رمزارز در ایران

🔴بزرگترین فارم ماینینگ ارز دیجیتال در رفسنجان افتتاح شد!

به گزارش خبرگزاری فارس از رفسنجان، دیروز باحضور مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی، مقاماتی از استان و شهرستان مرکز دیتاسنتر و ماینینگ در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان رسما آغاز به‌کار کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

مجید کهنوجی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در آیین افتتاح این مرکز اظهار داشت:

از سال ۹۰ منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان مجوز گرفت و طی سه سال زیرساخت‌های زیادی ایجاد شد و ۵۰ سرمایه‌گذار جذب شده است در حال حاضر ۱۴ کارخانه در حال بهره‌برداری و ۱۷ کارخانه تا یک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

اشتغال یک هزار نفر در منطقه ویژه رفسنجان/مشکل طرح جامع منطقه رفسنجان برطرف شود

وی با بیان اینکه در این منطقه زمینه اشتغال یک هزار نفر فراهم شده است و دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه جذب شده است خواستار حمایت از مناطق ویژه شد و نگاه ویژه به مشکلات این مناطق و سهام‌داران را ضروری دانست.

کهنوجی تأکید کرد: مسأله آب و طرح جامع و زیست‌محیطی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان برطرف شود.

محمدعلی دهقان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با ابراز خوشحالی از اینکه مزرعه ارز دیجیتال در رفسنجان افتتاح می‌شود، اظهار کرد:

در واقع یک نوع صادرات برق را رقم می‌زنیم وقتی برق به ارز تبدیل می‌شود و در شرایط تحریم، و مشکل فروش نفت و سایر محصولات که در بازاریابی به دلیل تحریم‌ها مشکل دارند هزینه نقل و انتقال ارز با مشکل مواجه می‌شود این صنعت کارگشاست.

تعرفه برق ماینرها کاهش یابد

وی ادامه داد:

تقاضا داریم برای کمک به سرمایه‌گذاران در این صنعت تعرفه برق این دستگاه‌ها کاهش پیدا کند با این تعرفه ۲۰، ۳۰ درصد سود نصیب سرمایه‌گذار می‌شود در حالی‌که سرمایه‌گذاری بزرگی انجام شده است.

معاون استاندار کرمان ابراز داشت: فروکروم که توسط این سرمایه‌گذار انجام شده موجب شده از خام‌فروشی کروم در کشور جلوگیری شود و رفسنجان و سبزوار دو واحد تولید فروکروم در کشور هستند.

احمد انارکی‌محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ماینینگ را یک پروژه جدید عنوان کرد که در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی شده که فعالیت آن قانونمند باشد و ادامه داد: در بحث تعرفه برق این صنعت باید کمک شود.

وی بیان کرد:

استفاده از ارز دیجیتال بیشترین بهره‌وری در زمان تحریم است.

انارکی‌محمدی عنوان داشت: سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان برای صنایع پایین دستی مس کلنگ‌زنی شد.

وی افزود طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان باید پیگیری شود و هرچه زودتر ارائه شود چراکه یکی از معضلات منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نبود طرح جامع است.

«اوه» مدیرگروه توسعه و سرمایه‌گذاری ایران و چین ابراز داشت:

تشکر می‌کنم تا الان توانستیم سرمایه‌گذاری را به مرحله اجرایی برسانیم و دیتاسنتر با این سرعت راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: دوست دارم اشاره کنم پروژه دیتاسنتر تنها درباره رمز ارزها نیست بلکه می‌تواند در زمینه تکنولوژی و اینترنت به ایران کمک کند.

این سرمایه‌گذار چینی بیان کرد:

خیلی از کشورها بلاک‌چین را یک استراتژی اصلی قرار دادند، اخیرا وزارت نیرو در ایران هزینه‌ای برای ماینینگ گذاشته که در سرمایه‌گذاری تأثیر می‌گذارد و ما را نگران می‌کند چون اگر به این شکل باشد امکان ادامه سرمایه‌گذاری وجود ندارد و مزایای خود را از دست می‌دهد.

دولت ایران جذابیت سرمایه‌گذاری را بیشتر کند

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری به دنبال خود سود می‌آورد، ادامه داد:

سرمایه‌گذاری در ماینینگ در ایران که فاکتورهای غیرقابل پیش‌بینی دارد ارزشمند بوده و ما می‌خواهیم در این زمینه اعتمادمان افزایش یابد.

اوه خاطرنشان کرد: ایران در حال حاضر از نظر توسعه‌ای نیاز به جذب سرمایه خارجی و افراد متخصص در حرفه‌های مختلف دارد.

وی ابراز امیدواری کرد دولت ایران با قوانینی که برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی وضع می‌کند جذابیت سرمایه‌گذار را بیشتر کند.

شما همیشه می‌توانید با استفاده از ماشین حساب ماینینگ ، سود حاصل از استخراج ارزهای دیجیتال را محاسبه کنید و با برنامه‌ریزی دقیق، استخراج ارزهای دیجیتال را آغاز کنید.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا