اخبار داخلی

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، بسته سیاست‌های جلوگیری از خروج سرمایه از کشور را تصویب کرد

در جلسه عصر دیروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست ابراهیم رییسی، بسته سیاست‌های جلوگیری از خروج سرمایه از کشور تصویب شد. ساماندهی مبادلات رمزارزها جزو مفاد این بسته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، ستاد هماهنگی اقتصادی دولت عصر دیروز سه‌شنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد و در این جلسه گزارشی از طرف مراجع حوزه پولی و تجارتی درباره ارتقا و بهبود شاخص‌های سرمایه‌گذاری برای جلوگیری از روند خروج سرمایه از کشور مطرح شد و برای رفع این چالش، پیشنهاداتی در قالب بسته جلوگیری از خروج سرمایه از کشور ارائه شد.

در این بسته پیشنهاداتی در رابطه با رصد جریان کالا، پول و ارز در کشور از سوی سامانه جامع تجارت و سامانه‌های نظارتی، کنترل خروج ارز از کشور و و ساماندهی مبادلات رمزارزها گنجانده شده است. در این جلسه برای هر کدام از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی در راستای اجرای این بسته تکالیفی با تعیین مهلت زمانی تعیین شده است و بنا شد اجرای این مصوبه و کاهش یافتن خروج ارز از کشور از طریق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاونت اقتصادی ریاست جمهوری به شکل ماهانه پیگیری و رصد شود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا