اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

شبکه آیوتا مجددا راه اندازی شد!

بنیاد آیوتا تقریبا یک ماه پس از هک بزرگ، شبکه خود را مجددا به حالت آنلاین درآورد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

شبکه آیوتا پس از حمله ۱۲ فوریه به نرم افزار کیف پول ترینیتی (Trinity) در روز سه شنبه مجددا فعالیت خود را آغاز کرد. اگرچه این شبکه همان روز حمله به منظور جلوگیری از نفوذهای امنیتی بیشتر، خاموش و از دسترس خارج شد اما ۸.۵۵ میلیون توکن MIOTA به ارزش تقریبی ۲ میلیون دلار از ۵۰ کاربر کیف پول ترینیتی سرقت شد.

بنیاد آیوتا در پست بلاگ خود در تاریخ ۱۰ مارس اعلام کرد که Coordinator (نود متمرکزی که تمام تراکنش ها را بررسی و ساماندهی می‌کند) پس از دوره انتقال سید (Seed) به حالت آنلاین برگشته است.

پس از آنکه هکرها به کلیدهای خصوصی کیف پول دسترسی پیدا کردند، نسخه رایانه ای کیف پول ترینیتی آسیب پذیر شناخته شد. دلیل این حمله مربوط به MoonPay است، سرویسی که به کاربران امکان می‌دهد تا مستقیما به خرید توکن آیوتا بپردازند. طی یک هفته، بنیاد آیوتا کاربران را به استفاده از ابزار انتقال به منظور انتقال توکن های خود به حساب جدید و ایمن ملزم کرد.

جلوگیری از حمله های بیشتر به شبکه

بنیاد آیوتا نیز در پاسخ به این حمله، برنامه های خود برای کاهش احتمال نفوذهای آتی را اجرا کرد. بنیاد آیوتا در این خصوص گفت:

بنیاد آیوتا در حال بررسی و اصلاح کامل فرآیندهای داخلی خود است که شامل تغییرات آتی در اقدامات امنیتی نرم افزار، بهبود منابع و قابلیت های امنیتی و گسترش اقدامات خود در زمینه آموزش و بهره گیری از بهترین اقدامات در نرم افزارهایی است که حساب های کاربران در شبکه آیوتا را مدیریت می‌کنند.

ریزش قیمت پس از سرقت ماه فوریه

طبق گفته های بنیاد، مشخص نشده است که مسئول نفوذ ۱۲ فوریه چه شخصی است. هرچند آیوتا به همکاری خود با FBI و هم چنین پلیس بریتانیا، آلمان و کشور مالت ادامه خواهد داد تا حمله کننده را شناسایی کنند.

دیوید سونستبو (David Sønstebø) موسس آیوتا در تاریخ ۶ مارس اعلام کرد که وی ضرر وارد شده به تمام قربانیان این سرقت را پرداخت خواهد کرد. در آن زمان، ۸.۵۵ میلیون توکن آیوتا ارزشی معادل با بیش از ۲ میلیون دلار داشت.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا