‌شده در این مقاله مختص نویسنده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا