اطلاعیه صرافی

گفت‌وگو با صرافی بیت‌پین؛ بررسی اهداف، جزییات و دورنمای پلتفرم جدید معاملاتی

بیت‌پین یکی از پلتفرم‌های تبادل رمزارز پرسابقه در ایران است. این صرافی اخیرا از پلتفرم جدید خود رونمایی کرده است که در آن قابلیت‌ها و امکانات بسیار بیشتری نسبت به نسخه قبلی برای کاربران فراهم شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به همین مناسبت مصاحبه‌ای با رضا محمدپور، مدیر محصول صرافی بیت‌پین ترتیب دادیم تا دیدگاه مدیران این صرافی را در رابطه با اهداف آن‌ها در پلتفرم جدید، تغییرات اعمال شده و دورنمای بیت‌پین جویا شویم.

مشروح این مصاحبه به شرح زیر است:

میهن بلاکچین: در نسخه جدید بیت‌پین چه اهدافی مد نظر قرار گرفته است؟

هدف اصلی بیت‌پین ارائه یک سرویس کامل و با کیفیت برای کاربران ایرانی و بی‌نیاز کردن آنها در استفاده از صرافی‌های خارجی و تحمل ریسک‌های مربوط به آن‌ها است. به همین منظور ما تصمیم گرفتیم تا با پایان دادن به ماموریت برند قبلی با خلق برندی جدید در سطح استاندارهای جهانی آغازگر مسیری باشیم که طی آن با خلق محصولی درخور شایسته کاربران، تجربه‌ای راحت و آسان و در عین حال حرفه‌ای را برای آن‌ها رقم زنیم. نسخه قبلی بیت‌پین به دلیل رشد سریع شرکت، دارای نواقصی در بعد طراحی بود، ما در محصول جدید سعی کرده‌ایم با حل این نواقص و تعبیه زیرساخت‌هایی برای رشد و توسعه سریع‌تر در جهت تحقق به هدف نهایی خود یعنی ارائه سرویسی در سطح استانداردهای جهانی برای کاربران ایرانی قدم برداریم.

میهن بلاکچین: نسخه جدید پلتفرم معاملاتی بیت‌پین چه تغییراتی در جهت کمک به کاربران داشته است؟

محصول بیت‌پین در تمامی بخش‌ها دچار تغییرات شده و پلتفرم معاملاتی به عنوان هسته‌ اصلی محصول نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. ما در گذشته ۲ طراحی برای صفحه معامله خود طراحی کرده بودیم که کاربران می‌توانستد با انتخاب حالت مورد نظر خود صفحه‌ دلخواه خود را برای معامله تنظیم کنند. پس از بررسی‌های فراوان به این نتیجه رسیدیم که نزدیک به ۷۸٪ کاربران از حالت کلاسیک برای صفحه معامله استفاده می‌کنند و همین امر سبب شد تا تصمیم به طراحی یک صفحه جدید برای حالت حرفه‌ای صفحه معامله بگیریم. طراحی و پیاده‌سازی نسخه جدید صفحه معامله پلتفرم معاملاتی پس از تحقیقات و تست‌های گوناگون به شکل فعلی درآمده و بررسی‌ها بیانگر این است که در حال حاضر استفاده حالت حرفه‌ای با افزایش ۳۴٪ به ۵۶٪ رسیده‌ است.

همچنین ما با اضافه کردن بازارهای جدید به پلتفرم‌های معاملاتی تعداد بازارهای بیت‌پین را به بیش از ۱۳۰ بازار رساندیم و تلاش می‌کنیم این عدد را تا آخر سال به بالای ۲۰۰ بازار برسانیم.

در کنار طراحی جدید و افزایش تعداد بازارها با ارائه سرویس زنگوله که یک محصول مانیتور دائمی بازار است، کاربران را از طریق کانال‌های مختلف نسبت به تغییرات قیمت آگاه می‌سازیم و کاربران را از استفاده از محصولات جانبی برای تنظیم هشدارهای قیمتی بی‌نیاز کرده‌ایم.

در آخر اصلی‌ترین بهبود مربوط به سرعت عملکردی پلتفرم است. ما با بازبینی کردن‌ تمامی کدها و استفاده از میکرو سرویس‌های جدید سرعت انجام معاملات را تا ۳۰٪ بهبود داده‌ایم و کاربران در انجام فرآیندهای موجود مثل سفارش‌‌گذاری، تغییر بازارها، نمایش نمودار و… سرعت بالاتر و تجربه بهتری خواهند داشت.

میهن بلاکچین: صرافی بیت‌پین چه دورنمایی را برای نقشه راه خود در نظر دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال در یک سال و نیم گذشته نزولی بوده است و همین امر موجب کاهش حجم معاملات و اشتیاق کاربران برای سرمایه‌گذاری در این بازار شده است. به نظر می‌رسد فصل سرد بازار ارزهای دیجیتال آخرین ماه‌های خود را سپری می‌کند و با نزدیک شده به هوینگ بعدی بیت‌کوین باید آماده بازار صعودی بعدی بیت‌کوین و مثبت شدن بازار بود. ما با توجه به تغییرات و برنامه‌هایی که داریم قصد داریم تا با ارائه محصولی شایسته در بولران بعدی میزبان ۱۰ میلیون کاربر ایرانی باشیم و زیرساخت‌های مورد نیاز برای رسیدن به این امر فراهم شده است. از بعد محصولی تحقیقات انجام شده نشان از این دارد که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مهم کاربران در استفاده از یک صرافی سادگی استفاده از آن صرافی‌ است و همین امر سبب می‌شود که طراحی یک محصول ساده در صنعت پیچیده و نوین ارزهای دیجیتال به چالشی جدی بدل شود. همان‌طور که از شعار محصول «آسان شروع کن، حرفه‌ای ادامه بده.» مشخص است ما سعی داریم ساده‌ترین رابط کاربری را در بین صرافی‌های ارز دیجیتال داشته باشیم و در عین حال حرفه‌ای‌ترین خدمات را برای کاربران فراهم کنیم.

میهن بلاکچین: کمی در مورد ابزارها و ویژگی‌های جدید اضافه شده به بیت‌پین صحبت کنید.

از جمله خدمات اضافه شده در بیت‌پین می‌توان به فیچر‌های کارنامه، زنگوله، بیت‌پین لند و انتقال داخلی اشاره کرد.

کارنامه سرویس مدیریت و مانیتور دارایی است که در آن کاربران می‌توانند نحوه تقسیم دارایی و پراکندگی آنها، روند تغییرات ارزش دارایی‌ها و روند سود و ضرر روزانه خود را مشاهده کنند، علاوه بر موارد فوق امکان دریافت گزارش تمامی معاملات گذشته کاربر را برای اولین بار در ایران را ارائه داده‌ایم که کاربران می‌توانند به وسیله آن داده‌هایی مثل کل حجم خرید یا فروش و میانگین قیمت کل خرید یا فروش رمز ارزها را به تفکیک هر رمز ارز مشاهده کنند.

زنگوله سرویس هشدار قیمتی بیت‌پین است که به وسیله آن کاربران خواهند توانست از طریق کانال‌های مختلف از تغییرات تمامی ارزهای دیجیتال موجود در بیت‌پین آگاه شده و همواره از تغییرات بازار باخبر باشند.

بیت‌پین‌لند مرکز جایزه و تخفیف کاربران در بیت‌پین است. ما سعی میکنم با ارائه انواع مختلفی از جوایز و تخفیف‌ها تجربه بهتری برای کاربرانمان فراهم کنیم و برای خوشحال کردن کاربرانمان باکی از اهدای جوایز و تخفیف‌های مختلف نداریم. جوایز و تخفیف‌ها در بیت‌پین در قالب تخفیف کارمزد معامله، ایردراپ‌‌ها، پرداخت مستقیم ارزهای دیجیتال و… انجام می‌شود.

انتقال داخلی قابلیت جابجایی ارزهای دیجیتال بین کاربران بیت‌پین بدون پرداخت هیچ‌گونه کارمزدی است، ما امکانی را برای کاربران فراهم کرده‌ایم که بدون حتی یک ریال کارمزد دارایی خود به وسیله آدرس ایمیل یا شماره تلفن بین خود جابجا کرده و لذت یک تراکنش سریع و رایگان را تجربه کنند. این ۴ مثال تنها بخشی از امکانات اضافه شده در محصول جدید است و تعداد زیادی از این دست امکانات در مرحله انجام تست‌های نهایی برای اضافه شدن به محصول اصلی است.

میهن بلاکچین: آیا اپلیکیشن موبایلی تون تمام قابلیت های جدید دسکتاپی رو ساپورت می‌کند؟

بله. با توجه به اینکه اکثر کاربران ما از نسخه موبایل بیت‌پین استفاده می‌کنند ما توجه ویژه‌ای به نسخه موبایل خود داشته‌ایم. بیت‌پین در حال حاضر برای کاربران در نسخه وب، اندروید و IOS در دسترس است و کاربران می توانند از طریق موبایل، تبلت و لپتاپ و کامپیوتر خود از بیت‌پین استفاده کنند.

میهن بلاکچین پیش‌تر در مطلبی جزییاتی را از نسخه جدید پلتفرم معاملاتی بیت‌پین منتشر کرده بود که برای آگاهی از آن می‌توانید مطلب زیر را مطالعه کنید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا