کیف پول خود را آپدیت کنید؛ اصلاحیه آیوتا برای کیف پول ترینیتی عرضه شد!

توسعه دهندگان آیوتا گفته اند که به طور موفقیت آمیز، پچ (Patch یا همان اصلاحیه) برای آسیب پذیری کیف پول ترینیتی که موجب هک اخیر و منجر به سرقت ۱.۶ میلیون دلار شد ایجاد کرده اند. این آلتکوین هم چنان تحت تاثیر هک مورد نظر و تعطیلی شبکه خود قرار دارد، به طوری که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ درصد کاهش قیمت داشته است.

اصلاح باگ کیف پول ترینیتی

بر اساس صفحه وضعیت آیوتا، تیم این شبکه آسیب پذیری کیف پول ترینیتی، کیف پول رسمی آیوتا را اصلاح کرده است. خلاصه ای از به روزرسانی منتشر شده در خصوص وضعیت شبکه به شرح زیر است:

ما هم چنین آسیب پذیری کیف پول ترینیتی را برطرف کرده ایم. به روزرسانی بعدی ترینیتی به عنوان ابزار انتقال نهایی عمل نخواهد کرد، زیرا هم چنان بر روی رساندن شبکه به نهایت عملکرد خود کار می‌کنیم. اگر بر روی رایانه خود ترینیتی را نصب کرده اید، اکیدا توصیه می‌کنیم که به آخرین نسخه به روزرسانی کنید.

آیوتا در بخشی از توضیحات این به روزرسانی بیان کرده است که در خصوص بررسی هک اخیر و هم چنین اقدامات مورد نیاز برای اصلاح فرآیند و جبران خسارت کاربران پیشرفت کرده است. طبق به روزرسانی روز یک شنبه، آیوتا در حال توسعه “پیگیری سرمایه همزمان” به عنوان بخشی از ابزارهای شبکه است.

طبق گزارش های قبلی، هکرها توانسته اند به برنامه رایانه ای کیف پول ترینیتی نفوذ کنند و حساب های با ارزش آیوتا را مورد هدف قرار دهند. پس از این هک، به کاربران کیف پول رایانه ای توصیه شد که این برنامه را اجرا نکنند تا مورد هدف این حمله قرار نگیرند.

نود هماهنگ کننده آیوتا که مسئول تایید نهایی تراکنش ها است در حالت آفلاین قرار گرفت تا از سرقت سرمایه های بیشتر جلوگیری شود. در ماه دسامبر ۲۰۱۹، یک باگ در نود هماهنگ کننده منجر به این موضوع شد که آیوتا بیش از ۱۵ ساعت نتواند تراکنش ها را انجام دهد.

آیا کوردیساید کلید حل مشکلات است؟

هک کیف پول ترینیتی باعث به وجود آمدن صحبت هایی در خصوص متمرکزسازی شده است، به طوری که منتقدان تاکید مجددی بر این نکته داشته اند که بنیاد آیوتا کنترل بیش از حدی بر شبکه دارد. تیم آیوتا بر روی عرضه کوردیساید (Coordicide) کار کرده است که جایگزینی برای پروتکل هماهنگ کننده (Coordinator) است.

در اوایل ماه فوریه، آیوتا نسخه ۰.۱.۰ شبکه آزمایشی کوردیساید را عرضه کرده است. انتظار می‌رود که عرضه شبکه اصلی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ عرضه شود.

علاوه بر افزایش مقیاس پذیری، به روزرسانی کوردیساید در صدد غیرمتمرکزتر کردن شبکه این ارز دیجیتال است تا از تأثیرگذاری حمله کنندگان بر اجماع پلتفرم جلوگیری کند. از نظر تئوری، با فعال شدن کوردیساید، مکانیزم رای گیری آیوتا فعال می‌شود تا از دخالت هکرها جلوگیری کند.


منبع btcmanager
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
علی مهری

البتهرهنوز به روز رسانی کیف پول اندرویدی موبایل رو منتشر نکرده و ما همچنان به بودجه خودمون دسترسی نداریم