اخبار داخلی

پورابراهیمی: اگر دولت در ارائه لایحه رمزارزها تعلل کند، طرح مجلس در دستور کار قرار می‌گیرد

محمد رضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد در زمینه قانونمند کردن رمزارزها، طرح مجلس آماده شده است و در صورتی که دولت سیزدهم در ارائه لایحه خود در مورد رمزارزها تعلل کند، بررسی طرح مجلس در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ایرنا، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اعلام این خبر افزود که بر خلاف دولت قبلی، دولت سیزدهم در زمینه قانونمند کردن رمزارزها ورود کرده است و در حال تدوین لایحه‌ای در این خصوص است. وی اذعان داشت:

جلساتی با وزیر اقتصاد دولت سیزدهم، معاون اقتصادی رئیس جمهور و با تعدادی از اعضای تیم اقتصادی دولت برگزار شده است. خوشبختانه اطلاع پیدا کردیم که دولت در حال تدوین لایحه‌ای در این خصوص است، مجلس از لایحه دولت استقبال می‌کند، ضمن اینکه طرح مجلس نیز آماده است، اگر دولت سیزدهم در ارائه این لایحه تعلل کند، بررسی طرح مجلس در دستور کار صحن علنی قرار خواهد گرفت.

پورابراهیمی از رمز ارزها در شرایط تحریمی به عنوان یک سرفصل جدید در نظام اقتصادی کشور نام برد که باید به جای نادیده گرفته شدن، از ظرفیت آن در خدمت اقتصاد کشور استفاده کرد. این مقام به آسیب‌های ناشی از عدم قانون‌گذاری رمزارزها اشاره کرد:

پدیده رمز ارز قابل کتمان نیست، اما قابل مدیریت هست. ما در کمیسیون اقتصادی می‌خواهیم قوانین و مقررات این حوزه را به نحوی تدوین کنیم که ساختارمند و چارچوب دار، در خدمت اقتصاد کشور قرار بگیرد. به دلیل عدم وجود قوانین و مقررات در این حوزه بعضی وقت‌ها مردم متضرر می‌شوند و کلاهبرداری‌های بسیاری در حوزه فضای مجازی شکل می‌گیرد. امسال قانونمند کردن رمز ارزها در دستور کارمجلس است. مجلس دنبال محدودسازی نیست، به دنبال مدیریت تجارت رمز ارزها است.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا