اخبار داخلی

انجمن بلاکچین ایران، پروژه‌های کلاهبرداری را معرفی می‌کند!

انجمن بلاکچین ایران به منظور افزایش آگاهی کاربران ایرانی حوزه کریپتوکارنسی، اخیرا بخشی از وبسایت خود را به معرفی پروژه‌های کلاهبرداری و اطلاع‌رسانی درباره آنها اختصاص داده است. از آنجایی که حوزه رمزارزها و فناوری بلاکچین سرشار از نوآوری و فرصت‌های نامحدود است، این حوزه برای قشر عظیمی از مردم به حوزه جذابی برای فعالیت تبدیل شده است. اما همانطور که می‌دانید، عده زیادی از سودجویان نیز در این حوزه فعال هستند و با سوءاستفاده از کمبود آگاهی افراد تازه‌کار، اقدام به دزدیدن سرمایه آنها می‌کنند.

انجمن بلاکچین ایران قصد دارد با معرفی پروژه‌های کلاهبرداری کریپتوکارنسی، آگاهی ایرانیان فعال در این حوزه را افزایش بدهد و از ضرر و زیان آنها جلوگیری کند.

پروژه‌های کلاهبرداری بر چه اساسی معرفی می‌شوند؟

وبسایت انجمن بلاکچین ایران، معیارهای معرفی پروژه‌های کلاهبرداری را اینطور لیست کرده است:

  • با توجه استقبال و درخواست مردمی
  • کلاهبرداری پروژه یا کسب و کار محرز شده باشد
  • پروژه‌هایی که فاقد مجوزهای لازم جهت فعالیت‌اند
  • رفتارهای فریب کاری و عوام فریبی در عملکرد مشاهده شود
  • اگر دروغ و خلافی از طرف پروژه اظهار شده باشد
  • کارشناسان خبره به انجمن اطلاع دهند
  • پشتوانه مبهم، عدم شفافیت، مدل و فناوری ضعیف

آیا می‌توان پروژه‌ای مشکوک به کلاهبرداری به انجمن معرفی کرد؟

در صفحه لیست هشدار و در قسمت ویرایش و به‌روزرسانی لیست، کاربران می‌توانند درخواست اضافه شدن یک پروژه جدید را با دلیل و مدرک ثبت کنند و همچنین، اگر به وجود پروژه‌ای در لیست اعتراض داشته باشند، می‌توانند با ارائه سند و مدرک، درخواست حذف آن پروژه از لیست را ثبت کنند.

جمع بندی

اعتماد به پروژه‌های حوزه کریپتوکارنسی و تصمیم برای سرمایه‌گذاری در آنها، نیازمند تحقیق و بررسی کامل درباره پروژه و بررسی آن به صورت فاندامنتال است. اگر با تحلیل فاندامنتال پروژه‌ها آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید:

درنهایت، به هیچ عنوان صرفا به دلیل توصیه دیگران روی یک پروژه سرمایه‌گذاری نکنید و حتما خودتان به طور کامل درباره پروژه‌ها تحقیق کنید. سعی کنید از افراد باتجربه این حوزه که به آنها اعتماد دارید مشورت بگیرید و به هیچ عنوان، گول وعده‌های رنگین پروژه‌های کلاهبرداری را نخورید.

امیدواریم این اقدام انجمن بلاکچین ایران در کنار دیگر اقدامات صورت گرفته فعالین حوزه برای اطلاع‌رسانی در زمینه پروژه‌های کلاهبرداری، باعث افزایش هرچه بیشتر آگاهی هموطنان عزیزمان شود.

منبع
iranblockchain

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا