رمزارز در ایران

وزیر اقتصاد: تعیین تکلیف موضوع رمزارزها یکی از محورهای برنامه هفتم توسعه است

وزیر اقتصاد در نمایشگاه صنعت مالی اظهار داشت تعیین تکلیف حوزه رمزارزها یکی از محورهای برنامه هفتم توسعه است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از خبرنگار اقتصادی ایلنا، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، در نمایشگاه صنعت مالی در جمع خبرنگاران درباره قوانین بازار رمزارز اظهار داشت:

از ابتدای شروع به کار دولت بر ظرفیت‌هایی که می‌توان به صورت قانونی از رمزارز برای کمک به شرایط تجاری کشور استفاده شود، اصرار داشتیم و با همکاری سایر دستگاه‌ها متن بسیار خوبی تهیه کردیم و در نوبت تصویب هیات دولت قرار دارد. امیدواریم با تصویب آن گام جدیدی در عرصه استفاده از رمزارزها برداریم. 

وی ادامه داد:

یکی از محورهایی که در برنامه هفتم مورد نظر دولت و مجلس است، تعیین تکلیف موضوع رمزارزها است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های اساسی نظام مالی کشور بازار سرمایه است، اظهار داشت:

در یک سال و نیم گذشته افرادی که در بازار سرمایه فعال بودند در عمل دیدند که توافق بسیار خوبی بین دولت و مجلس وجود دارد و یکی از دغدغه‌ها و مطالباتی که فعالان بازار سرمایه به غیر از اصلاحات نهادی که خود بازار از جهت افزایش کارایی و هم نقدپذیری بازار و هم شفافیت وجود داشت و برداشته شدن انحصارهایی که در این زمینه وجود داشت اتفاقات مثبتی رخ داده است. 

وی ادامه داد:

وقتی که دولت سیزدهم شروع به کار کرد حدود ٧۶٠ نهاد مالی در بازار فعال بود امروز این عدد به بیش از ٩٠٠ نهاد مالی رسیده است و در یکی از شفاف‌ترین دوره‌های بازار سرمایه هستیم.

وزیر اقتصاد همچنین درباره توافقات اقتصادی ایران و روسیه گفت:

در حوزه مبادلات مالی، بانکی و تسویه‌های بین‌المللی و مسایل ارزی با شرکای راهبردی کشور درحوزه کشورهای استراتژیکی همسو و همسایه به توافقات خوبی رسیده‌ایم. این توافقات در برخی مقاطع به عمل و اجرا رسیده است از جمله پیام‌رسان‌های کشور و شبکه‌های تسویه، اما به جهت ملاحظات تحریمی، کشورهای طرف مبادله از ایران خواسته‌اند جزییات را افشا نکنیم تا بتوان در شرایط امن‌تری به این مسیر ادامه دهیم. از جمله توافقات پیوند دادن بخش خصوصی کشورها باهم است.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا