رمزارز در ایران

رییس سازمان بورس: در حال بررسی توکنایز کردن دارایی‌های بورسی هستیم

مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد در حال بررسی پیشنهادهایی درباره توکنایز کردن دارایی مالی است که به‌نوعی دیجیتال کردن سهام در بخش کالایی است. او البته ۲۴ ساعته شدن معاملات بورس را غیرمنطقی دانست.

به گزارش راه پرداخت، مجید عشقی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره تغییر ساعات معاملات یا شبانه‌روز شدن بورس این طور پاسخ داد:

۲۴ساعته‌شدن بورس منطقی نیست. برخی از صندوق‌ها هستند که به صورت شبانه‌روز خریدوفروش می‌شوند. پیشنهادهایی درباره توکنایز کردن دارایی مالی داریم که به‌نوعی دیجیتال کردن سهام در بخش کالایی است. در این خصوص هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.

عشقی در این باره افزوده است که اگر این حوزه راه‌اندازی شود، می‌توانیم آن را به صورت ۲۴ساعته داشته باشیم؛ چراکه ساختارهای آن با بازار سنتی کاملا متفاوت است اما عجله‌ای برای این کار نداریم.

رییس سازمان بورس در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره ریزش اخیر بورس نیز گفت:

از هفته آینده به صورت مستمر عرضه اولیه خواهیم شد. شرایط بازار را در هم نظر خواهیم گرفت؛ اما با توجه به نقدینگی موجود در بازار، اتفاقی نخواهد افتاد و استقبال خوبی خواهد شد. روند نزولی اخیر بورس طبیعت بازار است. بعد از رشد بازار از آبان‌ تا اردیبهشت، رشد ۶۰٪ را تجربه کردیم و این اصلاح طبیعی است.

تحلیل نویسنده: در صورت تحقق توکنیزه شدن دارایی‌های بورسی می‌توان امید داشت که صرافی‌های رمزارز در ایران از لحاظ قانونی به صورت رسمی‌تری بتوانند فعالیت داشته باشند. علاوه بر آن پلتفرم واحدی وجود خواهد داشت تا کاربران بتوانند هم در آن به خرید و فروش رمزارز بپردازند و هم دارایی‌های رمزارز. خود این قضیه می‌تواند آشنایی بخشی از مردم با فضای کریپتو را نیز بیشتر کند. علاوه بر آن قابلیت معاملات در ساعات مختلف شبانه‌روز نیز فراهم خواهد شد.

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا