رمزارز در ایران

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی: اخذ مالیات از تبادل رمزارز‌ها در دست بررسی است

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، پیرامون برنامه‌‍ مشترک این نهاد مالی با سازمان امور مالیاتی برای کسب مالیات از رمزارز‌ها اظهار کرد در حال حاضر، اجرای این سیاست، در دو زمینه استخراج و تبادل ارز‌های دیجیتال، میان بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی تحت پیگیری قرار دارد.

به گزارش بازار نیوز، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی توضیح داد در بخش نخست این برنامه و براساس مصوبه هیئت دولت، استخراج‌کنندگان ارز‌های دیجیتالی که ارز خود را به بانک مرکزی تحویل دهند، معاف از پرداخت مالیات خواهند شد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون استخراج‌کننده‌ای مشمول این معافیت شده است یا خیر، گفت اجرای این مصوبه اکنون در مراحل نخست خود قرار دارد؛ لذا، با توجه به این نکته، تعداد نفرات کمی مشمول آن شده و نمی‌توان اطلاعات دقیقی را درباره آن‌ها داد. آمار متقن تعداد مشمولین این طرح را باید از سوی وزارت صمت پرسید.

محرمیان همچنین درباره اخذ مالیات از محل تبادل رمزارز‌ها گفت:

سازوکار این موضوع هم اکنون در هیئت دولت در حال بررسی قرار داشته و در صورت اتمام مراحل رسیدگی، اجرای آن به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

پیش از این معاون فناوری سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرده بود که دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به موضوع مالیات بر رمزارزها اشاره‌ای نکرده است.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا